Ad insert за RSS постове

Връщай се към сеото, липсват ти елементарни неща :D
В плъгина процентите отговарят на броя параграфи, а ти говориш за брой символи, фащаш ли вече разликата?
 
LEL, ще кажеш ли нещо по темата, не разбрах как ще калкулираш проценти освен по начина, по който обясних аз. И после да апенднеш към параграф или след точка. Обясни ми как ще вземеш 60 процента от текста и ще блъснеш рекламата там? Консултирах се с няколко души, които разработват именно плъгини на wordpress и не са българи, това е начина, единствените притеснения са, да се ползва https://codex.wordpress.org/Function_Reference/wp_strip_all_tags когато се изчислява лента на текста, щото таговете ще съсипят калкулациите ако ги калкулираме и тях.
Подигравайте се за софтуни, ама ако ви лепна някоя изпит от тех модула дори ще я гледате като индианци.
 
Последно редактирано:
Подигравайте се за софтуни, ама ако ви лепна някоя изпит от тех модула дори ще я гледате като индианци.
След 6 месеца /като си забравил назубреното/ седни и пак реши теста :D
 
@ReminD кода който си дал работи само когато имаме параграфи тоест съдържанието се намира в <p> тагове. Няма никакви проценти на текста за който постоянно говориш.

Предполагам че във WP по дефаулт WYSIWYG редактора ползва <p> таг, но какво правим ако някой промени тази настройка и започне да се ползва <div>?

Чужденците които пък са ти били казали какво още трябвало да се добави също явно са кадри на софтуинито :D.

Пример:
1) премахваш таговете
2) намираш къде свършват 60%
3) добавяш КОДА за банера към исинтският пост (онзи с таговете)

Всичко изглежда просто нали? Но какво правим ако:
1) Тези 60% са между <a> таг (или друг подобен)
2) наруши форматирането на съдържането
3) ... предполагам вече сам може да продължиш със списъка :)

return; return; не решава всички проблеми :D
 
Колкото и пъти да даваш линк към тази функция това не решава проблема ;).
 
Реших проблемът си.

Използвах следния плъгин:

Easy AdSense Ads
Има опция Between Post Custom Ad и плейсмънта е точно 50% и се прилага за всеки нов пост.

Мерси за отговорите :)
 
Не съм работил с този плъгин. Защото явно не обичам наливането на чужд контент от други места и правейки сайта дубликат на много други. Но всеки си избира за какво ще се ползва. Според мен трябва да се види в кода на плъгина къде се налива контента, като там да се внедри код за банер позициите, разбира се според това, което се иска в задачата, а именно с %. С функцията на @ReminD добре интегрирана ще се получи според мен.

https://gist.github.com/GaryJones/5259147

Къстам изпълнение ще е, но не е невъзможно. Кажи до къде си стигнал за момента.
 
Не съм го видял. Сори. Нищо, нека седи и това. Не всички си решават проблемите с плъгин в WP. :)
Дали ти ще си го напишеш плъгина или ще инсталираш от маркета нали все плъгин се ползва?!?!?!
 
Дали ти ще си го напишеш плъгина или ще инсталираш от маркета нали все плъгин се ползва?!?!?!
Еми не съвсем, може единият да има повече неща нужни за добрата визуализация на контента, за сметка на това да няма интеграция на реклама в контента. А намерения да има добра интеграция на реклама в контента, но да му липсват някой други глезотии. Вече въпрос на приоритет кое е по важно. Но обикновено е така при плъгините - всеки си специализира тясно в някаква функционалност, а вече допълненията са бенефит. И обратното, ако е много разпръснат (с много функционалности, които добавя плъгина), то определено не е специализирал в нещо конкретно в тях и други го изпреварват. ;) Поне по мое наблюдение е така. Например един много хубав пъгин е Shortcode Ultimate, има си слайдер, супер, но ако си искаш добър слайдер - слагаш си Slider Revolution, например. :)
 
Еми не съвсем, може единият да има повече неща нужни за добрата визуализация на контента, за сметка на това да няма интеграция на реклама в контента. А намерения да има добра интеграция на реклама в контента, но да му липсват някой други глезотии. Вече въпрос на приоритет кое е по важно. Но обикновено е така при плъгините - всеки си специализира тясно в някаква функционалност, а вече допълненията са бенефит. И обратното, ако е много разпръснат (с много функционалности, които добавя плъгина), то определено не е специализирал в нещо конкретно в тях и други го изпреварват. ;) Поне по мое наблюдение е така. Например един много хубав пъгин е Shortcode Ultimate, има си слайдер, супер, но ако си искаш добър слайдер - слагаш си Slider Revolution, например. :)
Конкуренция на кпетров ли се мъчиш да правиш?
Какви глупости говориш, нищо общо с предните постове....
 

Горе