AdSense апокалипсис - Firefox ще идва с вграден блокировач на "следящи" сайтове

От: AdSense апокалипсис - Firefox ще идва с вграден блокировач на "следящи" сайтове

Това не е честно, еваси ... Аз съм си пуснал сайтовете при условие, че ще има реклами на тях. Не е ОК да се блокират по дифоулт. Няма ли някоя хватка сайтът да не се зарежда, ако някой има блокър в браузъра?

За wordpress има плъгини такива. Очаквам скоро ако браъзера е FF да не може да се отвори сайта. Според мен голя автогол от страна на FF е това. Много необмислено решение...
 
От: AdSense апокалипсис - Firefox ще идва с вграден блокировач на "следящи" сайтове

А няма ли да е добре да кликна на всички реклами, и да си купя по нещо от всяка, че тогава да мога да чета? Дебилните хаотични реклами едва ли са най-добрия модел на печалба, дето цивилизацията може да измисли. Доктори ли ще ни правят всички - телевизиите не спират да дърдорят за всевъзможни болести и хапове, особено отвратително е!
Не един или два сайта се мъчиха да упорстват срещу блокерите. Накрая омекнаха, и си туриха Биткойн сметка.
FF е най-смисленият браузър. Хром има следящ шпиониращ плъгин, който не може да се махне. Освен това харчи доста повече RAM. IE върви само под Windows, а тая ОС съм я погребал преди години, и не искам да я виждам! Особено след тия изцепки http://windows.microsoft.com/bg-bg/windows/preview-privacy-statement
Ами много ви стават изискванията да ви прочета статията, често и копирана от друг сайт. То реклами да съм гледал, то у FB да лайкна (нямам акаунт там, мразя FB), то поща да съм ви давал...
Тия анти-адблок плъгини се лъжат много лесно. А на сърдитко Петко - празна му торбичка! Едно време така реваха срещу вградените попъп-блокери, и флаш-блокерите. Ми - свикнаха, и спряха да се лигавят.
 
Последно редактирано:
От: AdSense апокалипсис - Firefox ще идва с вграден блокировач на "следящи" сайтове

Иначе ми се обнови автоматично браузъра вчера и наистина ги няма рекламите, трябваше да го търся 5 мин къде е това, за да си ги пусна.

Причината за това е, че си активирал [x] Always use private browsing mode. Тези, които го нямат това активирано виждат рекламите (рекламите се блокират само при отваряне на Private Window).
 
От: AdSense апокалипсис - Firefox ще идва с вграден блокировач на "следящи" сайтове

Прави ли ви впечатление "съвпадението" на "Мозила отрязване на реклами" и новата услуга на Адсенс "Спри рекламите и плати"?

AseasRoa аз ползвам привейт браузинг, когато работя на компютър, който се ползва и от друг колега. Не е само за мушмороци. Има си и съвсем прозаични причини, като тази да не гледат какво си въвеждал при работа по сайтовете и скриване на конфиденциална информация. Не всичко е нужно да бъде виждано от твои подчинени и колеги.
 
От: AdSense апокалипсис - Firefox ще идва с вграден блокировач на "следящи" сайтове

„да не гледат какво си въвеждал при работа по сайтовете и скриване на конфиденциална информация“ – има си stealers. Private Browsing не помага с абсолютно нищо. По-скоро илюзорно чувство за „скриване и защита“.
 
От: AdSense апокалипсис - Firefox ще идва с вграден блокировач на "следящи" сайтове

Имах предвид тъй като съм доста разсеян и позабравям да изтрия адреси, които съм въвеждал (в някои от тях има изписани пароли на сайтове), изтегляне на файлове от сървър и други подобни. Нямам предвид някой да ме следи. Просто като работя оставям в браузъра инфо, което не искам да се вижда от следващия, който седне на компютъра. А привейта не запаметява в адрес бара линковете, които съм отварял. И за да не трия постоянно хисторито ми е по-удобно. То аз съм наясно, че някой реши ли може да открадне цялата информация с програмка за следене, но нямам такива хора в офиса.

„да не гледат какво си въвеждал при работа по сайтовете и скриване на конфиденциална информация“ – има си stealers. Private Browsing не помага с абсолютно нищо. По-скоро илюзорно чувство за „скриване и защита“.
 
От: AdSense апокалипсис - Firefox ще идва с вграден блокировач на "следящи" сайтове

Много алчност много нещо... Чак пък и да наказват!
 
От: AdSense апокалипсис - Firefox ще идва с вграден блокировач на "следящи" сайтове

Yahoo тества система за борба с тези, които инсталират приложения и разширения за блокирането на реклами (adblocks) - http://www.economic.bg/bg/news/5/yahoo-testva-sistema-za-borba-s-blokiraneto-na-reklami.html
Ние пък ще се борим с Yahoo! И без това от лидер станаха аутсайдер!
 
От: AdSense апокалипсис - Firefox ще идва с вграден блокировач на "следящи" сайтове

POP3/IMAP + Mail Client = Problem Solved. Никой от advanced user нагоре, както и experts, НЕ използва web login за ползване на е-поща или множество от е-пощи на различни сървъри или услуги (gmail/yahoo/outlook/etc.). Всъщност със сигурнос ще има такива, но едва ли са много.
 
От: AdSense апокалипсис - Firefox ще идва с вграден блокировач на "следящи" сайтове

Тия от Yahoo май не даваха POP/IMAP без пари. Точно с идеята да им гледаш помиите.
Както и да е, вече са му намерили цаката и на това. Хората просто не искат да гледат реклами, към когото са уж предназначени.
Аз ползвам WEB интерфейс, служебната ми е на такава. Не ми се занимава да глася да работят разни invitation, и други не-пощенски неща на мейл клиента си. То са плъгини, то са чудеса, и накрая пак нещо пропускам, дето хората разчитат да го получа.
 
От: AdSense апокалипсис - Firefox ще идва с вграден блокировач на "следящи" сайтове

От известно време дават (скоро не съм го тествал).
 
От: От: AdSense апокалипсис - Firefox ще идва с вграден блокировач на "следящи" сайто

Това пък защо?
POP3/IMAP + Mail Client = Problem Solved. Никой от advanced user нагоре, както и experts, НЕ използва web login з
 

Горе