3.4% икономическия растеж ...юни 2011

От: За всичкото фенове на СерГей :)

Най големите укривания на данъци става в най големите фирми и монополистите на пазара. Спомнете си за Мишо Бирата бог да го прости, а той даже не беше и от най големите.
А след изказвания от рода на това че трябва да се помага на едрият бизнес, почвам да се чудя дали не съм сбъркал форума с някой за едри капиталисти.
Вижте резултатите от проучването на Алфа Рисърч и ще видите че явно доста хора вече са прогледнали. Вие няма да му повярвате, но го имайте в предвид та на есен като видите резултатите от президентските избори да не се правите на учудени.
 
От: За всичкото фенове на СерГей :)

И пак не отговори на въпроса - да свалим ГЕРБ за да върнем БСП ?
 
От: За всичкото фенове на СерГей :)

А каква е разликата между ГЕРБ и БСП
Сергей Станишев - от клана станишеви
ББ - кандидат за партиен член - носеше куфарите на бай Тошо
НМ - външен министър - племеник на Петър Младенов "да дойдат танковете"
 
От: За всичкото фенове на СерГей :)

А каква е разликата между ГЕРБ и БСП
Гледай сега това са локуми. От над 20+ години знаем как вървят изборите и е ясно в момента кое е по-добре. Най-малкото при всяка смяна на властта има сътресения в икономиката. А относно какво са направили за малките и средните фирми нз дали се замисляте за каква практика става въпрос пак градена десетилетия - укриване на данъци от всякъде където може от масовото осигоряване на служители на минимална/по малка от реалната заплата etc etc. Е това за 2 години няма как да стане. Трябва работеща система - съд затвор, запор на имущество. Няма да се спрат далавери, но ще се намалят.
 
От: За всичкото фенове на СерГей :)

Разликата каква е - ще си позволя да цитирам известния политолог against:

Еврофондове - спрени - ВСИЧКИТЕ ! Общо усвояване - над 10 пъти по-малко от сега (1%). Това е пак заради корупция и кражби.
Па Белене, па на Доган офертите, па договорите на Р. Овч. дето буквално съсипаха енергетиката ни - за 30 години напред сме роби на Русия, при това тези договори са СЕКРЕТНИ !!!! Смятай какво пише там и какви клаузи има....

Ще добавя и хиперинфлацията на тяхната сметка - обезценяване на лева ХИЛЯДА пъти. ХИЛЯДА ПЪТИ по-малко пари!

Епа аз голяма разлика не виждам.....

Даже както викат някои - при БСП беше зле, ама такова нещо като сега никога не е било. Божееееее, иде ми да се застрелям като ги слушам такива...............................
 
От: За всичкото фенове на СерГей :)

Пътя към ада е послан само с добри намерения по времето на Виденов беше същото - всичко се правеше за доброто на хората и накрая те усъмнаха безработни без спестявания и тн.
Повече няма да пиша в тема, само за пореден път ще каже на тези които има къде да изчезнат да го направят защото икономическата криза която ще удави страната следващата година ще е по тежка от виденовата.
 
От: За всичкото фенове на СерГей :)

Много обичам да говоря с хора дето бягат от страната и силно за това агитират, че ходят в бели страни да вършат робска работа :D Все по тънката лайсна дето мислят там парите по дървета растът и тях чакат, не могат тука се реализрат. То по трудна стана реализацията след 3-ното крадене ама хайде да не говорим, за миналото налЕ! То само с мързел и без себе инициативност не става, те онез на запад именно заради това дърпат.

Ако стане некой икономически фал който ще стане предпочитам да съм в БГ. Виждам че обичаш да даваш линкове та и аз да ти дам един два да видиш как стоят нещата по - света и у нас.



УСА дълг http://www.usdebtclock.org/
УК дълг http://www.usdebtclock.org/
Глобален дълг http://buttonwood.economist.com/content/gdc
 
  • Like
Реакции: adi
Re: От: За всичкото фенове на СерГей :)

Политическите теми в този форум се множат, мненията на дилетантите наистина може да съдържат ценни идеи при определени условия, но разберете, че с Остискването на пИпелянките нещата финишират в гротеска. Не е реалистично във форум за предприемачи 97% да са тотално неграмотни, а 99% да нямат понятие от основни икономически лостове - какви предприемачи са те тогава? И не е виновен само последният писал - невежеството е поголовно от години и е под нивата дори за Североизточна Африка.

най-важното е че:

1. наличето на такива теми говори че това не е форум детска градина :) а можеби най точно отразява позицията и проблемите които имат малък и среден бизнес...

2. за неграмотноста 90% е виновен стажа с маймуницата...

3. Не писането грамотно а желанието да се усвояват идеи и концепции и да се прилагат към сайтове е важно...

4. бизнес се прави и без основни познания по икономика едно време първите пионери всичките са ги изпуснали от университета ... просто нещата ще се учат на проба грешка ... отделно на някои им идва по натурално от на други
 
От: За всичкото фенове на СерГей :)

Бех решил повече да не пиша в тая тема, ама като видях последните новини и не се сдържах
България няма да я приемат в ШАНГЕН
Е що така бе - ние сме изпълнили всички технически критерии - значи технически сме готови - явно значи не ни искат по политически причини - гнусните холндски кумунисти явно нарочно правят сечено на ББ или пък са решили че страни в които съдиите се назначават на приятелски начала не са сигурен партньор в борбата с корупцията и нелегалният трафик на дрога и цигари без бандерол
 
От: За всичкото фенове на СерГей :)

Това риторичен въпорос ли е, щото като гледам задаваш условието - "технически сме готови" и отговаряш - "политически прични". Не знам как да го коментирам.

Coolice +1
 
От: За всичкото фенове на СерГей :)

гнусните холндски кумунисти явно нарочно правят сечено на ББ или пък са решили че страни в които съдиите се назначават на приятелски начала не са сигурен партньор в борбата с корупцията и нелегалният трафик на дрога и цигари без бандерол

Ти или си комунистическа пачавра или руски педераст, но и при двата случая не си БЪЛГАРИН и нямаш място в България

Хайде да те култивирам че ще си умреш прост селянин копащ на заплата в някоя холандска педераска оранжерия за КРАСТАВИЦИ предназнечени за анална консумация (то в Холандия по друг начин не ги и консумират)

За какви приятелски начала говориш като всички съдии от конституционния съд и висшия създебен съвет са назначени от триглавата ламя и квотата на президента, в частност Гоце Трипера, СърГЕЙ, Доган и Симо Ментата.

Начело на "прокуратурата" пък стои :

Борис Велчев – внук и син на световно известни комунистически престъпници, вербуван на хомосексуална основа агент на комунистическата ДС и на посткомунистическите НСС и ДАНС, ПРЕСТЪПЕН нискойерархичен МАРИОНЕТЕН държавновластнически слуга на българския клан на руската Червена мафия и на българския ПАРАВОЕНЕН ченгеджийско-мафиотски политически режим, изпълняващ длъжността Главен прокурор на България,

При тази ситуация само идиота може да се чуди защо рязаната руска помашка курва Асан Омеров - Трактора и останалите мутри и ректьори бяха освободени от комунистическите "съдии и прокурори"

Проблема на Бойко е че не изчисти до крак всички комунистически изроди и техните дегенерирали потомства, като пред това трябваше да предизвика импийчмънт и свали Гоце Педофила.

Не го направи за това ще пати до президенстките избори а може и след това....

.....а след това идва Пиночет и края на "мирния" преход и началото на РЕАЛНИЯТ преход от комунизъм към демокрация свързан с много гробове на комунисти, милиционери и техните потомства.
 
От: За всичкото фенове на СерГей :)

Хехе Niks яко влизаш, мислих тука по дипломатично тряба се кореспондира, че и аз така.

Наистина не знам какъв е проблема на mantaman, но аргумените му са все едно пикае срещу вятъра. Бойко има доста грешки, но дори не може им стъпи на лайнарщините на 3-ните. Все си мисля (понеже не съм живял в минали строи), че тези дето реват за този минал строй и последващото отроче БСП, са абсолютно същите като гърчулята, ахо ихо и после тихо. Селски душици с тунелно мислене, за некви тънки сметки, че са им се прецакали ще ореват орталъка. Много се кефя, като чета плюене яко по ГЕРБ и същевремнно разправят как БСП Монито Доган и ко. са управлявали по-добре, кефят ме такива коментари, щото виждам светлина.
 
От: За всичкото фенове на СерГей :)

Никс мери си приказките, а ако държиш да ми кажеш нещо лично може да ми поискаш една среща на лично та да срещнеш бързия влак на глух коловоз.

Блекаут аз също съм живял доста по времето на комунизма и никъде няма да прочетеш да хваля тези времена, също така няма да прочетеш и една добра дума за БСП - Това че казвам че цара е гол ( разбирай мутрафона е въздух по налягане) не ме прави комунист.

Това е форум за предприемачи и се оптивам да ви кажа че икономическата политика на това правителство е много сбъркана и тепърва цяла България ще му сърба попарата - Вие тези неща не искате да ги чуете и в устата са ви само комунистите.
Никс ти се имаш за най големия българин в БГ и защитаваш мутрафона, но е крайно време и ти да разбереш че той защитава интересите на едрият бизнес а той отдавна вече не е български - български е останал само дребен и среден и скоро ще бъде тотално прекършен благодарение на твоя кумир. Така че хубаво си помисли преди да заставаш пред него като Матросов на амбразурата
 
От: За всичкото фенове на СерГей :)

Добре бе, ти как прецени икономическата политика добра или лоша е? Щото аз все си мисля, че само разни финансови гении могат да се изказват по тия въпроси, при това и те не са сигурни.

В момента и Европа и САЩ ни хвалят политиката, наскоро даже пак ни повишиха кредетния рейтинг - ще обясниш ли къде точно бъркат тия ?
 
От: За всичкото фенове на СерГей :)

Прецених я на база на това че съм учил цял живот икономика. Не претендирам да съм голям специалист но то не е и необходимо защото и с просто око се вижда че нещата не отиват на добре. Не държа и да ми вярвате просто догодина зимата ще си говориме пак. Има шанс и да ни се размине този апокалиптичен сценарий, но първо трябва до есента да преосмислят въвеждането на новите касови апарати.
 
От: За всичкото фенове на СерГей :)

Е именно - съдиш за икономиката по това как те засяга конкретно тебе - щом те карат да плащаш данъци и да сменяш касовия апарат, това е лошо, държавата отива към фалит...

Айде ще говорим пак другата зима :)
 
От: За всичкото фенове на СерГей :)

Не Агейнст съдя по това че в счетоводната ни фирма за последните шест месеца фалираха 20% от фирмите и то не само че спряха да работят ами си и закриха и самите фирми и казаха че повече не искат и да чуват за бизнес в тая държава. Такова нещо не се случи дори и в голямата криза 97г. С въвеждането на новите касови апарати ще фалират поне още толкова.
Сега знам какво пак ще почнеш да обясняваш за неплащането на данъци и така на татък но не случайно точно вашият икономически министър проплака - по добре сива икономика от колкото никаква - това го каза той и то не случайно.
 
От: За всичкото фенове на СерГей :)

Колега Мартаман, не се опитвам да те искарам комунист, дори аз виждам много добри неща в комунизма, за които масата сега са мечта - образование, здравеопазване и т.н. Сингапур е правен по наш модел, ако не знаете. Любимата ми държава е тя, там няма икономически проблеми, сори за офф-а. Та идеята е че комунистите, грешка социалистите, че то комузима е идеала, та соц-тите яко са видоизменили правилата на Маркс и Енгелс и се е изродил. Да си говорим за икономики и аз съм наясно, та ти говориш за едрия бизнес, че не е наш - нормално 20-години приватиазиция. Що става това - влизаме с калпав материал в псевдодемкрацията, управниците не са имали и бегла предства за демокрацията, подлоги са и продажници - хвърли око на плана на Унищожаването на България, с 5 милярда долара външен дълг окрана държава и задграница изненеси държавни авоари. Кво очакваш ?! Разбира се очаквния развой иде 96-97 година, хипер-инфлация, фалити, девалвираща нац. валута, последствие идва деноминация и за капак валутен борд. Във валутен борд, си наясно колко трудно се движе, няма кво ти обяснявам - продажника Костов яко приватизира всичко продаде за жълти стинки - мултимилионни заводи, царя дойде си прибере горите, 3-ните оглозкаха, каквото имаше и трябва се радват, че влезнахме в ЕС та успяха да направят яко кинта. Герб влиза в зародиш на световна криза - СърГей-а каза няма такова нещо. Та обясни ми кво трябваше да прави Герб, за да спонсорира малкия бизнес да увеличи бюджентните разходи посредством увеличение на вътрешния и външния дълг и после пак ние да плащаме масрафа стил ала Гърция или да играе тихо по тревата да държи бюджета и да осигури инфрастуктура и да прокопаее пътя за големите. Икономиката е правилно управление на оскъдните ресурси. Предприемачестовото е прехвърляне на ресурси от места с ниска към места с висока печалба. Та какво да прави Бат Бойко, като няма за всичко/и пари?!
 
Последно редактирано:
От: От: За всичкото фенове на СерГей :)

Никс мери си приказките, а ако държиш да ми кажеш нещо лично може да ми поискаш една среща на лично та да срещнеш бързия влак на глух коловоз.
Никс ти се имаш за най големия българин в БГ и защитаваш мутрафона, но е крайно време и ти да разбереш че той защитава интересите на едрият бизнес а той отдавна вече не е български - български е останал само дребен и среден и скоро ще бъде тотално прекършен благодарение на твоя кумир. Така че хубаво си помисли преди да заставаш пред него като Матросов на амбразурата

Поведението ти в тази тема е педерастко, говориш за един съдия а не казваш как и от кого са назначени останалите !!!

Аз съм Българин и защитавам България

От както Мухобойко дойде всички безродни придворни руски комунистически мекерета като се започне от политици, мине се през социолози, политолози, журналисти и прочие дегенерати реват на умряло, а щом реват значи аз го подкрепям но ....

Ако Мутробойко предаде България давайки Аец Белене на руската сволоч от Росатом ще го храня по всички сайтове до края на краткия му мандат.
 
От: За всичкото фенове на СерГей :)

Никс ти си доста крайно настроен към руснаците но нещата ги приемаш избирателно, защо мислиш че ББ не е свързан с тях как мислиш дали има нещо общо с една петролна компания и дали случайно медиите които си позволяваха да го критикуват не им спираше рекламата.
 

Горе