4:3 vs 16:9

От: От: 4:3 vs 16:9

Не са нелегални , но има твърде много оплаквания в КЗП от тях. Виж сайта на КЗП за справка . Той все пак е държавен и отразява реално нещата .

е за 2 тилифона евтини няма да праим проблем
 
От: 4:3 vs 16:9

Честно казано аз ползвам два
4:3 IPS 19"
16:9 LED 24"

единия е за текст и интернет
другия за мултимедиа и фотошоп
 
От: 4:3 vs 16:9

Честно казано аз ползвам два
4:3 IPS 19"
16:9 LED 24"

единия е за текст и интернет
другия за мултимедиа и фотошоп


здрасти първия 4:3 за колко го взе
може ли дами дадеш линк да го видя?
 
От: 4:3 vs 16:9

нещо такова
или втора или рециклирани, или повредени
все тая по принцип, само гледай да няма бити пиксели и дефекти
ако нещо - сменят
 
От: От: От: 4:3 vs 16:9

Е това, не мога да го разбера, не беше ли лаптопа за използване само по време на пътуване или когато сте далеч от настолното пц.?

Аз, ако ми се наложи да програмирам на такова нещо ще го хвърля пък хамоли да работя нещо с графика тем-подобни. Това ще да си е направо мъчение, да не говорим за смотаните им клавиатури и мишки, никога не съм ги обичал лаптопите, неудобни са и трудно се работи на тях, ако ги ползваш само за да си чоплиш в нета що-годе бива ама за работа абсурд. Иначе, и за чоплене в нета бих предпочел настолното пц.
Лаптопа е едно технологично недоразумение за фръцкане. Но вече - като преносен компютър, го изместват таблетите и смарт телефоните.
Не мога да си представя да пиша сайт, а да не говорим за работа с изображения, на разпънати 17 (15!) инча, с подигравка за клавиатура. Независимо каква мощност има под пластмасовата опаковка. Мъка е и за очите, мъка е и за ръцете.
Минимален приемлив размер е 21 инча - 4:3. За 16:9 е 24 инча.

От спестени пари за монитор следват увеличени разходи за очите.
 
От: От: От: От: 4:3 vs 16:9

Лаптопа е едно технологично недоразумение за фръцкане. Но вече - като преносен компютър, го изместват таблетите и смарт телефоните.

ОМГ, как можа да го кажеш? Такива сериозни обобщения.

Таблетите са само са мултимедия, никой не работи на тях и няма да го прави в бъдещето - таблета вече си зае нишата като мултимедйни устройство.
Лаптопите са чудесни ако ти се налага да работиш на различни места. Вчера в автобуса за софия един програмист спокойно си работеше, а като знам колко им плащат е вероятно пред мен да е изкарал няколко стостин лева пътувайки в автобуса.

Ако имаш няколко работни места които сменяш с определена честота е хубаво да си имаш лаптоп + два сета монитор/мишка/клавиатура/колони, така системата е винаги с теб + имаш мобилно работно място.


П.С. да се работи на лаптоп постоянно не е добре заради ъгъла на монитора - стационарен монитор стои високо и не натоварва вратът, а лаптопския монитор както е ниско на масата уврежда вратът при продължителна работа (говорим за месеци)
 
От: 4:3 vs 16:9

ок мерси сега ще ги разгледам
kakwa marka e твоя 4:3
втора употреба ли беше?

По горе го споменах, но ще повторя. Ако искаш хубав монитор не тънка цена особено за дизайн, насочи се към втора ръка EIZO, CTX, DELL, NEC. Ако успееш да намериш такъв, ще ти излезе на цената на ниския клас китайски боклуци които се продават масово в момента, но ще ти върши супер работа поне 2-3 години. Минимум матрицата за дизайн според мен е IPS...
 

Горе