330 000 глоба за фирма

vitohol

Premium
"Глобата е наложена, тъй като луканката на "Меком" с наименование "Карлоска крепост" наподобява с наименование и дизайн на шрифта друг известен продукт на пазара - Карловска луканка. КЗК смята, че по този начин потребителите могат да се заблудят и че е възможно субективното възприемане от страна на потребителя на двете думи като идентични поради сходството и силната асоциация помежду им, а липсата на една буква да се възприеме като грешка или дори да не бъде забелязана."

Линка: dnes.dir.bg/2010/03/12/news6030392.html

Това в допълнение на случая Везков :)
 
От: 330 000 глоба за фирма

Ще глобяват "амчи къ" това са 82-83к (25% там някъде са май) които са прибрали от глобата. Как няма да ги глобят? :D
 
От: 330 000 глоба за фирма

Да те е срам да кажеш, че си от БълХария, БЪЛХА до БЪЛХА са се наредили да изнудват работещи фирми и да ги цуцат.
Всеки божи ден само кофти новини и простотии.
Край няма тази перманентна идиотщина.
 
От: 330 000 глоба за фирма

Това в допълнение на случая Везков :)

Не мисля. Тука са други истории ..:)
 
Последно редактирано:
От: 330 000 глоба за фирма

Аз оставам с впечатлението че тази комисия си налага глоби на база лични убеждения. Смятали това, мислили онова. Има си закони и разпоредби, те хората си мислели, превеждали си сами текстове и т.н. Накрая ние плащаме техните заплати.
 
От: 330 000 глоба за фирма

Тия се оляха от простотия :) И как са решили на коя от двете фирми да сложат глоба :) Най-вероятно ще отпадне от съда после :)
 
От: 330 000 глоба за фирма

еми то има и карлоска луканка пак менте що не са глобили тях..
бони са доста силни явно много си защитават продуктите ...

НО ТУК ИСКАМДА КАЖА ЧЕ МИ ПИСАН ДА ЯМ ГНУСЕНИЦИ !!!
ТОЛКОВА СА ГАДНИ КОЛБАСИТЕ ЧЕ МИ СЕ ДРАЙФА САМО КАТО ГИ ВИДЯ
ВСЕКИ ПЪТ СИ КУПУВАМ НЯКАКВО ЗА ДА ТЕСТВАМ И ЕБАТИ ПОМИИТЕ
КАРЛОВСКАТА ЛУКАНКА И НЕЯ ПРЕЕБАХА ИЗОБЩО БОНИ СИ ОСРАХА МНОГО КАЧЕСТВОТО НЕ ЧЕ НА ДРУГИТЕ Е ПО ДОБРО - САМО ПОМИИ И НЯКАКВИ МАСОВКИ ЗА ПОМИЯРСКА КОНСУМАЦИЯ .. .МАМКА ИМ !!!
СОРИ ЧЕ ТУК ИЗРИГНАХ АМА МНОГО СЕ НЕРВЯ НА ПОМИИТЕ В МАГАЗИНИТЕ ДЕВА МАМАИЦАТА ИМ !!!
 
От: 330 000 глоба за фирма

еми то има и карлоска луканка пак менте що не са глобили тях..
бони са доста силни явно много си защитават продуктите ...

НО ТУК ИСКАМДА КАЖА ЧЕ МИ ПИСАН ДА ЯМ ГНУСЕНИЦИ !!!
ТОЛКОВА СА ГАДНИ КОЛБАСИТЕ ЧЕ МИ СЕ ДРАЙФА САМО КАТО ГИ ВИДЯ
ВСЕКИ ПЪТ СИ КУПУВАМ НЯКАКВО ЗА ДА ТЕСТВАМ И ЕБАТИ ПОМИИТЕ
КАРЛОВСКАТА ЛУКАНКА И НЕЯ ПРЕЕБАХА ИЗОБЩО БОНИ СИ ОСРАХА МНОГО КАЧЕСТВОТО НЕ ЧЕ НА ДРУГИТЕ Е ПО ДОБРО - САМО ПОМИИ И НЯКАКВИ МАСОВКИ ЗА ПОМИЯРСКА КОНСУМАЦИЯ .. .МАМКА ИМ !!!
СОРИ ЧЕ ТУК ИЗРИГНАХ АМА МНОГО СЕ НЕРВЯ НА ПОМИИТЕ В МАГАЗИНИТЕ ДЕВА МАМАИЦАТА ИМ !!!

Ако ги правят като хората ще струват доста по-скъпо и бедният бълХарин няма да може да си ги купи с баснословната си заплатка. :)
 
От: От: 330 000 глоба за фирма

Ако ги правят като хората ще струват доста по-скъпо и бедният бълХарин няма да може да си ги купи с баснословната си заплатка. :)

АМА ТЕ НЕ СА ЕВТИНИ БРЕ
ЦЕНАТА ИМ НЕ Е КАТО ПО РАНО
МЕСОТО 5 ЛЕВА САЛАМА 1,50

СЕГА ЦЕНИТЕ ИМ СА ВИСОКИ
АЗ ГОВОРЯ ЗА САЛАМИ ОТ 15 - 25 ЛЕВА
ЛУКАНКИ ФИЛЕТА ОТ 25 - 45 ЛЕВА
ВСИЧКО СА ЛАЙНА
И 100 ЛЕВА ДА Е КИЛОТО ПАК ЩЕ СЕ МЪЧАТ ДА СЛОЖАТ НЯКОЯ МИЗЕРИЯ ЗА ДА ИМ ИЗЛЕЗЕ ЕВТИНО ДЕВА дано да попаднат на канибалски остров да ги скъсат от бонго-бонго и по сле да ги изядат дева гадовете

Колко струваше през социализма
кучешката радост
кренвиршите
камчия
щпек
луканка ?
не са били по скъпи от сега а бяха супер в сравнение със сегашните гнусеници
искам да ям старите колбаси дева
нищо че имаше перушина в кренвиршите
 
От: От: 330 000 глоба за фирма

Ако ги правят като хората ще струват доста по-скъпо и бедният бълХарин няма да може да си ги купи с баснословната си заплатка. :)

Аре стига бе, ти ме ебаваш. Сори бате, ама текива изкавания ме вбесяват!!!

Бълхарина е супер неосведомен. Не че бълхарина е виновен за това - по скоро помярските журналисти са виновни. Да не ги псуваме, защото и те трябва да ядът. Както кучето гони кокала така и те.

На темата, ние имаме едни от най-скъпите храни в ЕУ. Както и много неща са ни едни от най-скъпите. Как другите да речем Германия правят качествени храни на значително по-ниски цени. Да не кажа едно 30% по-ниски? И вноската 10% данък здраве била най-ниската - ГЛУПОСТИ!!!

Вервайте ми - Бълхарина е обречен ако остане в БГ
 
От: От: От: 330 000 глоба за фирма

Аре стига бе, ти ме ебаваш. Сори бате, ама текива изкавания ме вбесяват!!!

Бълхарина е супер неосведомен. Не че бълхарина е виновен за това - по скоро помярските журналисти са виновни. Да не ги псуваме, защото и те трябва да ядът. Както кучето гони кокала така и те.

На темата, ние имаме едни от най-скъпите храни в ЕУ. Както и много неща са ни едни от най-скъпите. Как другите да речем Германия правят качествени храни на значително по-ниски цени. Да не кажа едно 30% по-ниски? И вноската 10% данък здраве била най-ниската - ГЛУПОСТИ!!!

Вервайте ми - Бълхарина е обречен ако остане в БГ

Какво съм казал което да не е вярно че да те вбесявам чак?

И да те вбесявам и да не те вбесявам това е - плащаме за гнусеници на такива цени, а ако решат да ги направят с качеството на германските ще са поне 2 пъти по-скъпи от сега не зависимо там колко са. Печалбарска е цялата работа в България, цената не се определя от качеството или от реалните разходи, а от това колко може да бъде изгърбен бълхарина за гнусеница, като се използва всеки повод да се надуе цената независимо дали е оправдана или не.

Аз не съм казвал, че в България е най-евтино, на много хора съм казвал, че в другите държави има доста неща дето са в пъти по-евтини и качествени от тук ама всички ме гледат като телета и ме мислят за побъркан. Така е защото тъпите журналисти това са насадили в съзнанието на бълхарина и други го изпозват да печелят на негов гръб.

След още някоя друга година България ще стане с най-скъпите цени, с най-ниското заплащане и с най-голямата мизерия в ЕС. До това води печалбарството.
 
Последно редактирано:
От: От: От: 330 000 глоба за фирма

Бълхарина е супер неосведомен. Не че бълхарина е виновен за това - по скоро помярските журналисти са виновни. Да не ги псуваме, защото и те трябва да ядът. Както кучето гони кокала така и те.

На темата, ние имаме едни от най-скъпите храни в ЕУ. Както и много неща са ни едни от най-скъпите. Как другите да речем Германия правят качествени храни на значително по-ниски цени. Да не кажа едно 30% по-ниски? И вноската 10% данък здраве била най-ниската - ГЛУПОСТИ!!!

Вервайте ми - Бълхарина е обречен ако остане в БГ

АЗ ПЪК НА РЕПОРТЕРИ И ЖУРНАЛИСТИ ДА ИМ .. ТАКОВАМ МАМТА ДВОЙНО ПОВЕЧЕ ОТ НА ТИЯ ДЕТО ПРАВЯТ САЛАМИТЕ ...
ТЕ НА ОСТРОВ ДА ПОПАДНАТ АМА ПРЕДИ ДА ГИ ИЗЯДАТ И НАЕВАТ - ДА ГИ ИНТЕРВЮИРАТ ОТ СКАТ ДАНО!!!
мамка им и на тях !
 
От: 330 000 глоба за фирма

И сега защо изместихте темата не разбрах ?
Помислете и от другата страна, като бизнесмени, не само като консуматори с претенции.
Как да си продават хората продукцията евтино, като един завод има да плаща хиляди разходи.Да не ги изброявам сега, но в БълХария са скъпи тока, водата, данъци, осигуровки и т.н. Не вярвам, че в момента има много бг фирми, които са на печалба, по-скоро кретат и се чудят как да вържат разходите.
Ако и тези малко останали бг фирми затворят заводите, а то натам отиват нещата, ще ходите в Германия ли да си купувате качествени и евтини салами ?
Айде, няма нужда да плюете по никоя фирма, която се опитва да оцелее и да си задържи персонала на работа в криза, щото реакцията е верижна.
И на такива фирми само измислени глоби, които пълнят джобовете на разни държавни некадърници им трябват в момента.
 
От: 330 000 глоба за фирма

Нищо не са изместили ..всичко си идва на мястото рано или късно.
Карайте така момчета , добре е темата :)
 
Последно редактирано:
От: 330 000 глоба за фирма

Нищо не са изместили ..Карайте така момчета , добре е темата :)
Ми хубаво, щом ти се чете за качеството на саламите и бг фирмите-"изедниците чорбаджии", дето стават "супер богати" по време на криза и могат да пълнят джобовете на разни държавни тарикати с измислени глоби...значи живееш на Марс.
Ако ти бръкнат на тебе обаче така в джоба, щото примерно някой си решил, че твоя сайт наподобява на еди кой си друг, май друга песен ще запееш, а ? И не само ти, май :)
 
От: 330 000 глоба за фирма

brad1985 виждам ,че говориш по принцип , но тази фирма специално не си струва и грам да я защитаваш , така че споко. :) Да си намерят добри адвокати да ги защитават.
 
Последно редактирано:
От: 330 000 глоба за фирма

Не им се връзвайте, аз общо взето гледам какво се лучва с тези институции, депутати и т.н. само и само да си повдигна настроението - смешковци. Никога не е било толкова смешно в държавата. :) И по-смешно ще става.

А фирмата не знам дали си го е заслужила, ама това обвинение ми звучи не смешно, но не знам какво - направо са се попикали адвокатите по търговско право. Комисията за поредн път доказава, че не заслужава да съществува.
 
От: 330 000 глоба за фирма

Не им се връзвайте, аз общо взето гледам какво се лучва с тези институции, депутати и т.н. само и само да си повдигна настроението - смешковци. Никога не е било толкова смешно в държавата. :) И по-смешно ще става.

А фирмата не знам дали си го е заслужила, ама това обвинение ми звучи не смешно, но не знам какво - направо са се попикали адвокатите по търговско право. Комисията за поредн път доказава, че не заслужава да съществува.
Adi, да , говоря по принцип, че се цънцат бг фирми по най-различни начини и поводи и по този начим им се пречи да работят, а все пак в тях работят хора, които изхранват семейства и чакат заплати.
Проблема ти с "Меком" Силистра е явно личен, но малко ми дойде в повече злорадството ти.
Blinky, копвам един коментар от коментарника под статията, да се посмеем :
Бат Митко (12.03.2010 г. | 14:58ч.)А ако някой на бахура вместо ”Бахур” напише ”Байхуй”, кой ще виновен - който го е написал или който неможе да чете.....
-------------------------------------------------------------------
Бай Митко най-точно е обяснил за какво иде реч :)
 

Горе