3 месеца безплатен VPS

От: 3 месеца безплатен VPS

:) принципно са супер безплатните неща, но след тия три месеца какво правим, че нещо не видях. Ще ми искат по 90 долара за 256 рам с неясен процесор ли? За тестове някакви или да си играеш и да се образоваш с ВПС-и май е най-оферта, който всъщност май и смятам да направя :D Благодарско
 
От: 3 месеца безплатен VPS

Тука ktomov ще избеснее, усещам аз :twisted: :twisted:
 
ktomov в последните няколко седмици е в активна почивка, а и прекалено заангажиран за да дава дълги и сериозни обяснения, както по принцип му е в стила, за което съжалявам, но ангажиментите ми идват в повече.

Що се отнася до офертата - 89/9 = 9$ месечно (при бонус от 3 допълнителни месеца), което не е никак зле. Не съм ползвал услугите на въпросната компания, така, че не мога да изкажа каквото и да е било мнение, освен негативно.

Сега всеки ще пита защо - елементарна математика:
1. Машина за 1500$ (в най-простия случай)
2. Колокация по 50$ (в най-добрия случай) за 12 месеца = 600 долара.
До тук 2100 - 175 долара/месечно
Всеки трезво мислещ, ще направи сметката си сам. Това е невъзможно да се предлага, ако то не е "препродавано" (не знам как да обясня думата oversell)
За мен това си е .. хм, тестова машинка, на която никога не бих рискувал да разположа работещи сайтове.

Иначе мнителната ми българска същност ме кара да прочета общите им условия тук и секцията им с ЧЗВ тук. Нямам нито времето, нито желанието да го правя, но съветвам всеки който дори се замисли да си поръча, поне да прочете тези 6-7 страници, за да не остане разочарован.

ДОБАВКА понеже съм нахален реших да продължа с поръчката. Оказа се, че 90$ се плащат за тримесечие, което според елементарните сметки 4*90=360 / 12 = 30$ месечно за впс, който .. хмм, е далеч от това което доста други компании биха предложили. Явно няма уловка в общите им условия, а има такава при поръчката :)
 
Последно редактирано:
А аз лично не мога да си обясня какво имат против повечето от вас против resseller-a? Или това, което е написал ktomov - oversale. Това си един типично гаден, шибан и мизерен български манталитет. Ако не се препродаваше какво щеше да стане с вас, драги? Какво ще стане с американската икономика ако нямаше dropshipping? Където над 50% от онлайн търговията минава по този начин? Или хайде, за България, да не си мислите, че Кауфланд си берат доматите от нивите? Или, че бонбончетата, с които черпите гаджето не са минали през вносител -> търговец на едро -> още един -> още един -> и чак тогава са отишли в магазина и съответно във вашите ръце?

Да не говорим за афилиейта... колко гашници съм виждал, които като решат да купят нещо и нарочно махат реферал кода. И защо?

Та, отнеснох се малко, но не разбирам аз ли нещо не съм наред? Какво толкова е вредното да купиш от прекупвач? Нима всички си купуваме дрехи от шивашките фабрики? В сайта ти е описано какво получаваш за еди колко си пари. Ако ти е изгодно, взимаш, какво те ебе кой е реалния доставчик, къде са сървърите и т.н. ако качеството на услугата е на добро ниво?
 
От: 3 месеца безплатен VPS

resseller-a и oversale са две съвсем различни неща

при първото препродаваш продукт пример 1 vps го продаваш на 1 твой клиент
oversale = мястото и рамта заемана от 1 vps може да се ползва и от 5 такива

или имаш машина с 10 гб рам а на нея държиш 20 vps-та с по 1 gb рам
 
От: 3 месеца безплатен VPS

Аз лично го поръчах за да пробвам ,защото преди това не съм ползвал услугата VPS.Мисля след 3те месеца просто да се откажа от услугата
 
От: 3 месеца безплатен VPS

То на машина от 1500$ колко ВПС-а ще пуснат ? А за oversela няма нищо общо както каза Шопов. Да всички си пазаруваме от магазини и това е нормално и приемливо, но да продаваш повече от това което имаш е това вече не е редно и нетрябва да е така.
 
А аз лично не мога да си обясня какво имат против повечето от вас против resseller-a? Или това, което е написал ktomov - oversale. Това си един типично гаден, шибан и мизерен български манталитет. Ако не се препродаваше какво щеше да стане с вас, драги? Какво ще стане с американската икономика ако нямаше dropshipping? Където над 50% от онлайн търговията минава по този начин? Или хайде, за България, да не си мислите, че Кауфланд си берат доматите от нивите? Или, че бонбончетата, с които черпите гаджето не са минали през вносител -> търговец на едро -> още един -> още един -> и чак тогава са отишли в магазина и съответно във вашите ръце?

Да не говорим за афилиейта... колко гашници съм виждал, които като решат да купят нещо и нарочно махат реферал кода. И защо?

Та, отнеснох се малко, но не разбирам аз ли нещо не съм наред? Какво толкова е вредното да купиш от прекупвач? Нима всички си купуваме дрехи от шивашките фабрики? В сайта ти е описано какво получаваш за еди колко си пари. Ако ти е изгодно, взимаш, какво те ебе кой е реалния доставчик, къде са сървърите и т.н. ако качеството на услугата е на добро ниво?

Fozzy, приятелю, съжалявам, че ще го напиша, но говориш без да мислиш, а и да знаеш.
resell != oversell :)
In the web hosting industry, the term is used to describe a situation in which a company provides hosting plans that are unsustainable if every one of its customers uses the full extent of services advertised. The term is usually referred to the web space and bandwidth transfer allowance. A hosting company may offer unlimited space and unlimited bandwidth, however, they put other restrictions in place such as CPU usage or inode limit. They may have onerous restrictions and one-sided contracts that lets them cancel the hosting of anybody that puts a strain on their system or fully uses their claimed allotments.
Източник - Уикипедиа.

Всеки сървър има определен лимит. Определен максимум, който се определя от ресурсите. Когато сложиш повече от това което може да се поеме - резултата не е приятен. Нали се сещаш, че не можеш да налееш 3 литра вода в двулитрова бутилка?

Когато става дума за сървъри, практиката е такава, че на машина която да речем може да поеме 100 клиента, се набутват 200. Сещаш се, че нито процесора, нито рамта са достатъчни, когато натоварването е двойно по-голямо от колкото машината е предназначена да поеме.

За да е по-разбираемо. Ако машината Х, може да поеме 10 контейнера (впс-а) и има 2 х 4 х 2.4 GHz процесорна мощ, то тя има 19.2 GHz/10 клиента = 1.92 GHz за твоя впс. Сложат ли се обаче 20 клиента, за теб остават 0.96 GHz. Иначе казано - производителност на половина. Ако искаш.
 
ktomov, проблема не е в това, че говоря без да мисля, а на друго място:

1. Отново се изказвам на 2л бира;
2. Не знаех какво е oversale и мислех, че се говори за съвсем друго нещо, т.е. за resale.

Така че си подвивам опашката и признавам, че сбърках. В интерес на истината това, което съм написал още смятам, че е вярно, но просто е друга тема на разговор и не се вписва в тази дискусия.
 

Горе