35 Полезни съвета за добра оптимизация

W

w-seo

Guest
35 Безплатни съвета за перфектната СЕО
1. Ако Вашият сайт е нов или с ново съдържание - препоръчваме да го регистрирате в Digg, Reddit and Now Public
2. Създайте и редактирайте групи в Google Groups, Yahoo Groups
3. Създайте акаунт в MySpace и добавете Вашият сайт
4. Добавете сайта Icio след което поставете банер във Вашият сайт
5. Създайте акаунт в Technorati
6. Правете обзор на оптимизацията, периодично проверявайте резултатите
7. Добавете сайта си в безплатни търсещи машини - Световни и Български
8. Публикувайте материали чрез синдикат RSS
9. Добавете Вашите RSS синдикати в сайтове като FeedBurner, Squidoo, Feedboy, Jordomedia и други подобни
10. Правете периодичен анализ
11. Публикувайте безплатно сайта си в специализирани сайтове за обяви - Obiavite.EU
12. Създайте ръчно StumbleUpon и поканете Ваши познати
13. Създайте грешка 404 страница, към която да бъдат насочвани посетителите, написали грешни адреси.
14. Създайте 301 препращане, за да може трафика да бъде препращан от ВашиятСайт.com към
15. Добавяйте връзки в подписът Ви, при участие във форуми, дискусии и други в този сектор
16. Казвайте на приятели за Вашият сайт, ползвайте и системи от типа "покани приятел"
17. Тествайте Вашият сайт с различни графични и текстови браузъри - IE5, IE6, IE7, Safari, Mozilla, Lynx, Opera, други.
18. Page Rank не трябва да Ви притеснява - има и по-важни неща
19. Предоставяйте възможност за безплатни услуги или продукти - това е добър подход за печелене на посети
20. Поканете хората от Вашата контакт листа в чат клиента (Skype, ICQ, Koppete, MSN, Google Talk) да посетят Вашият сайт
21. Рекламирайте Вашият сайт в Craigslist - Безплатен е
22. Не използвайте Фреймове - Рамки
23. Добавете Вашият сайт в отворената директория DMOZ.org
24. Старайте се сайта Ви да попадне в точната категория - раздел в дадената директория
25. Създайте XML sitemap и регистрирайте сайта си в Гугъл
26. Регистрирайте се в affiliate програми и публикувайте за продан Вашите услуги или продукти
27. Добавете система за новини по електронна поща (newsletter)
28. Създайте акаунт в MySpace и добавете Вашият сайт
29. Изпращайте писма чрез Newsletter съдържащи информация за нови услуги продукти и др.
30. Посещавайте семинари на Уеб дизайнери, Промотьори - Винаги може да се научи нещо ново
31. Търсете добри блогове и публикувайте коментари
32. Избягвайте технологиите като Java и Active X
33. Създайте секция за сваляне във Вашият сайт - примерно сваляне на музика, книги, торенти
34. Трябват Ви добри познания по CSS
35. Допринасяйте за допълването на Wikipedia

Тази статия е взета от W-SEO dot com
 
Първо сори за критиката но:

Създайте 301 препращане, за да може трафика да бъде препращан от ВашиятСайт.com към ??? Накъде ??

Имам сериозни подоздения че за сайта си ползваш CMS с отворен код, като не спазваш съответния лиценз - поправи ме ако греша.

Обърни повече внимание на footer-a в сайта си. Имаш правописна грешка (W-SEP.COM)на едно място, и грешен адрес на feed-a?

p.s. Не приемай мнението ми като заяждане.
p.p.s. Умишлено ли ползваш две различни favicon-ки ?
p.p.p.s Имаш грешка и в sitemap.xml - Аз ли да ти отварям <urlset> ?
 
Последно редактирано:
Критиката ти е градивна,
благодаря за нея
Относно favicon - реших да направя експеримент -

какво мислиш ? Струва ли си с няколко favicon ?
 
Относно favicon - реших да направя експеримент -

какво мислиш ? Струва ли си с няколко favicon ?

favicon-а е главно за развиването на запомнящ се бранд и ако сложиш 48035034 favicon-а практически преебаваш цялата идея.
btw мога ли д публикувам съветите ти в http://lanix.org/blog/ че и без това скоро не съм имал време да пиша нови теми, с линк разбира се ;)
 
добро добро , така нищо ново не дава но един вид синтезира нещата
 
Да разбира се, публикувай! Това е идеята, да ре сарзпространи до повече хора
 
favicon-а е главно за развиването на запомнящ се бранд и ако сложиш 48035034 favicon-а практически преебаваш цялата идея.
btw мога ли д публикувам съветите ти в http://lanix.org/blog/ че и без това скоро не съм имал време да пиша нови теми, с линк разбира се ;)

Мастер, какво стана с интервютата бате? беше много готина инициатива, защо я заряза или няма време? предполагам не се е изчерпал списъка ... :)
 
Мастер, какво стана с интервютата бате? беше много готина инициатива, защо я заряза или няма време? предполагам не се е изчерпал списъка ... :)

Никакво време не ми е останало наскоро, ама трябва да взема да поразпитам пак 2-3ма и да възродя секцията :)
 

Горе