6 Трика За Успешно Привличане На Линкове Към Вас

Blinky

Owner
Това всъщност е да привлечеш хората да водяк към теб доброволно; и е възприемано като напреднала техника в Оптимизацията за Търсачки - SEO.

Успешна кампания може създаде тонове от входящи линкове в кратък период от време; експертите в това често са и най-попълярните webmaster-и в тяхната област, просто защото всеки ги препоръчва заради това че са добър ресурс.

Ето и това са 6-те полезни съвета за създаване на успешна кампания:

1. Бъди Експерта

Да бъдеш един от най-добрите в свойта област; изисква много знание и/или ресурси. Хората ще харесат да научават от най-добрите, дори и от тези, които са наистина добри, ако не са най-добрите.

2. Бъди Първи

Бъди първият, който ще пише за определени новини или случаи. Не е толкова лесно колкото звучи, да бъдеш първи изисква много знание и/или ресурси, както и ангажимент и отдаденост към честите упгрейти.

Не е само ограничено до новини или дневни случаи; ако си експерт в дадена област, може да напишете нещо креативно, за което останалите не са се сетили, това е да си пръв.

3. Бъди Изобретателен

Ако не можеш да намериш ниша, в която си познавач, тогава поне трябва да знаеш от къде да си набавиш информацията.

Цитирай от полезни статии и им дай път към оригиналната статия; не бъдете изненадани от оценяването показано от четателите ви, за това че им пестите времето за търсене на добро съдържание.

Също така, можете да създадете ресурси от себе си ако сте креативна личност или добър в програмирането; нещата които спомагат за това са: безплатни тамплейти, безплатни инструменти за webmaster-и и т.н.

4. Бъди Забавен

Бъди забавен, хумористичен и интересен. Ако можете да излезете с нещо оригинално, чудесно! Но ако не можете, тогава отново, имате нужда да знаете от куде да го намерите. прочети # 3.

5. Бъди Противоположен

Вървете срещу всички мнения. За пример е: Анджелина Джоли.....хората я смятат за красива....Това което можете да направите е да изразите обратното мнение, казвайки че е грозна и прелича на риба. Обзалагам се, че ще създадете някакъв шум.

6. Бъди Отвратителен

Това е продължение на # 5, Имам предвид под "отвратителен" да атакуваш, този който отговори на атаката и естествено по темата).

Един от класическите Привличане На Линкове методи е да започнете блог война; пишете блог статии, атакувайки някои известни Блогари, и ако те ршат да ти се отплатят, вероятно ще водят към теб по връждебен начин, и подкрепниците на блогарите ще водят кум теб, казвайки че си отвратителен *******. Но не прекалявайте.

--------------------------------------------------------------------------------------
ВИЖ : Как Да Направите Успешна Линк Кампания...
-----------------------------------------------------------------
Internet Affiliate Marketing
 
Blinky каза:
6. Бъди Отвратителен

Това е продължение на # 5, Имам предвид под "отвратителен" да атакуваш, този който отговори на атаката и естествено по темата).

Един от класическите Привличане На Линкове методи е да започнете блог война; пишете блог статии, атакувайки някои известни Блогари, и ако те ршат да ти се отплатят, вероятно ще водят към теб по връждебен начин, и подкрепниците на блогарите ще водят кум теб, казвайки че си отвратителен *******. Но не прекалявайте.
Оооо добра идея, ще напиша нещо лошо за predpriemach.com и ще видя как ще ми отговорите :D
 
Но често безплатната реклама изисква да отделиш време, а времето е пари. Но може ако си писал в 7-8 форума по 100-200 поста да сложиш по една рекламка в подписа си, нито време ще отделяш нито пари.
 
DeyanMarkovski каза:
Досаждам на хората в mIRC и им се моля да ми сложат линковете в подписите си. Ако не щат им предлагам в замяна да им направя сайт, даже веднъж предложих и секс услуги, но ми отказаха : ]

не ти ли казах за eggdrop :wink:
 
До скоро беше много на мода, дребен и среден бизнес да си правят профили в myspace :lol: . Според мен това не е много удачно, защото може трудно да докара и произволен трафик. Що се отнася до PR-а, мисля, че няма какъв PR да има профил в social community, който няма входящи линкове, поне от стари потребители.

Аз, лично, прилагам една партизанска техника, която до голяма степен ни е позната на нас форумците. Разликата в случая, е че поствам с консултативна цел в сайтове/страници с добър PR.

Добре начало е Yahoo! Answers. Спокойно можете да си докарате "насочен" трафик фор фрии, защото сайта има хиляда, хиляди категории, разделени на страници с по PR 2, PR 3 (най-вече), че и нагоре.

Успех :D
 
Здравеи и добре дошъл при нас тук сме малко горилките които сме културни по форумите...

само да добавя за Yahoo! Answers в другия форум Руми сподели че ако отговора ви с (линк до някои ваш сайт :)) бъде избран за най-добър отговор махат нофолоу на линка и си имате ликче от яхо ;) така че ако отговаряте там стараите се много ;)
 
coolice каза:
Здравеи и добре дошъл при нас тук сме малко горилките които сме културни по форумите...

само да добавя за Yahoo! Answers в другия форум Руми сподели че ако отговора ви с (линк до някои ваш сайт :)) бъде избран за най-добър отговор махат нофолоу на линка и си имате ликче от яхо ;) така че ако отговаряте там стараите се много ;)

хаха, благодаря! :)

Прав си. За каквато и да е видимост над линка, трябва отговорът да бъде избран за най-добър, защото и без друго няма да има голяма видимост ако е на отговор, който се конкурира с още осемдесет, да кажем. ;)

Иначе това за нофолоу не го знаех. Току-що проверих - от 3 отговора с линка ми един е избран за най-добър (преди 14 часа) и все още е с нофолоу. Дано да си прав :p
Дори и с нофолоу, обаче, потенциалния трафик си остава :)
 
дано руми е права и да съм я разбрал правилно

Rumi каза:
Аз изпозлвам за това yahoo answers (само за сайтове на англисйки). Когато напиша нова страница, търся въпрос в yahoo, чийто отговор се съдържа в моята нова страница. Тогава гледам да помогна на човека, който пита и за повече инфо слагам линк към новата ми страница.

Най-хубавото е, че ако отговорът ти бъде избран за Best answer, тогава получаваш линк от яху Smiley Все се канех да напиша за този линк билдинг и мерси, че ме подсети Smiley

http://webmasterbg.org/?topic=818.0#msg7503
 
Прилича ми на човек, който знае какво прави. :)
Сигурно е права. Все пак 14 часа едва ли са достатъчни да се прегледат всички отговори. Така, че остава само да спекулираме. :D
Ще си боокмаркна отговора в yahoo и ще хвърлям по едно око.

Малко съм скептичен към това, защото сайтове като този в yahoo изцяло php-задвижвани и генерирани. Не знам точно какъв е механизма, но този нофолоу се поставя от js или php и трудно определени линкове могат да бъдат "изключени" от скрипта. Може би Руми имаше предвид "линк от яху", но само за трафик?
 
интересно и аз не го знаех това за махане на nofollow при добър пост.

yMladenov: надявам се да пишеш като мине известно време дали се е потвърдило. иначе за изключването от скрипта може много лесно да стане, вярвай ми :)
 
icakis: ако питаш мен все още не е потвърдено дали се маха rel-а.
Задължително ще драсна някой ред в близките 2 дни (надявам се да са достатъчно) какво е развитието на нещата.

п.п. съдейки по google analytics на територията на трите сайта, които имам получавам по ~10 посещения на ден, които не мога да определя от къде са(сайт). Осем са от Пловдив и 1 от София :lol:

Въпрос: ако имам един акаунт, с който да следя цялата мрежа и един, с който да следя всеки сайт по отделно, правят ли конфликт по между си парчетата код от двата акаунта на една страница :?: :?
 
yMladenov каза:
Въпрос: ако имам един акаунт, с който да следя цялата мрежа и един, с който да следя всеки сайт по отделно, правят ли конфликт по между си парчетата код от двата акаунта на една страница :?: :?

ако под "цялата мрежа" имаш предвид мрежата ти от сайтове, мисля че няма проблем, единият javascript си отчита за единия акаунт с едно _uacct , другия с друго и не би трябвало да си пречат.
 
icakis каза:
ако под "цялата мрежа" имаш предвид мрежата ти от сайтове, мисля че няма проблем, единият javascript си отчита за единия акаунт с едно _uacct , другия с друго и не би трябвало да си пречат.

След малко експерименти се оказа, че брояча на мрежата ми (от сайтове) , който е преди този (в кода) на самия сайт, все едно "всмуква" всичките посещения от сайта. Махнах го и всичко си тръгна по нормално. wtf?
благодаря за отговора все пак :)
 

Горе