"_" vs "-" относно СЕО

alexer

Active Member
Здравейте,
някой има ли наблюдения дали има разлика относно СЕО използването на тези символи?

Става въпрос за разделянето на име снимка, хтм файл... състаено от 2 или повече думи.

Аз сега използвам "_" за разделяне на 2 думи в името на една страница и на гоогле май му "харесва" - нямам голяма конкуренция, но излизам и в г.бг и в г.ком на първо място по търсене на тези думи.

Ще експериментирам със тези "_", "-", " ", "." за да видя ще има ли разлика, но ако някой може да каже :D

Благодаря предварително!

Поздрави, Александър
 
В курса на WebCeo преди време беше написано че - баи дефулт се разбира като празно място в търсачките За Г вече няма значение набляга се на входящи линкове в момента... това доста народ може да го потвърди ...
 
Благодаря за бързите отговори.
Значи няма да отдавам голямо значение на това, а след време ако видя някаква разлика ще пиша.

Поздрави, Александър
 
Преди време имаше разлики, в момента не виждам голяма. Аз ги ползвам и двата варината и _ и - в зависимост от случая ама май повече ме кефи -
 
И аз предпочитам "-", но съм ползвал и "_" и нямам проблеми, по принцип се води че "_" не е разделител между думите (затова при дабълклик върху думи съединени с "_" ги селектира всичките, а ако са съединени с "-" маркира само тази върху която е кликнато). А какво мислите за варианта "+" ?
 
" " по принцип се енкодва на "+". Не знам дали някой по-прост браузър няма да обърка уеб сървъра .. трябва да се тестне, но има много логика в това. Сигурно ще има някой бъг, обаче, щом до сега никой не се е усетил :)
 
С + ми стоят малко грозничко ако трябва да сме честни, а аз съм на мнение, че SEO си е SEO, ама дайте да правим нещата и малко по-user friendly. Ама аз съм луд провържаник на MISS (Make It Simple Stupid)
 
На кой му пука че URL-тата изглеждат грозно за user-а, мен ме интересува Г как ще ги възприеме. А пък мисля че сървърите и браузърите са достатъчно интелигенти и не знам защо недовършените ми скриптове са работили преди да съм сложил str_replace "+" <-> " " или urlencode/urldecode :)
 
Това с "+" е интересен вариант. Г разбира от него - при търсене на 2 думи разделени ( или по-скоро съединени ) с "+" .
Обаче незнам дали ще има разлика, ако плюса се съдържа в линка ?
 
Това с "+" е интересен вариант. Г разбира от него - при търсене на 2 думи разделени ( или по-скоро съединени ) с "+" .
Обаче незнам дали ще има разлика, ако плюса се съдържа в линка ?

Никаква... хаваща си + като нормален сепаратор. Мен ако ме пита човек... всичко е въпрос на визия и на код...
 
Благодаря за отговорите на всички и специално на @MacTeP за точния отговор.
В такъв случай остава да се избира спрямо естетиката...

Поздрави, Александър
 

Горе