3.4% икономическия растеж ...юни 2011

От: За всичкото фенове на СерГей :)

Май не сме толкова зле колкото се опитват да ни изкарат какво да кажат горките гърци деца и внуци ще изплащат дълга...
 
От: За всичкото фенове на СерГей :)

Според мен единствените политици, които са направили нещо за България са:

Иван Костов - оправи кризата 96-та и спря заселването на 50 хилядна косовска паплач в България, въпреки натиска под който беше поставен.

Росен Плевнелиев - построи доста пътища.

Мирослав Найденов - въведе отлични стандарти за някои храни.

Симеон Дянков - поддържа стабилна икономика.

Бойко Борисов - позакърпи инфраструктурата на София, и даде възможност на почтени хора, като предходните трима да свършат нещо.

Разбира се има и други интелигентни и свестни политици, като Кристалина Георгиева, Николай Младенов и т.н.
 
От: За всичкото фенове на СерГей :)

Бойко ме кефи по няколко причини:
- изкара наяве толкова мръсотия, която всички досега умело прикриваха!
- наблегна на инфраструктурата, която е основополагаща за добрата икономика на една държава. Всичко друго идва след това.
- спря парите на много министерства, като средствата за АйТи - това ме засегна линчо защото съм в тази сфера, но се радвам. Как може половин милиард да се изхарчи за електронно правителство и такова да няма?????????? Добре че Бойко спря да налива пари в тая бездънна яма
- всеки проект, който се прави последните години при него, се следи доста изкъсо, смислен е и нещата се случват!!!! Участвам в някой държавни проекти и информацията ми е от първо лице. Станишев изхарчи стотици милиони за проекти, техника и т.н. от които реално и до днес нищо не се ползва и стои по складовете..............
- не се страхува да реже финансиране, щатове и т.н. когато са безсмислени. Нищо че много хора в момента не го харесват!!!
- Не го беше страх и да каже на БАН и на СУ вие крадете супер много средства. Всички които сме били студенти и т.н. знаем че това е така. Няма какво да се лъжем. Тия структури не плачат ами крещят за обновяване!!!!!!!!!!

Мога да изброявам до безкрай. просто се замислете и ще видите, че нещата, които се правят може би имат някакъв смисъл!!

P.S. Пряко съм засегнат от управлението му, като ми намаляха доходите, но това е защото в момента намаляха и безсмислените проекти в държавните структури, което обаче не мога да не оценя положително!!!

Иначе и това правителство взима. Но с мярка. Няма човек, който да не взима. Но да се прави както е навсякъде по света. Ще ви дам истински пример за правителството на Станиша (шибания боклук измекярски украински):

- идват около 20 милиона финансиране, да се изготви проект и да се реализира. 90% от тях се раздават по формата на заплати на консултанти и т.н. на близки хора и фирми. Назначават се разни бастуни на граждански договори да прибират кинти и т.н. Сега новото правителство се опитва с тия останлите 10% да направи нещо.......... БЕЗ КОМЕНТАР
 
От: За всичкото фенове на СерГей :)

Агейнст дано и твоят бизнес да е усетил растежа, защото тая стъкмистика много ми прилича на това което слушах по радиото от министър Плевелиев
Цитирам цифрите по спомен "Не виждам защо българите се оплакват - След последното преброяване в България има 7 милиона население което образуват 1.7 милиона домакинства на които се падат 2.5 милиона жилища и 3 милиона автомобили и тн."
Та цялата тази работа ми мяза на едно проучване от времената на гладните зими в което се казваше че средностатистическият българин яде свинско със зеле - или иначе казано една четвърт ядът свинско а останалите само зеле и средно статистически всички ядът свинско със зеле.
И ако на гиганти като Лукойл им са се покачили продажбите с 3-4% от повишените цени на горивата или на Мобилтел заради грешните сметки то на дребните фирми нищо не им се е подобрило защото тези които още не са фалирали ще го сторят в следващата една година.
Ако не ми вярваш погледни тази АНКЕТА ако не вярваш и на нея пусни във форума нова и попитай - тази година по добре ли ви е бизнеса спрямо миналата. Тук даже ще получиш по добри резултати защото голяма част от новите във форума миналата година още не са им работили сайтовете, но резултатите пак ще са отчайващи
 
От: За всичкото фенове на СерГей :)

@mantaman - щи кажа защо тия анкети не са показателни. По принцип хора, които не са икономически гурута много трудно могат да преценят дадена политика дали е правилна или грешна и затова може да съдим само от това по-добре ли е или по-зле. Обаче това във време на криза пак не важи, защото незнаеш кофти нещата дали са в следствие на дебилна политика или в следствие на кризата.
В момента тая анкета в която и държава да я пуснеш - резултата ще е все надолу. Тия работи са валидни в спокойни води - без войни, кризи и тн и знаеш, че каквото и да стане е ефект от политиката.

А не ми се мисли ако сега е зле, какво щеше да е ако тройната бяха хванали и тоя мандат.... от държавата ептем нищо нямаше да е останало.
 
От: За всичкото фенове на СерГей :)

Агейнст незнам защо си мислиш че съм фен на тройната коалиция и незнам защо си мислиш че ако управляваха те щеше да е по зле.
Хората са казали не ги слушай какво говорят, а ги гледай какво вършат.
Точно тук е вашата грешка мислите с ушите си ББ казал какви кражби са били - хубаво казал ама къде са обвинителните актове, защо две години след като взе властта няма нито един осъден министър. Защо доклада на Тенчо Попов до ББ за кражбите от АЕЦ Белене е стоял 7 месеца на бюрото на премиера преди да стигне до прокуратурата???
Аз понеже съм по практичен гледам делата им - А там две мнения няма - това правителство няма нито една мярка в подкрепа на дребният бизнес
 
От: За всичкото фенове на СерГей :)

Абе,Боко поне зад гърба си ще остави залата на 4-ти километър:),за кето се кефя,че залите в съседния спортен център ЦСКА още малко ще се сгромолясат върху главите на малцината смелчаци,все още дръзващи да влизат в тях.За вътрешният басейн няма какво да коментирам.Преди да го затворят преглътнах спирането на парното,преглътнах спирането на топлата вода в баните(много е яко да се изкъпеш с ледена вода през зимата:):),но като почна да тече покрива като от ведро ми дойде в повече.След време като ремонтираха покрива и смениха дограмите аз като последния първомаец повярвах,че отново ще го отворят,но... пичовете от МО просто си направиха далаверата(представям си колко е излезнат златен този ремонт:):).Така че и на това съм доволен.Предишните олита и това не направиха....
 
От: За всичкото фенове на СерГей :)

Е как да мисля с ушите си бре, малко ли доказателства има за кражбите им :) Еврофондове - спрени - ВСИЧКИТЕ ! Общо усвояване - над 10 пъти по-малко от сега (1%). Това е пак заради корупция и кражби.
Па Белене, па на Доган офертите, па договорите на Р. Овч. дето буквално съсипаха енергетиката ни - за 30 години напред сме роби на Русия, при това тези договори са СЕКРЕТНИ !!!! Смятай какво пише там и какви клаузи има.... въобще за какво говорим изобщо? :) А доказателства защо няма... бали мааму... е за Доган имаше и какво от това? То и почти цялата съдебна система е в БСП, кой да ги осъди...

Абе по принцип нещата са много прости и ясни - има само две партии, които имат шанс да управляват - БСП и ГЕРБ - всичко друго е за цвят и да се обаждат от време на време. Така че избора е между двете - ако не искаш ББ - получаваш Станишев и Доган. Но аз поне както го виждам, по-добро правителство не сме имали никога. Ако вземат и втори мандат (ДАЙ БОЖЕ) нещата ще се видят още по-ясно.
 
От: За всичкото фенове на СерГей :)

Борисов е човека до сега никой не се осмели да бръкне в леговището на пипелянките. С екипа си прекъснаха доста порочни схеми за източване. Дано остиска психически и физически че втори като него няма да има. Както световното в Сащ 94 после ще е тихо за дълго. Оф дълбока и гореща тема е.
 
От: За всичкото фенове на СерГей :)

Политическите теми в този форум се множат, мненията на дилетантите наистина може да съдържат ценни идеи при определени условия, но разберете, че с Остискването на пИпелянките нещата финишират в гротеска. Не е реалистично във форум за предприемачи 97% да са тотално неграмотни, а 99% да нямат понятие от основни икономически лостове - какви предприемачи са те тогава? И не е виновен само последният писал - невежеството е поголовно от години и е под нивата дори за Североизточна Африка.
 
От: За всичкото фенове на СерГей :)

Пак опрехме до това - Вие що биете негрите
Всеки път когато почнем да спорим за управлението на ГЕРБ се почва - ББ еба мамата на тия, разгони фамилията на ония с пет хляба и три риби нахрани 1000 души и друг подобен фолклор и все неща дето хубаво звучат но видим ефект няма.
За последен път и в тая тема ви питам - какво направи в подкрепа на дребният бизнес нещо което да сте видели да е факт - защото хората са казали по добре птичка в ръката отколкото орли в небесата.
И ще дойде време когато и кирливите ризи на ГЕРБ ще бъдат извадени от следващият месия и по него пак така ще се прехласвате.
 
От: За всичкото фенове на СерГей :)

Я припомни на всички ни какви кирливи ризи изкара предното правителство и на кой?
А по-предното?
А не съсипаха ли дребния бизнес още около присъединяването ни към ЕС?

:D
 
От: За всичкото фенове на СерГей :)

Айде пак що биете негрите. Ми тука избираме по-малкото зло - тия, дето ги бият по-малко.
Пак казвам - свалим ли ГЕРБ, значи да върнем БСП - според тебе това ли е по-добрия вариант?
 
От: За всичкото фенове на СерГей :)

Положението сега е, че няма адекватна алтернатива на ГЕРБ.
От БСП оставиха лидера си СерГЕЙ въпреки, че никой не го иска.
НДСВ ги издухата от парламента и вече не са фактор, а и цар изчезна от България.
РЗС вече не ги броим за партия след като се разцепиха
АТАКА = ДПС (две партии без ясни цели се движат като скачени съдове)
ОТ Синята коалиция не се знае кой кой е малкия Мартинчо или Костов.

Неказвам че ГЕРБ са най-доброто за България, но не може да им се отрече, че правят нещо за развитието на Малкия и Среден Бизнес и насърчаване на предприемачеството.

А тоест, запазиха данаците докато други държави ги вдигат. Намалиха минималния капитал за регистрациия на ООД и ЕООД на 1евро докато преди беше 5000лева.

Има още какво да се желае.
 
От: За всичкото фенове на СерГей :)

Пак опрехме до това - Вие що биете негрите
Всеки път когато почнем да спорим за управлението на ГЕРБ се почва - ББ еба мамата на тия, разгони фамилията на ония с пет хляба и три риби нахрани 1000 души и друг подобен фолклор и все неща дето хубаво звучат но видим еф.......


Я най-после кажи ти за кого гласува на последните избори за парламент. Така много си труден за опониране :) Нямаш ясна позиция, а не спираш да посочваш грешките на другите. Така малко... де да знам... неясно.
 
От: За всичкото фенове на СерГей :)

Ти верно си много ограничен и заблуден!
На, кефете се:

http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2011..._na_nsi_otchete_34_ikonomicheskiia_rastej_za/

Дневник пак са се опитали да замажат нещата като цитират червения "икономист" Чобанов да обяснява как не е така, но все пак когато фактите говорят, даже и Сергей мълчи :)
 
От: За всичкото фенове на СерГей :)

Биаро гласуването е акт на личен избор и не случайно са го направили тайно. Освен това аз не ви агитирам в определена посока, а водиме спор относно това дали това правителство е добро за дребният бизнес.
От доста време ви питам какво направи правителството за дребният бизнес и най после VAGON - даде един пример който обаче е във вреда на дребният бизнес и във полза на ДДС мафията и други подобни измамници.
 
От: За всичкото фенове на СерГей :)

За дребния бизнес визираш това, че го накараха да плаща данъци ли? И спряха далаверите?

А иначе мани гласуването, ми може да споделиш към коя партия си бил преди и с това да изчерпим дискусията :))
 
От: За всичкото фенове на СерГей :)

Нормално да не подкрепя малкия бизнес, приоритетни са големите компаниии.В момента се създава инфраструктурата за едрия бизнес, като я имаме на лице, малките предприемачи ще се включат като за световно. При положение, че малкия бизнес укрива всичко и играе в тъмно сивата икономика и от друга страна имаш едър бизнес, които осигугурява доста работна ръка, плаща всичко и всичко е черно и бяло, правителството кое да подкрепи. Псевдопредприемачите дето крадът и уркриват и правят малките шашмни или големите и едрите, който наливат сериозните капитали?! Когато акулата убие плячката има и за малките рибки, които ходят като антуража и. Не случайно има еврофондове и прокети, които са насочени към малките бизнеси има и евро и дръжавни субсидии, ама няма кой да напише проектите, щото масовката няма знанията за това, и не искат да дадът 5-10 бона на фирма да им го изготви. Монката яко държи фискалната политика, не знам какво би станало, ако нямаше такъв контрол.
 

Горе