AdSense апокалипсис - Firefox ще идва с вграден блокировач на "следящи" сайтове

От: AdSense апокалипсис - Firefox ще идва с вграден блокировач на "следящи" сайтове

Поканата не е за активиране, а за деактивиране.

8tbM3U4.png


По подразбиране Tracking Protection е включен (рекламите се блокират) при отваряне на Private Window.

Иначе в нормален режим Tracking Protection е изключен по подразбиране.

При стартиране на чист профил има покана да се тества новия режим Private Browsing (да се отвори нов Private Windows - на потребителя му се показва къде да цъкне за нов Private Window).

dpN0FYM.png
 
От: AdSense апокалипсис - Firefox ще идва с вграден блокировач на "следящи" сайтове

Масовия потребител почна да ползва и Ghostery...
 
От: AdSense апокалипсис - Firefox ще идва с вграден блокировач на "следящи" сайтове

Мда.... не е добре това.. при мен мозилата има 10% дял от всички посещения като добавим и ад блокерите става сташно
 
От: AdSense апокалипсис - Firefox ще идва с вграден блокировач на "следящи" сайтове

И сега какво правим?...
 
Re: От: AdSense апокалипсис - Firefox ще идва с вграден блокировач на "следящи" сайто

И сега какво правим?...

Еми кво. Радваш се, че не те заливат олигофренски реклами от Г от всякъде.
Сега лисицата, скоро всички (може би без хром)
 
От: AdSense апокалипсис - Firefox ще идва с вграден блокировач на "следящи" сайтове

Тая опция на FF очевидно е направена за такива мушмороци дето искат тайно да влезнат в някой сайт на не-личен комп без да оставят следи. Не изглежда да е нещо за постоянно ползване. Който не иска да гледа реклами, просто си слага плъгин и готово. Едва ли заедно с рекламите някой иска да се лиши и от бисквитки, история и запаметяване на туй-онуй с което досега е бил свикнал.

Ако след една година направят статистика за това какъв % от ползващите FF са ползвали тая опция поне 3 пъти, според мен биха били под 5%. Което не значи, че процента на хората ползващи приставки за блокиране на рекламите не расте :wink:
 
От: AdSense апокалипсис - Firefox ще идва с вграден блокировач на "следящи" сайтове

Адсенс току - що съобщи, че ще плаща на сайтовете, за да не показват реклами. Самите потребители ще даряват пари, за да не виждат реклами.
 
От: AdSense апокалипсис - Firefox ще идва с вграден блокировач на "следящи" сайтове

И аз получих същото съобщение от Адсенс ! Молят ме да помогна за популяризирането на Contributor, като нов източник на приходи за сайта!? Наистина казват, че потребителите ще даряват пари, за да не им се показват реклами на моите сайтове! Това възможно ли е и някой знае ли повече подробности за това?
 
От: От: AdSense апокалипсис - Firefox ще идва с вграден блокировач на "следящи" сайто

И аз получих същото съобщение от Адсенс ! Молят ме да помогна за популяризирането на Contributor, като нов източник на приходи за сайта!? Наистина казват, че потребителите ще даряват пари, за да не им се показват реклами на моите сайтове! Това възможно ли е и някой знае ли повече подробности за това?

Адсенс току - що съобщи, че ще плаща на сайтовете, за да не показват реклами. Самите потребители ще даряват пари, за да не виждат реклами.

Ей ви повече информация:
http://patrickcoombe.com/initial-thoughts-google-contributor/
На практика потребителите плащат една сума тип $1-$15 месечно и не виждаш реклами. А Гугъл ще ти плаща за това че не показваш реклами.

Има обаче уловка... важи само за гугълските реклами...
 
От: От: AdSense апокалипсис - Firefox ще идва с вграден блокировач на "следящи" сайто

Ей ви повече информация:
Има обаче уловка... важи само за гугълските реклами...

Уловката е, че щом потребител си е платил да няма реклами, то гугъл ще му пуска сайтове само с adsence и ще ги маха за да е доволен потребителя т.е няма смисъл аз да съм платил 15 долара на месец и да влизам в сайтове които са пълни с реклами от търсачката на гугъл (може би няма да остана доволен)
 
От: AdSense апокалипсис - Firefox ще идва с вграден блокировач на "следящи" сайтове

Адсенс току - що съобщи, че ще плаща на сайтовете, за да не показват реклами. Самите потребители ще даряват пари, за да не виждат реклами.

Въпреки плащането от страна на AdSense според мен ще се наблюдава лек срив.
 
От: AdSense апокалипсис - Firefox ще идва с вграден блокировач на "следящи" сайтове

Какво се филмирате за глупости. Над 70% от хората в България не знаят какво е това животно "браузър", никога не смеят да натиснат иконката за настройките и цъкат на реклами, които привличат, пък било то и скам :) Адсенса никога няма да умре, просто Мозила се мъчат да ги клецат, защото ги изоставиха, но едва ли ще успят с тази "хитринка"
 
От: AdSense апокалипсис - Firefox ще идва с вграден блокировач на "следящи" сайтове

Какво се филмирате за глупости. Над 70% от хората в България не знаят какво е това животно "браузър", никога не смеят да натиснат иконката за настройките и цъкат на реклами, които привличат, пък било то и скам :) Адсенса никога няма да умре, просто Мозила се мъчат да ги клецат, защото ги изоставиха, но едва ли ще успят с тази "хитринка"

Аз не съм си изключил показването на рекламите :D, но не само браузърите са проблем. YouTube мислят да пуснат YouTube Red, което за 9,99 долара премахва рекламите. AdSense пак ще е златна мина, но мисля че ще има лека разлика в печалбите.
 
От: AdSense апокалипсис - Firefox ще идва с вграден блокировач на "следящи" сайтове

Какво се филмирате за глупости. Над 70% от хората в България не знаят какво е това животно "браузър", никога не смеят да натиснат иконката за настройките и цъкат на реклами, които привличат, пък било то и скам :) ...
Te тия са и 70-те % дето са истински бедни. Цъкат, ама не купуват, щото са на минимална заплата, ако изобщо.
Рекламите са нещо, де засират до неизползваемост всичко, до което се докоснат. Радиото е неслушаемо, на 2 -3 песни - 5 мин. помия. Телевизията пак така. Нета, като ново поколение медия - засега има имунна защита.
Не е толкова трудно да се утвърдят други схеми на издръжка на сайт. Засега ги отричате, но историята показва, че кардиналните промени не се приемат лесно.
Има милиони видове стоки, и само 2-3 неща, които ми трябват в момента. Т.е. ефективността на рекламата е 3 на милион! Всички тия тонове помия и досада - само за едното нищо!
Simple-Adblock-IE1.jpg
 
Последно редактирано:
От: AdSense апокалипсис - Firefox ще идва с вграден блокировач на "следящи" сайтове

Няма значение дали купуват или не, адсенс плаща на клик. Затова в България няма читав афилейт, защото хората не купуват :) От какво друго се издържа сайт? Ако няма реклама от какво ще печелиш?
 
От: AdSense апокалипсис - Firefox ще идва с вграден блокировач на "следящи" сайтове

От директна реклама! Всеки си знае приходите горе долу, да си определи една цена за рекламни полета и да ги обявява в специализирани сайтове и форуми. Нужно е време за да стане практика. И двете страни ще са по доволни като се елиминира алчния посредник.
 
От: AdSense апокалипсис - Firefox ще идва с вграден блокировач на "следящи" сайтове

Няма значение дали купуват или не, адсенс плаща на клик. Затова в България няма читав афилейт, защото хората не купуват :) От какво друго се издържа сайт? Ако няма реклама от какво ще печелиш?
Вариант 1. Дарения, и то не ПейПал и кредитни карти. Криптовалутите са чудесен вариант. Тука съм предлагал това, и дружно оплюхте даренията, щото видиш ли нямало кой. На Убунту им писах, че искам Биткойн сметка да им пратя, и те не еб@ват.

Вариант 2. На клик, но през сметката за нета. Само че тук трябва глобална система като тая на домейните.

Вариант 3. Умерена таргетирана реклама. Всеки форум, блог и т.н. е клуб по интереси. Нямам нищо против от реклами, които могат да ме заинтересуват. Но си пускам АдБлокер, щото като вземат да ми сипват лайна и не мога да си намеря инфото, за което съм дошъл.

Малко хора си дават сметка, че пак плащат за рекламата, през цената на изделието. Все още сами се бутаме в помията на истеричната малоумна досада. Туй във връзка с т.2. Имам чувството, че в лудницата ги мислят тия реклами.
http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=58426 е тука една тема по въпроса.
п.с. И още... http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=58031
 
Последно редактирано:
От: AdSense апокалипсис - Firefox ще идва с вграден блокировач на "следящи" сайтове

Около 20% използват Файърфокс за 2015 година, не е толкова малко, но не е и фатално. Иначе ми се обнови автоматично браузъра вчера и наистина ги няма рекламите, трябваше да го търся 5 мин къде е това, за да си ги пусна.
 
От: AdSense апокалипсис - Firefox ще идва с вграден блокировач на "следящи" сайтове

Това не е честно, еваси ... Аз съм си пуснал сайтовете при условие, че ще има реклами на тях. Не е ОК да се блокират по дифоулт. Няма ли някоя хватка сайтът да не се зарежда, ако някой има блокър в браузъра?
 

Горе