5000 ЕUR на месец без удръжки

Yurnero99

Active Member
Отварям радио Njoy и БАМ :

A21_web-banners_300x250_NL.jpg


Сайта е https://www.rabotazavseki.eu/

Сигурен съм, че това е поредната измама. Как да ги репортна и на кого ?

Най-лошото е, че го правят с подкрепата на BTV явно, защото линка на Image-а е

https://bravo.btv.bg/banners/SELF/A21_web-banners_300x250_NL.jpg
 
А как си сигурен, че е измама ?
Според изследване от преди 2-3 години 48% от германците са с доход около 2000 евро на едночленно домакинство.
  • Заплащане: 2 771 ЕUR на месец без удръжки
Те ти предлагат да отидеш там и да станеш не просто един от средната класа, ами да си над нея.. и то със следните изисквания към бъдещите строителни работници:
  • Не е нужен опит
  • Не е нужно владеене на немски
И това не е всичко - оказва се, че тези пари са ти просто джобни:
  • Храна, квартира и транспорт: платени
Шоуто не свършва до тук. Ето как изглеждат берачите на ягоди в Холандия:
person-nl-1.jpg
person-nl-2.jpg

Ако някой познава мадамата да я пита от мое име тая прическа на полето ли и я направиха?
 
Сега всички знаем, че google знае всичко.

Нека да качим снимката на момичето в google. Това са резултатите.
9386107g.jpg



Влизаме в първия сайт, който ни излиза.
9386108C.jpg

И виждаме въпросната личност.
Правим се на хакери и инспектираме изображението.

9386111R.jpg

Виждаме, че името на файла е "iStock-655015648-panorama", което ми напомня на този известен сайт.Нека видим там какво се крие.

9386134c.jpg

И това е от мен.
 
Окей. То е ясно, че е измама. Въпроса е как и на кого да го репортнем за да спасим евентуални хора, които се биха вързали ?

Освен, че е измама, другото тревожно нещо е, че реклама върви във мрежата на БТВ, една от най-големите медийни групи в България или греша ?

Дано да греша, че само от мисълта ме побиват тръпки.
 
Ако се подаде жалба в комисията за защита на лични данни, няма ли да му се обърне внимание ?
 
@BurnX Да не е твой сайта, че зададе такъв инфантилен въпрос? Останал съм с впечатление от другите ти публикации, че не си толкова наивен.
Не , просто доказателствата че това е измама до тук са , че са използвали снимка от нета и че заплатата изглежда прекалено голяма.
 
А това, че информацията за фирмата на сайта, като цяло е просто един телефон ?

"Ние сме фирма "Работа за всеки", лицензиран работодател с 10-годишен опит на европейския пазар на труда."

Няма ЕИК, няма адрес, няма нищо освен един телефон.
 
А как си сигурен, че е измама ?
В Западна Европа програмист, архитект, инженер и хирург вади по €5,000 чисто. Обявата категорично е невероятна лъжа. За бране на малини и къпини се хващат само малцинствата и имигрантите, тъй като англичаните категорично отказват да си цапат ръцете за стотинки. Имам приятели британци.

Лъжата е така, че са "чист доход". Извади -50% данък върху дохода, колкото е, извади осигуровки и медицински и ако останат €1,700 – ще е пълен късмет.

Който иска да отиде да бере за реално 1,700 лв. малини на 12-14 часов ден. Няма проблем. 1,700 в лева, защото там цените не са калкулирани обратно в лева. Един хляб ти е 1 евро например, не 0.50 евро.

Репортвайте ги тея.
 
Последно редактирано:
И на мен ми се виждат малко многожко париките за берачи. Или нещо аз съм изпуснал нишката в тази сфера или наистина някой някъде ще изгори с подобни примамливи предложения.

@D.Benev , съмнявам се, че са с нечия подкрепа, по скоро там се хоства банера, а реално всяка медия гледа да с продаде рекламните площи, не се стига до много дълбоко проучване кой какъв е. Важното е, че не са нелегални на пръв поглед, натам вече е все едно.
 
Нямаше ли някакво изискване, че всеки фирмен сайт трябва да има еик и име на фирмата някъде в сайта си? Имам такъв спомен. Може би по това нарушение може да се рипортне някъде. Мисля че в комисията за защита на потребителя.
 
Нямаше ли някакво изискване, че всеки фирмен сайт трябва да има еик и име на фирмата някъде в сайта си? Имам такъв спомен. Може би по това нарушение може да се рипортне някъде. Мисля че в комисията за защита на потребителя.
За ЕИК не съм сигурен, но адрес и телефон - мисля, че ДА.
 
Пишат на сайта си че са фирма Работа за всеки. В търговския регистър не откривам такава. Ако някой иска да им се обади и да ги пита за ЕИК на фирмата им и те не го дадат, мисля че може да се докладва. Но не знам дали твърдят че имат фирма в България де.
 

Горе