421 4.7.0 грешка в ABV - политика на abv.bg ?

Georgi Dinchev

New Member
Здравейте,

някой запознат ли е изобщо с политиката на abv.bg относно изпращане на малко по-големи масиви от имейли в abv.

Сървърът им връща според мен абсолютно нелогично "421 4.7.0 pmx.abv.bg Error: too many errors" received from xxx"

Давам паузи в конекциите (пробвах дори с 1 на час), пауза в msg-per-hour, имаме си backoff и normal режим..

Другите пощи като gmail и yahoo - ако има подобни проблеми с паузите и ограничеснията, които правим поне ни става ясно какво ни връщат..
 
От: 421 4.7.0 грешка в ABV - политика на abv.bg ?

В последните години са много зле и abv и mail.bg ... За по сериозни цели използвай gmail, outlook или собствен имейл.
 
От: 421 4.7.0 грешка в ABV - политика на abv.bg ?

Ок, това е така - но имаме да кажем около 20,000 абонати които все пак са на abv.bg.
И се изпраща много трудно до тях - проблемът е че не разбираме от техните логове - причината за reject. Може да сме в техни bulk регистри, но от никъде не разбираме това. Gmail, Yahoo ако има спам-съмнение пишат в логовете какво да се предприеме.....
 
Да, и аз съм го засичал наскоро като проблем това. Наистина там е трудно, и не защото ползват Нод32 като антиспам защита, но реално като цяло не е добре от към пърмишъни. Аз за това винаги се кефя на хора, които си дават мейла и не е на abv. Или mail.bg, там е също зле. Тези мейли ти препоръчвам да ги отделиш и да им дадеш специален приоритет, под приоритет разбирай да пращаш на там малко по-деликатно. ;)
 
без да съм 100 сигурен казвам интересно използване на технологията за защита от спам

Как предполагам че работи: Меил сървъра им има лимит например 500 мейла за 5 минути но само да кажем 5-10% грешни мейли (25-50) за 5 минути от дадено ип

идеята зад това - идеята е че като някой ползва списък събиран от кол и въже публично в интернет ще има много по-висок процент грешни мейли отколкото списък на хора който са се записали за сайт който им е важен с основния си мейл че даже са сложили допълнителна отметка да получват известия.... та като нацелиш определен брой грешни и те спира изцяло за някакво време
 
От: 421 4.7.0 грешка в ABV - политика на abv.bg ?

10x blinky :) аз съм ги отделил принципно, но лошото е че наистина огромен процент от физическите потребители още са на abv (грубо говоря, но от наш опит - между 30 и 40% ) .. и по-лошото много от бг фирмите също са на abv (между 10 и 15% може би..) ...

coolice - да определено имат и подобна защита - но точно за този списък, за който ми е питането са бг фирми, които са активни и със сигурност са ни отваряли имейли в последните 12 месеца. явно помнят сървърите някаква наша стара грешка и режектват, но наистина е лошо, че не се споменава нищо в ehlo логовете..
 
От: 421 4.7.0 грешка в ABV - политика на abv.bg ?

Имам и друг въпрос btw - запознати ли сте с блокирането не по IP на localhost, а по домейн.. Правят ли го от нашите пощи ? Има едно такова понятие 'снегоходки' когато много често сменяш ip на домейн и обратно.. запознати ли сте с това - може да са ни блокирали по домейн. Но домейна който използваме за localhost не е наспамен и според нас си е ок..
 
Нищо чудно, спомням си, че този форум премахна верификациии и заради скапаняците от ABV. За мен лично видя ли човек с поща там веднага разбирам, че това е един абсолютен юзър с никаква IT принадлежност, просто поредния компютърджия wanna be и нищо повече. И двете бг пощи са супер зле и се радвам, че кретени като dir.bg отпаднаха от този бизнес, защото не може да виреят такива кофти услуги в нета. Пълна аматьорщина от най-високо ниво. Казвам го, защото и другите две са такива. Това не са пощи за нормални хора. Дори като ме викнат HP-ите, за да дам мнение за някоя IT позиция, веднага съзнанието ми филтрира тия с пощи в abv.bg & mail.bg. Моята поща в AVB.bg е за да се регвам за некви криви сайтове, там ми е нещо като една голяма спам папка. Другите да си правят извода от думите ми. Относно проблема ти - селекция и специално третиране на тези мейли, защото ако ме разбираш и тази услуга е от "специалните". ;)
 
От: Re: 421 4.7.0 грешка в ABV - политика на abv.bg ?

10x INeed .. явно наистина от мненията дотук разбира, че на abv нещата не са съвсем ок .. примерно аз съм си правил експерименти и чакам около 7-8 часа и просто рестартвам мейл сървъра и опашката от abv си стартира и ми е пускало до 40К (и то без да отива в спам).. друг път когато списъка е абсолютно актуален (с давност 5-6 месеца и open-rates) не ги пуска изобщо... Не успях да открия абсолютно никаква логика. явно 'политиката' на абв е дооста неясна... 10x за всички мнения - 'продължаваме напред' :)
 
Там нещата са повече от зле. Сравни един подобен чуждестранен сървис с техния или този на mail.bg и съм сигурен, че като професионалист ще намериш доста аматьорски пропуски, които може да си сигурен ги има и в техниески аспект. ;)

И да, знам че ABV не са Google, и никога няма да са на това ниво, но много елементарни неща не са ОК, което през годините не видях да се работи по тях. Нищо лично тези велики фирмажий, който ползват abv пощи на фирмените си сайтове и като основен мейл за кореспонденция, но аз ги съжалявам и плача за тях с цялата си душа....пращаш на клиента оферта за продуктати и долу в подписа имаш "Купи вафла Нестле, зарадвай сетивата си...." или някаква такава простотия. Много про, няма що. :)

Това е най-юзърския мейл, следваия може би е mail.bg, но не знам кое води, не съм се интересувал, защото за мен са назад в списъка с няккви фри сървиси в нета. ;)
 

Горе