31 март- краен срок за корп.данък

orhideq

Active Member
Здравейте!
Бих искала да напомня, че :
на 31 март 2015 г изтича срокът, в който всяка работеща фирма трябва да подаде Годишна данъчна декларация по чл.92 от ЗКПО към НАП и Годишен Финансов Отчет към статистиката! В същия срок трябва да се платят и дължимия данък по ЗКПО.

Не забравяйте и съществуващите Ви фирми, които са били без дейност през годината. Те имат същите задължения, дори и с нулеви декларации!!!

До 30 април са декларациите на физическите лица по чл.50 от ЗДДФЛ за 2014 г и внасяне на данъка

Лицата, които подадат годишна данъчна декларация по чл.50 ЗДДФЛ до 31 март по електронен път, ползват отстъпка 5 на сто върху данъка за довнасяне по годишната данъчна декларация, при условие че нямат подлежащи на принудително изпълнение публични задължения към момента на подаване на декларацията и данъкът за довнасяне е внесен в срока по чл. 67, ал. 4 (30 април).
 
От: 31 март- краен срок за корп.данък

А чисто нови фирми открити през Март месец, също ли трябва да внасят такава декларация и отчет?
 
Re: От: 31 март- краен срок за корп.данък

А чисто нови фирми открити през Март месец, също ли трябва да внасят такава декларация и отчет?

Да, задължително е. Аз чакам да стане другия месец, за да си платя данъка също. :)
 
От: 31 март- краен срок за корп.данък

А чисто нови фирми открити през Март месец, също ли трябва да внасят такава декларация и отчет?
Естествено, че не. Каква декларация за миналата година, ако фирмата не е съществувала тогава.
 
Re: От: 31 март- краен срок за корп.данък

Естествено, че не. Каква декларация за миналата година, ако фирмата не е съществувала тогава.

Ааа, да, за минала не. Мислях, че от март миналата година, недоглеждане. Няма смисъл. ;)
 
От: 31 март- краен срок за корп.данък

Blinky направо ме шашна :D Нова ми е материята, съжалявам за глупавите въпроси :)
 
От: 31 март- краен срок за корп.данък

Да, пропуснала съм да напиша, че са срокове свързани с отчетността за изминалата 2014 г :)
 
Re: От: 31 март- краен срок за корп.данък

Да, пропуснала съм да напиша, че са срокове свързани с отчетността за изминалата 2014 г :)

То е ясно....няма проблем, всички редовни данъкоплатци си го знаем. :)
 

Горе