99 точки на сравнение между Google and Bing Webmaster Tools

От: 99 точки на сравнение между Google and Bing Webmaster Tools

Ай стига бе... аз много им храня некадърната търсачка бинг... вие ползвате ли бинг уебмастер туулса? да хвана и аз да се регна, я кажете нещо в помощ има ли?

мерси.
 
Ползвах "уебмастър" центъра им само за да си добавя сайтмапа на няколко сайта, че изглежда търтеите им (да се чете ботовете), са крайно мързеливи. За друго не ми трябва по принцип, а и не виждам ползва. Търсачката се ползва от ~30%, от които 90% хАмериканци, които мислят, че гугъл е вид коктейл с неприятен ефект. Имам трафик и от там, но за съжаление крайно некачествен - влиза - импресии - излиза.
 
От: 99 точки на сравнение между Google and Bing Webmaster Tools

Тоя Бинг и аз само го ползвах да си регистрирам сайтмапс в тях. Ама не виждам особена полза. Индексира със скоростта на охлюв и е адски мързеливо нещо. Дори на няколко пъти си направих труда да му събмитна линкове на порцийки по 10на както иска и пак имам пренебрежимо малък брой индексиран там :(
 
И аз ползвам Webmaster Tools-a на Bing колко да си добавя Sitemap-овете.
Прави ми впечатление, че ако му подам голям sitemap.xml (5-6МB, 40000-50000 линка), изписва time out и не може да го захапе.
Въпросната ситуация се случва само, когато сайта е хостван в България. Установих го, защото имам хостинг акаунт на български и на американски сървър и Bing-a се озорва с изтеглянето на големи sitemap-ове само от България.
Решението, което окрих е gzip компресия, т.е. подавам на Bing-a архивиран sitemap (sitemap.xml.gz) и си го чете без проблеми :)
 

Горе