7 щата чакат решението на Обама, за да се отделят от САЩ

тео

Well-Known Member
Седем американски щата са набрали необходимия брой подписи за подаването на петиция за излизане от състава на САЩ, съобщава телевизия ABC News.

Това, което започна като малка група от граждани, изразяващи своето разочарование от победата на президента Барак Обама в президентските избори от миналата седмица започва да се превръща в грандиозен бунт, в който стотици хиляди американци поискаха независимост и отделяне на своите щати от федерацията.

Белият дом вече е получил петиции за отделяне от всички 50 щата, които искат администрацията "мирно да им предостави" възможност да съставят собствено суверенно правителство. Събраните подписи им дават право на официален отговор от федералното правителство. До момента обаче едва в седем от тях са събрани необходимия брой подписи (25 000), за да подадат петиция за излизането им от състава на САЩ.


Повечето петиции идват от крайно консервативни щати, сред които са повечето южни, както и политически разделеният Тексас. Но една шепа идват от сърцето на „демократична Америка", а именно анклави (територия, обкръжена от чужди територии - бел. ред.) като Орегон и Ню Йорк.

Най-много е събрал Тексас - около 100 000. Сред причините, които щатът описва в своята петиция са несъстоятелността на бюджетната политика на федералното правителство и нарушенията на правата на човека.

"С оглед на факта, че щатът Тексас има балансиран бюджет и е 15-ата по големина икономика в света, излизането му от състава на съюза е практически осъществимо", се казва в документа.

Жителите на този щат се оплакват и от "крещящи нарушения" на човешките права, каквито според тях са например проверките на пътниците по летищата. Срещу желанието на Тексас се обявява столицата на щата - Остин.

Освен Тексас, бариерата от 25 000 подписа е преодоляна в Луизиана, Флорида, Северна Каролина, Алабама, Джорджия и Тенеси.

По време на президентските избори този месец във всички тези щати, с изключение на Флорида, болшинството избиратели гласуваха за републиканеца Мит Ромни, който отстъпи на Обама.


Най-много подписи в сайта на Белия дом е събрала петицията за отделянето на Тексас от цялостта на федерацията.

Петициите са качени на сайта на Белия дом - в категорията "Ние, народът", където всеки желаещ може да помести собствена молба или да се присъедини към предишните. За да се появи на сайта, петиция трябва да получи повече от 150 подписа. За петицията да бъде даден отговор от Белия дом, той трябва да получи най-малко 25 хиляди подписа.

На сайта на Белия дом са качени 146 петиции, от които 66 са с искания за отцепване.

Авторите им се позовават на Декларацията за независимост, в която бащите основатели на САЩ са написали, че "щом една форма на управление се окаже пагубна (. . .), Право на народа е да я видоизмени или премахне и да учреди ново управление".

Според американски експерти шансовете Белият дом да позволи на някой щат излизане от федерацията на практика са равни на нула. За последен път 11 щата са излизали от състава на САЩ през 1860 и 1861 година, след избирането на президента Ейбрахам Линкълн, което става причина за Гражданската война.

http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=1634690


Ей това ако стане....:shock:
 
От: 7 щата чакат решението на Обама, за да се отделят от САЩ

двоен пост!
 
От: 7 щата чакат решението на Обама, за да се отделят от САЩ

Мен ми е чудно НАТО дали ще им приложи no fly zone, ако станат ексцесиите по време на арабската пролет в Либия :D
 
От: 7 щата чакат решението на Обама, за да се отделят от САЩ

Това дали е вярно или е някаква клюка целяща дестабилизация
 
От: 7 щата чакат решението на Обама, за да се отделят от САЩ

Това от няколко дни се тиражира.
Американската демокрация от времето на Гражданската им война отдавна не е същата.
Снощи гледах един филм за "другата Америка". Много обичам такива! Винаги ме шашка разликата в мисленето.
Понякога си мисля, че по-лесно ще се разберем с марсианци.
Или американците ще се разберат по лесно с марсианци.
Де да ги знам как мислят марсианците...

Някой да знае торент с марсиански филми? :clap:
 
От: 7 щата чакат решението на Обама, за да се отделят от САЩ

аз си мисля, че дори и да има референдум в някой щат, повечето хора ще гласуват против отцепване
 
От: 7 щата чакат решението на Обама, за да се отделят от САЩ

Може би след ерата на обединението, да идва ред на нова ера на разцеплението:)
Четох, че и шотландците искат самостоятелна държава, и в Испания искат да отделят области
 
От: 7 щата чакат решението на Обама, за да се отделят от САЩ

аз си мисля, че дори и да има референдум в някой щат, повечето хора ще гласуват против отцепване
Предвид масовият тормоз (милицонерщина) над населението и класическото странно поведение на Тексас е възможно да се получи отцепване на този щат. За другите щати се съмнявам. А на референдум ако не бъде подправен е възможно да се гласува едно такова отцепване.
 
От: 7 щата чакат решението на Обама, за да се отделят от САЩ

Това е новина, на която дори в самата Америка се отдава много малко значение. Не знам за какво се раздухва у нас. Става въпрос за предложени петиции на президента, които ще бъдат отхвърлени. На всичкото отгоре подписите се събират по електронен път, което прави работата още по-съмнителна. Дори аз мога да гласувам за някоя от онези петиции. Тексас има 25 милиона жители. Дори да предположим, че 100 000 от тях наистина са гласували за отделяне, това е много нищожна бройка. Всичко това с петициите до Белия дом е с много нищожно значение.
 
От: 7 щата чакат решението на Обама, за да се отделят от САЩ

Мнозинството от граждани са "патриоти" и ще гласуват против на евентуален референдум. Щом си избраха негър социалист за президент...
 
От: 7 щата чакат решението на Обама, за да се отделят от САЩ

Ей това ако стане....:shock:

Какво да стане?

“We are not calling for secession to form new separate countries, we are calling for secession because the states created the Constitution, bill of rights and federal government, and the federal government itself has been hijacked by foreign special interests – mainly banking cartels,” said Jones.

“I am calling for people to be educated about how we can secede to restore the Republic,” said Jones
 
От: 7 щата чакат решението на Обама, за да се отделят от САЩ

Предвид масовият тормоз (милицонерщина) над населението и класическото странно поведение на Тексас е възможно да се получи отцепване на този щат. За другите щати се съмнявам. А на референдум ако не бъде подправен е възможно да се гласува едно такова отцепване.

Един отцепи ли се, после е неудържимо.
Все пак Тексас твърдят, че са седмата по сила икономика в света.
 
От: 7 щата чакат решението на Обама, за да се отделят от САЩ

А за шотландците е почти сигурно, че ще се отцепят догодина.
 
От: От: 7 щата чакат решението на Обама, за да се отделят от САЩ

. Не знам за какво се раздухва у нас.

Mи раздухва се щото утре като се отцепи част от БГ да не е толкова болезнено и да си е правдоподобно нали? :?::mad:
 
От: От: От: 7 щата чакат решението на Обама, за да се отделят от САЩ

Mи раздухва се щото утре като се отцепи част от БГ да не е толкова болезнено и да си е правдоподобно нали? :?::mad:

Не бре, ти пак не си разбрал!
Ние българите отдавна сме разделени!
Затуй, че пак сме преди тях
Обаче щом другите напират да се разделят,
що пък ний да не вземем да се обединим с нашите братя от западните покрайнини и македония
Когато всички казват "НЕ", ние българите казваме "ДА"

Май пак треба да издигнем лозунга "Обединението прави силата"
:)
 
От: От: От: 7 щата чакат решението на Обама, за да се отделят от САЩ

Някой да знае торент с марсиански филми? :clap:

Аз, но нямаш подходящ хардуер :)

Mи раздухва се щото утре като се отцепи част от БГ да не е толкова болезнено и да си е правдоподобно нали? :?::mad:

Това има резон, трябва да се внимава в картинката.
 
От: От: От: От: 7 щата чакат решението на Обама, за да се отделят от САЩ

Аз, но нямаш подходящ хардуер :)

Не бях се замислял - след като видях снимката с марсианци и "Янки, го хоум, марсианския петрол е за марсианците!", реших, че електронната комуникация с Марс вече е уредена. :(
 

Горе