Adsense - как да избера реклами

soulfray

New Member
Здравейте колеги!
Имам едно запитване...
От няколко месеца ползвам адсенс, но забелязах, че в последно време ми излизат само рекламки на Akuro, Trader и някаква "гражданска отговорност". Аудиторията на сайта ми хич не я интересуват тия неща...
Има ли някаква възможност да направя така, че гугъл да ми показва по-смислени рекламки свързани с тематиката на сайта ми ... щото в момента правя по 2000 импресии всеки ден, имам около 300 уникални посещения ... а от седмица насам съм нямал нито клик ;/

Благодаря ви предварително ;) !
 
От: Adsense - как да избера реклами

Използвай "Филтър за конкурентни реклами" (май така се водеше) в Google Adsense и ги впиши тези там. След това няма повече тези реклами да ти се появяват в сайта.
 
От: Adsense - как да избера реклами

Блокирай и tinyurl.com, макар да се съмнявам да го ползват. Иначе банвай по цял домейн, а не по частични адреси.
Аз отдавна се отказах от PPC рекламите, тъй като в такива системи болшинството тарикати рекламодатели ти пробутват брандови реклами и така не ти плащат почти нищо.
 
От: Adsense - как да избера реклами

Странно... баннах ги тия 3те сайта дето най-много ме изнерват и вече даже не получавам реклами.. само онези социалните ><
 
От: Adsense - как да избера реклами

Странно... баннах ги тия 3те сайта дето най-много ме изнерват и вече даже не получавам реклами.. само онези социалните ><
Мисля, че имаше опция да не се появяват социални реклами. Тогава просто рекламните полета остават празни, но поне не даваш реклама на аванта.
 
От: Adsense - как да избера реклами

Тогава защо ми е Google Adsense :D
Мисълта ми беше, че искам сайта ми да показва реклами не само от България - ами и извън страната...
Защо сега виждам само някакви тъпи български реклами, докато преди виждах чуждестранни, свързани с тематиката на сайта...
 
От: Adsense - как да избера реклами

Тогава защо ми е Google Adsense :D
Мисълта ми беше, че искам сайта ми да показва реклами не само от България - ами и извън страната...
Защо сега виждам само някакви тъпи български реклами, докато преди виждах чуждестранни, свързани с тематиката на сайта...

Той гугъл на тебе ти дава едни реклами, на друг - други, т.е. не се появяват на всеки човек едни и същи реклами, гугъл следи какви са твоите интереси (според него естествено), твоя регион и т.н. и ти пуска адекватни (пак според него реклами). Когато друг човек ти влезе в сайта, той вижда съвсем други реклами - според неговите интереси, регион и т.н. Това значи, че ако влезеш в сайта с бг IP ще виждаш едно, а ако влезеш с чужбинско IP ще виждаш друо.
 
От: Adsense - как да избера реклами

Не е съвсем така.. коментирал съм това с потребителите от форума ми, те виждат същите глупости "Гражданска отговорност" ...
 
От: Adsense - как да избера реклами

Тъй като сме от България (поне болшинството тук), явно почти винаги виждаме едни и същи реклами. В някои други държави, например, пак ще виждат еднакви реклами, макар и различни от нас. И все пак и това не е съвсем вярно. Има много реклами от международен характер ненасочени към конкретна територия. Такива реклами обикновенно са свръх евтини като цена за клик (аз лично съм пробвал с 0,01лв за клик и получавах средно на ден 10хил. клика и над 11млн импресии) и непрекъснато досаждат на посетителите на дадения сайт. Повтаряемостта на този вид реклами намалява кликаемостта, от което следва и намаляване на приходите за издателите.
 
От: Adsense - как да избера реклами

Майтап няма...
i45.tinypic.com/v62ert.jpg

просто вече се чудя какво да правя с тези реклами... не виждам смисъл от тях...
Имате ли някакви идеи как да подобря печалбите? И мога ли да заместя AdSense с нещо друго?
 
От: Adsense - как да избера реклами

Единственото, което мога да направя четейки post-овете ти в темата е да ти съчувствам. И аз се чудих, махах ги, после ги слагах, докато не вдигнах ръце и не се отказах да се занимавам с глупости, т.е. с Google AdSense. От него може да се печели само когато правиш много на брой сайтове, без никакви сериозни инвестиции, без нужда да ги поглеждаш със седмици, желателно с повече текст и особено удобно ако е краден (още по-удобно, с автоматично събиране на RSS-и). Когато почти нищо не влагаш, от бройката ще си ги избиеш, но ако си тръгнал да правиш нещо сериозно... Е, па такова животно нема.
 
От: Adsense - как да избера реклами

Мен целта ми не е да правя бизнес с AdSense :D
Просто поддържам 2-3 сайта и искам да избия някакви пари от тях :Д
 
От: Adsense - как да избера реклами

Мен целта ми не е да правя бизнес с AdSense :D
Просто поддържам 2-3 сайта и искам да избия някакви пари от тях :Д
Блажени вярващите!
 

Горе