Adsense и Amazon banners?

zack

Active Member
Здравейте,
Четох в други форуми, че Google позволяват едновременното ползване на Adsense и банери от Amazon,
въпреки, че в общите условия пише друго. Дори има хора, които са изпратили запитване до Google
и са получи отговор, че няма проблеми. Имате ли идея дали това е така, или направо да пробвам да
питам Google. Всъщност то е по-добре да си остана само на Affiliate от Amazon и т.н., ама ми стана
интересно и се чудих, пък и искам да направя някой други проба, да не взема да изгоря с някой друга
стотачка в евро дето не съм ги изтеглил от Аdsense :D
 
От: Adsense и Amazon banners?

...общите условия пише...

Четеш условията на Гугъл и правиш каквото пише там. Недей очаква някой друг да прочете тези условия вместо теб! Толкова ли е трудно това?
 
От: Adsense и Amazon banners?

А толкова ли е просто да прочетеш какво пише и да видиш, че вече съм ги прочел?
Не зная защо се заяждаш, но ми е минало времето за детски истории!
Питам, защото прочетох, че google позволяват банери на Амазон, което обаче не е упоменато в условията!
Затова се интересувам дали някой има опит. Всичко това съм го написал вече по-горе!

P.S. Като няма какво да кажеш по-добре да беше замълчал!
 
Абе да ти кажа проблем не мисля, че има. Съдя от това, че доста медийни сайтове имат на премиум позициите си банери от директна реклама на някой рекламодател, като в долните - AdSense. А не виждам да има голяма разлика от банерите на Амазон или други. Все са си същите, нали? Естествено, Амазон е доста по-популярен бранд от някоя тукашна банка, но пък е пак същото, нали? Поне така мисля.

Но щом си го прочел там, значи е така. Но виж ще има проблем за банери, които имат адулт съдържание или такива, които са против правилата на Google. За тях вече мисля, че ще има някакви проблеми. Но пак ще го напиша - има и изключения, които може би си подритват чековата книжка така. Виждал съм и до статия на голия задник на Азис рекламки на Адсенс, но какво да се прави. А уж информационен сайт. :)
 
От: Adsense и Amazon banners?

10x Blinky, и аз разсъждавам така, но исках да споделя и да получа адекватно мнение. За да съм 100% сигурен,
ще взема да пусна един мейл да видя какво ще каже чичо Гугъл по върпоса. Но мисля, че ще кажат същото,
което си написал :D Поне точно така пишат по чуждите форуми!
 
Re: От: Adsense и Amazon banners?

Ето един пример:

vesti.png


Със синьото е премиум позициите, които са директния рекламодател и по-долу - AdSense-a, не продадена позиция и все пак да не се губи. ;)
 
Re: От: Adsense и Amazon banners?

10x Blinky, и аз разсъждавам така, но исках да споделя и да получа адекватно мнение. За да съм 100% сигурен,
ще взема да пусна един мейл да видя какво ще каже чичо Гугъл по върпоса. Но мисля, че ще кажат същото,
което си написал :D Поне точно така пишат по чуждите форуми!
Изчакай и мнението на някой опитен адсенсър, който моце също да потвърди. Аз давам съвет на база опит, изразен чрез наблюдаване на други сайтове. Ако другите могат нещо да кажат, ще се радвам и аз да го чуя, защото за мен е една оптимизация на загубите - непродадените позиции. :)
 
От: Adsense и Amazon banners?

А толкова ли е просто да прочетеш какво пише и да видиш, че вече съм ги прочел?

След като си ги прочел тогава защо задаваш такива глупави въпроси и питаш за нещо, което си е описано в тези правила?


P.S. Като няма какво да кажеш по-добре да беше замълчал!

Има какво да кажа и ти го казах ясно и точно - отивай да четеш. Не се надявай някой друг да ти го обясни по-добре от самите автори на написаното. Не ти ли е ясно - пиши им. Какво сложно има?
Мотивите ми да го направя - така така избягваш евентуалния проблем някой, който не е допрочел нещо да те подведе или пък някой друг, който ти "има зъб" и да те подведе и след това да те накажат.

Искаш конкретен отговор? Да, може да сложиш в сайта си всякаква друга реклама, която е ясно обозначена и не въвежда в заблуждение посетителите на сайта, също така и тази реклама трябва да е според правилата на Гугъл - за целта отново виж и прочети какви са правилата.

Изчакай и мнението на някой опитен адсенсър, който моце също да потвърди. Аз давам съвет на база опит, изразен чрез наблюдаване на други сайтове.

Аз пък давам съвети на базата на моя опит, а не само на гледане от други сайтове.
 
От: Adsense и Amazon banners?

Някой монетизирал ли е едновременно с Адсенс и афф. някакъв сайт? Ако да, нека сподели някакъв опит спрямо доход, конверсия и т.н. дали са се подобрили отколкото като е използвал 1 метод
 
Re: От: Adsense и Amazon banners?

Някой монетизирал ли е едновременно с Адсенс и афф. някакъв сайт? Ако да, нека сподели някакъв опит спрямо доход, конверсия и т.н. дали са се подобрили отколкото като е използвал 1 метод
Ние сме пробвали, но ефекта не беше добър както за адсенс, така и за аф. програмата, към която бяхме. Но познавам случай, в който нещата наистина бяха направени доста добре - имаше си ревюта на много продукти, които се достъпват лесно от всяка страница и беше разположил Адсенса си на артикъл страниците си - в съдържанието им. Това беше добър можел, който ми се стори креативен. Този модел ми хареса, но вече го написах. :)
 

Горе