Aдът на онлайн пазаруването

От: Aдът на онлайн пазаруването

Те нали уж обещаха, че ще опростят процедурата след репортажите.:)
 
От: Aдът на онлайн пазаруването

Аз някакъв репортаж гледах мисля, че е този:http://www.novatv.bg/bg/news/view/4508/


В резултат на действията на Еленко Еленков срещу системата и на неговата публикация във вестник “Дневник”, както и след заснемането на репортажа на “Календар”, стана ясно, че още следващия понеделник Агенция “Митници” и пощите ще започнат облекчаване на процедурата.
 
От: Aдът на онлайн пазаруването

мерси, но въпреки всичко пак не става ясно какви точно са процентите
доколкото разбрах до 15 евро се плаща само ддс, което предполагам е 20% ?
а нагоре се плаща и мито, което не се знае колко процента е ?
 
От: Aдът на онлайн пазаруването

мерси, но въпреки всичко пак не става ясно какви точно са процентите
доколкото разбрах до 15 евро се плаща само ддс, което предполагам е 20% ?
а нагоре се плаща и мито, което не се знае колко процента е ?

над 15 ЕУР ДДС а над 150 ЕУР ДДС+Мито

В момента си освобождавам пратка от DHL /вече 2-ри ден/:clap: надявам се утре да си я взема. Наложи се да си извадя EORI и ще плате ДДС само, пратката е на стойност $80
 
От: Aдът на онлайн пазаруването

днес в Бургас взеха една моя пратка на стойност 140 долара, обявената може би е по-малко 40-50 поне
нищо не са искали, направена е на 26 декември

чудно ми е дали няма да се заядат ако е направена по-рано от 2010 а пристига сега
 
От: Aдът на онлайн пазаруването

Уф пичове, от Сливен съм и чакам едни пратки /купени от ebay/ .. Възможно ли е да са ми ги задържали ? А и като съм от Сливен..от къде трябва да отида да ги освободя ? :\
 
От: Aдът на онлайн пазаруването

А тоя на клипа е като дедо Мраз, ама не носи подаръци, а проблеми.

[FONT=&quot]Еленко Еленков, [/FONT]много го уважавам пича. Еватала, брато....нека на база каквото каза той поне да видим реда, че гишетата на следват логична номерация като 1,2,3...

Почвам аз:

1. Гише № 23 (започва се веселото)
2. Гише № 17 (правите си снимка, за да пуснат архив на кой са загубили цял ден от живота му)
3. Стая № 13 (Тук е фаталната простотия, те и гишето са го оцелили, като гледам)
4. До директора на митницата за освобождаване на пратката. (Требва да му е густо на шефу, да гледа как системата "работи")
5. Връщане в пощата, за докумнтация (до колкото разбрах, ще ви върнат 10 годни назад в технологичен аспект)
5. Гише № 9 (дава ви се привилегията да си платите в банката, хвала на тикиви хора)
6. Гише № Х (следващо гише, както казаха. Банката!)
7. Гише № 30
8. Гише № 23 (за такса, този номер не е само тук - запазена марка на държавата)
9. Гише № 30 (в случай, че ви залипсва дъртата сдухла на гишето)

Мисля, че изпускам от към точки, но ги има - вярвам им. А тези са се изпуснали от към....нали, сещаме се добре. Така ще, като ни е пълно с "мозъци", това ще е положението - аматьорско. ;)

Абе да бяха 2-3 гишета, 17....:) Тия ако знаят колко абсурдно изглежда от страни, ще се самообесят или ще изчезнат безследно.
 
Blinky, от къде ти беше пратката?
аз имам чувството че са ми безследно изчезнали няколко пратки :D :)
Еми последната беше подарък и минана по старите правила,. За бъдещи, още не знам, но като гледам какво е, дано не ми пратя нещо, което ще ме затормози психически вместо да ме направи щастлив. :) :clap:
 
От: Aдът на онлайн пазаруването

Какво стана? Отмениха ли го това?
 
май само обещаха не съм чул да е отмененто засега толкова бързо не ми се вярват да е оправена бакия която е от много години... сега само и смъкнаха лимита до 15 евро и затова засеган много хора същото беше и 2005 на митницата....
 
От: Aдът на онлайн пазаруването

В този ред на мисли, предполагам бихме могли да очакваме до някоя друга годинка да започнат да ни облагат и за разни сделчици по форуми и дребна търговийка ... великолепно!
 
Aдът на онлайн пазаруването - The Bulgarian Hell

В този ред на мисли, предполагам бихме могли да очакваме до някоя друга годинка да започнат да ни облагат и за разни сделчици по форуми и дребна търговийка ... великолепно!

Определено, ако ще очакваш нещо негативно да ти се сервира тук, то настройката ти е много негативна, но много и точна. :)

Мисля, че още не са се оправили. Щеше да има много силен ПиАр как се е подобрило там качеството на предоставяната услуга. Но щом няма, то определено не се случило нищо, както обикновенно. :)

Аз си мисля, че е добра стратегия да си пуснат ПиАрите и форумите, за да дават тяхното становище по въпроса (и не само за него), защото в момента по телевизията гледам някаква реклама как частния бизнес не трябва да ни прави на маймуни и да си отстояваме потребителските права. А през това време други структури ни правят на маймуни. Има известна ирония тук. :clap:

Хората започнаха да си намират по-евтини продукти от чужбина (извън евро зоната говоря) и държавата пак кръцна щепсела. По всичко си личи, че не защитава интересите на народа. :)
 
От: Aдът на онлайн пазаруването - The Bulgarian Hell

Направили са някакви промени колкото да замажат положението: [url]http://www.novatv.bg/bg/news/view/4870[/URL]

Хората започнаха да си намират по-евтини продукти от чужбина (извън евро зоната говоря) и държавата пак кръцна щепсела. По всичко си личи, че не защитава интересите на народа. :)

Те и в евро зоната има по-евтини продукти от тук: техника, оригинални стоки и дрехи, коли (втора ръка) и т.н. разликата е че заплащането е им е 10 пъти по-голямо (€2000-€3000). Да ги съжалиш горките как живеят там хахаха :lol:
 
От: Aдът на онлайн пазаруването

Продължавам да се надявам , че прага от 15 € е някаква грешка ..
 
От: Aдът на онлайн пазаруването

Продължавам да се надявам , че прага от 15 € е някаква грешка ..
Еми какво да ти кажа, това е реалността. :mad:

Те напрактика си се шегуват, ама това им е концепцията - да се базикат с народа, пък той да се забавлява. :) Макар че не е много весело напоследък. Правят го трудно навсякъде.

За една пратка да чакаш 1 час и 30 мин. - ако това не е аматьорско,не знам какво е. Това просто е отражение на всичко, което се прави в другите направления. Важното е да не се събаря духом българина, просто е свикнал всяко правителство да е пълно с неможещи.
 

Горе