Adsense данъци

Здравейте, реших да се пробвам да си развивам сайт.Взех си домейн купих си wordpress написах си уникални съдържание развих си facebook група. Реших да си сложа adsense да си докарвам по някой лев допълнително. Правя по 80/100 уникални на ден. Пуснах банерите всичко точно и реших да видя как да си платя данъците на тези паричките и рязко ме заболя главата. Изчетох доста неща и съм решил да се допитам до счетоводител, но искам първо да съм наясно горе-долу за какво става дума. Все още нямам преведени парички от Google, но съм заработил около 1 евро.И ви питам какви опции имам да бъда честен данъкоплатец. Студент съм, което ще рече, че съм здравно осигурен, работя на граждански договор. Благодаря ви предварително.
 
От: Adsense данъци

Първата ти опция е да ползваш търсачката на форума. Тази тема е дъвкана милион пъти.
 
От: Adsense данъци

Първо с това темпо докато натрупаш минимума за теглене на пари от адсенс ще мине време.
Може дори да заключиш плащанията за 1 година напред и чак тогава да му мислиш.
 
От: Adsense данъци

Да попитам: казаха ми, че ако взимаш пари от AdSense трябва да направиш за една година минимум 5-6хиляди лева(или евро, не съм сигурен), и чак тогава си задължен да плащаш данъци. А ако взимаш пари от сайтове в България(като AdWise), трябва за една година да направиш поне минималната заплата*12(173*12), т.е поне 2 хиляди(за една година), за да си задължен да плащаш данъци. Това вярно ли е?
 
От: Adsense данъци

Значи докато не ми преведат паричките не съм данъчно отговорен, дори и те малко по малко да ми се трупат и чак като реша вече да ги тегля тогава :) Благодаря
 
От: Adsense данъци

Да попитам: казаха ми, че ако взимаш пари от AdSense трябва да направиш за една година минимум 5-6хиляди лева(или евро, не съм сигурен), и чак тогава си задължен да плащаш данъци. А ако взимаш пари от сайтове в България(като AdWise), трябва за една година да направиш поне минималната заплата*12(173*12), т.е поне 2 хиляди(за една година), за да си задължен да плащаш данъци. Това вярно ли е?

И 1 лев да си осчетоводил като печалба, дължиш 10 стотинки данък.
В България има плосък данък.
Можеш и 1 000 000 да направиш като приход, но ако имаш 1 000 000 разход, нямаш печалба и не дължиш данък. Но дължиш годишна данъчна декларация.
 
От: Adsense данъци

Първо с това темпо докато натрупаш минимума за теглене на пари от адсенс ще мине време.
Може дори да заключиш плащанията за 1 година напред и чак тогава да му мислиш.

Значи докато не ми преведат паричките не съм данъчно отговорен, дори и те малко по малко да ми се трупат и чак като реша вече да ги тегля тогава? Благодаря
 
От: Adsense данъци

Да попитам: казаха ми, че ако взимаш пари от AdSense трябва да направиш за една година минимум 5-6хиляди лева(или евро, не съм сигурен), и чак тогава си задължен да плащаш данъци. А ако взимаш пари от сайтове в България(като AdWise), трябва за една година да направиш поне минималната заплата*12(173*12), т.е поне 2 хиляди(за една година), за да си задължен да плащаш данъци. Това вярно ли е?

Прати тоя който ти го е казал да прочете ЗДДС и ППЗДДС, а после да се върне малко в университета.
 
От: Adsense данъци

Да попитам: казаха ми, че ако взимаш пари от AdSense трябва да направиш за една година минимум 5-6хиляди лева(или евро, не съм сигурен), и чак тогава си задължен да плащаш данъци. А ако взимаш пари от сайтове в България(като AdWise), трябва за една година да направиш поне минималната заплата*12(173*12), т.е поне 2 хиляди(за една година), за да си задължен да плащаш данъци. Това вярно ли е?

:lol: Брат, и една стотинка да спечелиш, държавата си иска своето. НЯМА ТАКЪВ филм, кой ще храни ромляните и армията от пенсионери?
 
От: Adsense данъци

:lol: Брат, и една стотинка да спечелиш, държавата си иска своето. НЯМА ТАКЪВ филм, кой ще храни ромляните и армията от пенсионери?

И аз не повярвах особено, за това попитах тук :)
 
От: Adsense данъци

С
Да си спра adsense acc или вече е късно и съм задлъжнял на държавата.
Спокойно си действай. Чак като наближи време за да теглиш парите от адсенса, тогава ще се занимаваш с регистрации при данъчните и прочее неща.
Както ти казах, като направиш 70 евро /толкова е минимума за теглене/ може да задържиш плащането за година напред, колкото прецениш в твоя случай.
 
От: Adsense данъци

Прати тоя който ти го е казал да прочете ЗДДС и ППЗДДС, а после да се върне малко в университета.

Тия работи не се учат там, а в Скайп. :p
 
От: Adsense данъци

Тия работи не се учат там, а в Скайп. :p

да бе, те по скайп вече баят, махат черна магия, урочасват през камерата
 
От: Adsense данъци

Акцентирай върху това да си набавяш повече трафик с тия 100 уникални на ден по колко правиш от рекламата 20 ст ? Когато минеш 2000 -3000 уникални на ден тогава мисли за печалба поне аз така възнамерявам да направя с моите 2 сайта
 
От: Adsense данъци

Дори и да няма плащане може да си задължен да подадеш заявление за регистрация по ЗДДС, да те регистрират и да подаваш всеки месец нулева декларация по ЗДДС и да плащаш глоба между 500 и 10 000 лева, ако изтървеш срока за подаване на месечната нулева декларация (при първо нарушение обикновено глобата е 500 лева).

Ако не подадеш заявление за регистрация в срок:

Чл. 178. Данъчно задължено по този закон лице, което е длъжно, но не подаде заявление за регистрация или заявление за прекратяване на регистрация в установените по този закон срокове, се наказва с глоба - за физическите лица, които не са търговци, или с имуществена санкция - за юридическите лица и едноличните търговци, в размер от 500 до 5000 лв.

А дали трябва или не трябва да се регистрираш по БУЛСТАТ като физическо лице е отделен въпрос.

Обърни внимание, че си длъжен да подадеш заявление за регистрация 7 дена преди датата на данъчно събитие (преди да платят). Тоест ако получиш плащане - вече ще дължиш глоба (ако не си подал заявление за регистрация 7 дена преди това).

Ако отложиш плащането - трябва да подаваш заявление за регистрация поне 7 дена преди края на годината:

Иван Минков каза:
Данъкът става изискуем на датата на данъчното събитие, а за такъв вид услуга (услуга с постоянно изпъленение) датата на данъчното събитие е последният ден от всеки период, за който е уговорено плащане. Ако не сте задържали плащанията си това е последният ден от месеца, в който балансът по сметката ви е достигнал 70 евро. Ако сте задържали плащанията си, датата на данъчното събитие е последният ден от месеца, в който премахнете задържането на плащането. Ако не премахнете задържането на плащанията до края на годината, датата на данъчното събитие е последният ден от годината (заради разпоредбата, че за целите на ЗДДС ако е уговорен период за плащане по дълъг от една календарна година, последният ден от всяка година се счита за дата на настъпване на данъчното събитие). Това значи че регистрацията по ЗДДС не може да се отлага до безкрай.

Темата за данъците и AdSense.
 
От: Adsense данъци

А до тогава да ги махна ли рекламите ?

Абе човек, 100 пъти ти се каза, че дължиш данъци тогава, когато ти платят от адсенс! Плащанията можеш да ги задържаш колкото си искаш, дори и година. Работи си по сайта, докарай трафик и тогава почвай да мислиш за работи, които ще те засягат в бъдеще.

Какво сте се наплашили с тея данъци не знам. Ако взимаш по 100-200 евро на месец никой няма да се занимава с теб. То и повече да са пак никой няма да се занимава с теб, ама айде, страхувайте се като искате.:confused:
 
От: Adsense данъци

И 1 лев да си осчетоводил като печалба, дължиш 10 стотинки данък.

Ако има доход 1 лев няма да плати данък, защото осигуровките се признават за разход -тоест данъкът се плаща върху каквото остане след плащане на осигуровките.
 
От: Adsense данъци

Абе човек, 100 пъти ти се каза, че дължиш данъци тогава, когато ти платят от адсенс! Плащанията можеш да ги задържаш колкото си искаш, дори и година.

Днес е 22 октомври. Годината свършва на 31 декември. Значи срока за подаване на заявление за регистрация трябва да стане 7 дена преди 31 декември - т.е. до 24 декември. Тоест до два месеца, без значение дали получи плащане, трябва да подава заявление.

След подаването на заявление трябва да се абонира за счетоводител, който да му подава месечната декларация (500 лв глоба при първо нарушение, до 10 000 лв, ако продължава с нарушенията).

Който извършва дейност на свой риск и своя сметка (примерно прави сайтове с цел да печели от AdSense) може би е длъжен да се регистрира по БУЛСТАТ и да плаща осигурителен рекет върху 420 лв данъчна основа (ако дохода му е до 420 лв - т.е. ако няма доход).

Осигуровките са вид данък. Тоест дължи се данък, даже и да нямаш приходи (ако работиш с цел да имаш приходи).

Обаче няма начин да те хванат, ако работиш без да имаш приходи - така че може да не се регистрираш по БУЛСТАТ. Никой няма да идва у вас да проверява дали работиш и да те глобява за полагане на труд без плащане на осигуровки.
 

Горе