69 900 лв за нов правителствен сайт.

Welder

Active Member
Администрацията на Министерския съвет обяви обществена поръчка за изработването на нов правителствен сайт. Стойността на услугата възлиза на 69 900 лева, без ДДС, предаде репортер на БГНЕС. Едно от изискванията към изпълнителя е сайтът да поддържа и версия на английски език. До три месеца след избора на изпълнител на обществената поръчка правителството трябва да има нова визия в интернет. Сайтът трябва да бъде достъпен от всякакви устройства и да има модерна визия. Новата интернет-страница трябва да съдържа определен набор от информация, сред които информация за премиера, неговата биография, както и отпратки към фейсбук-страницата и YouTube-каналът. Новата интернет-страница на Министерския съвет трябва да има и архив, който да препраща към настоящия правителствен сайт. Изпълнителят на заданието трябва да осигури и 12-месечна поддръжка на новия сайт, като поеме всички разходи по отстраняването на евентуални проблеми.
Важното е да има инфо за Вожда и препратка към фейсбук профила му. Найс, а?! :mad:
 
Само прочети последното изречение и трябва да си пас.
 
  • Like
Реакции: ADO
Само прочети последното изречение и трябва да си пас.

Така е на пръв поглед, но докопаш ли се до поръчката, винаги има начини да си върнеш в пъти труда по поддръжката на сайта. А който не знае как и не умее - значи не е за този бизнес.
 
Като всички държавни поръчки, надали имаш шанс след като нямаш роднински връзки :D
 
  • Like
Реакции: ADO
...правителството трябва да има нова визия в интернет...

Е никой не може да им осигури нова визия, след като се изложиха пред цял свят с PARLIIIIIIIIIIIIIIIIAMENT.БИДЖИ ахахаха Дадоха милион ли колко беше за измислено лого, още милиони за какви ли не измислени сайтове тип "в час по трудово", а не можаха едни 20К да дадът за запазеният домейн...е нема такава излагация булгаристанска.
Сега същата история, някакво сайтче ич-ти-им-ел с два реда на кръст ще пуснат дето тук ги правят за по 200-300лв и тва ще е цялата НОВА ВИЗИЯ :D
Па некое от наЩе фирмета ще кльопне 70 бинки и после по 1-2К на месец за "поддръжка" :)
 
Па некое от наЩе фирмета ще кльопне 70 бинки и после по 1-2К на месец за "поддръжка" :)

Изпълнителят на заданието трябва да осигури и 12-месечна поддръжка на новия сайт, като поеме всички разходи по отстраняването на евентуални проблеми.

Чукча не читатель, чукча писатель.
 
Освен това отсраняване на проблеми (каквито принципно няма как да има) не значи хостинг, поддръжка на контент и прочие :)
Следете осторожно и ще видите кво чудо ще се пръкне, помнете ми думата :)
 
Според мен това трябваше да се случи много отдавна (обновяване на сайта, дизайна и може би функционалността), имайки предвид за какъв сайт си говори и колко е устаряло всичко по него. Сумата за някои може да се вижда много голяма, но реално трябва да има идея какво аджеба ще има зад сайта като система. Едва ли си говорим а някой опен сорс, по-скоро тук ще играят тия които ще внедрят някой фреймуърк, писан или на php, или .net. Но гледайки бюджета, май говорим за нещо на php.

Чел съм поръчката лично и условията са много. Цената е напълно ОК, но това е за екип, гледайки времето за изпълнение. Освен, ако не говорим за опен сорс, с не много къстам изпълнения. ;)

Айде, нека спечели някой от нашите. :)
 
Кои са нашите, бинки :)
Какъв php това ще е презентативен сайт с някакъв измислен контент и ще го напраскат на html за два дена... айде да не съм ги виждал тия, да не знам :)
 
Хората от форума, хора, които знаем и всички, които не са просто фирмички, които са на пазара от вчера. ;)

Как ще е презантационен сайт бе бате? Има си новини, има си страници който нон стоп се обновяват. И имай предвид, че администрацията трябва да е направена така, че маймуни да могат да внедряват контента. Вярвай ми, знам го от опит това. С такива системи ще работят хора с много ниско ниво на IT култура. Въобще не може да се говори за статичен html сайта. :)

Да, за някой ивен или да замажат с някой проект нещо си, става, ама не и за този сайт. ;)
 
Е ако са хора от форума да разбирам, но вероятността е точно никаква :)
Изобщо не съм го гледал, спомням си последно беше някаква пародия центрирана дори у лево, без стайлинг, без нищо - абсолютно в час по трудово. Ако ще е с админ да добавят индианците контент гарантирам с 3 ръце, че ще преправят някой готов, утепан, и вече използван в поне 200 сайта скрипт :)
Хайде да видиме :) за да не казвам "паживьом - увидим", че някои яко се дразнят :D
 
Глу
Само прочети последното изречение и трябва да си пас.

Глупости! Тези 12 месеца поддръжка ще се изплатят! Голяма реклама ще си е за фирмата, която направи сайта, плюс някоя друга връзка на високо ниво. От друга страна още преди конкурса си мисля, че е решено коя ще е фирмата изпълнител на поръчката :)
 
Боко, ще звъни по нощите да пита, защо "аджеба" не му се пуска клипа от Ютуб на сайта. :D:D:D:D
Отговорът ще е: ''Г-н Борисов, необходимо е да се инсталира една приставка, наречена adobe flash, която я има на промоция в момента на цена от 23 500лв''
 
Ако искате да Ви кажа предварително кой ще го прави? :D Правили сме такъв сайт, основното изискване е да си дружка с тоя дето решава ;)
Всичко още е в другарите и другарките, другари.
 

Горе