4:3 vs 16:9

От: От: От: 4:3 vs 16:9

Вземи си некой кюп ретро тръба 21 инча 4x3 тогас и като го туриш на бюрото да ти го огъне на две.:lol:

В 16x10 е истината нищо не ви разширяват мониторите както казаха колегите по-нагоре зависи от разделителната на която е направен да работи сайта, и на 4x3 да го пуснеш на 1980X и на 16x10 на същата ще е едно и също, освен някой ако не е измислил някакви нови побългарени монитори дето изкривяват всичко. :lol:

Ти се бъзикаш ама точно ретро мониторите са най-яки, особено за игри. Имах навремето 21-инча Dell и верно ми огъна бюрото да го ева :p ама пък докато си цъках counter strike си беше пушка. После взех едно LG дет екрана му се върти навсякъде, гъзария ама като пусна играта и шит, никва картина. При филмите същото, в интернет пак така. Oldschool си е истината :)
 
От: От: От: От: 4:3 vs 16:9

Хич, не се бъзикам :lol: , не това си беше шега, обаче пробвай някой глас и тогава ще си говорим кое е гот и кое не. ;) И аз си мислех, че старите ctr са най яки докато не поработих малко на едно lsd на nec, което и до момента си държи висока цена, а миналата година попаднах на точно копие като качество или поне видимо де на този (acer h226hql) който предложих на даласа. Чесно който го види, ще си го хареса много уникален е и за графика и за снимки и за всичко, да не говорим, че дето е черно си е наистина все-едно е изгаснал монитора. ;)

Ти се бъзикаш ама точно ретро мониторите са най-яки, особено за игри. Имах навремето 21-инча Dell и верно ми огъна бюрото да го ева :p ама пък докато си цъках counter strike си беше пушка. После взех едно LG дет екрана му се върти навсякъде, гъзария ама като пусна играта и шит, никва картина. При филмите същото, в интернет пак така. Oldschool си е истината :)
 
От: 4:3 vs 16:9

@slavchev, не мисля, че ctr мониторите могат да се мерят с новите технологии в нишата. Аз също съм работил и играл игри на ctr монитор и няма база за сравнение. Нито в качеството на картината нито в натоварването на очите.

@bodyrock89, за какво ти е този фул ХД на лаптопа? Аз като на 17 инча 720p са ти предостатъчни.
 
От: 4:3 vs 16:9

с каква матрица да е монитора за правене на сайтове

IPS минимум или PVA ако можеш да си го позволиш...

П.С. Хубаво е като говориш за покупка на монитор да посочиш и бюджета които си подготвил, за да може а се даде конкретно предложение...
 
От: От: 4:3 vs 16:9

минимум или PVA ако можеш да си го позволиш...

П.С. Хубаво е като говориш за покупка на монитор да посочиш и бюджета които си подготвил, за да може а се даде конкретно предложение...

в началото дадох линк единия е с робот за басейни IPS
 
От: 4:3 vs 16:9

Виж сега ще ти дам един наистина ценен съвет!!!!!!!!!!!

Отиваш, в някой магазин или офис, караш ги да ти пуснат монитора който ти хване очото, с снимки с игри с филми, и който най-много ти ареса си го вземаш!!!!

Монитор се избира не по параметри и картинки в нета, а по това което ще ти хареса. ;)
 
От: 4:3 vs 16:9

@bodyrock89, за какво ти е този фул ХД на лаптопа? Аз като на 17 инча 720p са ти предостатъчни.

Трябва ми. Правя full hd видеа. Освен това телевизорът ми е full hd. Не искам като пусна някой филм да ми излиза в черна рамка, както прави при сестра ми (лаптопът й е някаква нестандартна hd резолюция).
 
От: От: От: 4:3 vs 16:9

в началото дадох линк единия е с робот за басейни IPS

Значи си се насочил в най-ниския ценови сегмент. Там няма много какво да му мислиш, каквото и да вземеш все тая, дали ще се казва AOK, ACER, LG няма никакво значение.
Ако искаш NEC-ове - Монитор NEC LCD 17" LCD 175M,DVI, D-Sub, 1+1W Speakers - 286 лв (квадратен)
Монитор NEC 24" Wide AS241W, DVI-D - 358 лв Wide Screen

Ако бюджета ти е ограничен. Може да огледаш за нещо втора ръка. Може да си намериш EIZO 17", 19" и нагоре на цената на китайските "монитори"
 
От: 4:3 vs 16:9

Моя лаптоп е HD (720p) и като пусна екрана на TV-то, което е с full HD всичко си е ОК. Ама щом е за работа оправдава средствата.
 
От: 4:3 vs 16:9

Виж сега ще ти дам един наистина ценен съвет!!!!!!!!!!!

Отиваш, в някой магазин или офис, караш ги да ти пуснат монитора който ти хване очото, с снимки с игри с филми, и който най-много ти ареса си го вземаш!!!!

Монитор се избира не по параметри и картинки в нета, а по това което ще ти хареса. ;)

правилно.скоро ходихме в техно маркет да купуваме лаптоп и консултантът каза ще го купувате ли да и ви го пускам, а преди месец от същия техномркет служителката каза същото за един 42 инч телевизор, и ко стана и лаптопа и твт-о ги взехме от технополис,явно практиката в техномарркет да пестят от обслужване.
 
От: От: 4:3 vs 16:9

Е това, не мога да го разбера, не беше ли лаптопа за използване само по време на пътуване или когато сте далеч от настолното пц.?

Аз, ако ми се наложи да програмирам на такова нещо ще го хвърля пък хамоли да работя нещо с графика тем-подобни. Това ще да си е направо мъчение, да не говорим за смотаните им клавиатури и мишки, никога не съм ги обичал лаптопите, неудобни са и трудно се работи на тях, ако ги ползваш само за да си чоплиш в нета що-годе бива ама за работа абсурд. Иначе, и за чоплене в нета бих предпочел настолното пц.

Трябва ми. Правя full hd видеа.
 
От: От: 4:3 vs 16:9

Не знам, как работят в технополис, но аз моя монитор докато си го взема щото изгоря стария 4 ми дойдаха на крака и 4-те не ми харесаха докато дойде този, взех си го от PIC.

правилно.скоро ходихме в техно маркет да купуваме лаптоп и консултантът каза ще го купувате ли да и ви го пускам, а преди месец от същия техномркет служителката каза същото за един 42 инч телевизор, и ко стана и лаптопа и твт-о ги взехме от технополис,явно практиката в техномарркет да пестят от обслужване.
 
От: От: От: 4:3 vs 16:9

Е това, не мога да го разбера, не беше ли лаптопа за използване само по време на пътуване или когато сте далеч от настолното пц.?

Аз не знам за такава спогодба. Преди години може и да е било така, поради простата причина, че лаптопите не са били достатъчно мощни, за да изпълнят задачата, но днес са си напълно достатъчни. Сега смартфоните и таблетите са само за пътувания. Не виждам причина защо да не можеш да програмираш на лаптоп. Моя е далеч по-мощен от настолния ми комп, който е на около 6 години. Като пусна да обработвам full hd видео направо лети. Като пробвам същата процедура при настолния ми комп - направо блокира.
 
От: 4:3 vs 16:9

Скоро ще си купувам монитор, но всички са с формат 16:9.Вторите разтягат настрани сайтвете.Вие как се справяте?Имали програма,която да си превключа софтуерно н а формат 4:3. този модел е хубав http://www.jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=560386, а този евти http://www.emag.bg/monitor-led-aoc-20-wide-cheren-e2066sn/pd/DK62JBBBM/ :-o

Внимавай с eMag.bg
Това е румънски саит , действащ локално. Има много оплаквания в КЗК от потребители !
 
От: 4:3 vs 16:9

Внимавай с eMag.bg
Това е румънски саит , действащ локално. Има много оплаквания в КЗК от потребители !

нелегални ли са
имат евтини нокии
 
От: От: От: 4:3 vs 16:9

Е това, не мога да го разбера, не беше ли лаптопа за използване само по време на пътуване или когато сте далеч от настолното пц.?

Аз, ако ми се наложи да програмирам на такова нещо ще го хвърля пък хамоли да работя нещо с графика тем-подобни. Това ще да си е направо мъчение, да не говорим за смотаните им клавиатури и мишки, никога не съм ги обичал лаптопите, неудобни са и трудно се работи на тях, ако ги ползваш само за да си чоплиш в нета що-годе бива ама за работа абсурд. Иначе, и за чоплене в нета бих предпочел настолното пц.

100 % съм съгласен с теб. Като цяло не програмирам във visual c++ среда, но онзи ден ми се наложи да си драсна 1 програмка и се оказа, че имам нужните библиотеки само на лаптопа. Е няма такава мъка. Скоро няма да повторя.


Що се отнася до мониторите в първия момент в който си взех 16:9 така се ядосвах, но вече свикнах и сега като пусна старата щайга да тествам под стара машина не мога да го гледам...

Чесно казано не съм виждал кофти изглеждащ сайт заради пазмерите на екрана. Всичко е до настройки и резолюция.
 
От: 4:3 vs 16:9

ШИМ ефектът представлява премигване на подсветката, което се случва при намаляване на яркостта на монитора (нещо, характерно за периода вечерно време, когато голямата яркост не може да се понася). Подсветката премигва но това се случва толкова бързо, че окото не го забелязва и вижда само монитор с намалена яркост. ШИМ ефектът уморява очите много повече от стандартните CRT дърти монитори. Моделът, който посочих в първия си пост в темата е без ШИМ ефект и е идеален за ползване и от професионалисти, които се занимават с дизайн, видео анимации и т.н. за тези пари няма по-хубав. Но както казаха колегите - отивате в магазина и се уверявате, че мониторът е калибриран като хората за да не се чудите "ама що картината е толкова смотана".

С удоволствие бих влязъл в повече подробности, но досега писах една не-особено кратка курсова работа и съм скапан умствено, а и като цяло мястото да питате такива неща е форума на хардуербг. Хайде лека вечер от мен :)
 

Горе