Adsense нов начин за плащане

sparc

Active Member
С удоволствие Ви уведомяваме, че вече поддържаме електронни преводи на
средства (ЕПС) за плащания в държавата Ви, което ни позволява да
депозираме средства директно по банковата Ви сметка! Този начин на
плащане Ви дава възможност да получавате парите си бързо, сигурно и
надеждно, като същевременно е значително по-удобен спрямо получаването
на хартиени чекове по пощата.

Вече можем да получаваме пари чрез банков превод и за физически лица от адсенсе
 
От: Adsense нов начин за плащане

С удоволствие Ви уведомяваме, че вече поддържаме електронни преводи на
средства (ЕПС) за плащания в държавата Ви, което ни позволява да
депозираме средства директно по банковата Ви сметка! Този начин на
плащане Ви дава възможност да получавате парите си бързо, сигурно и
надеждно, като същевременно е значително по-удобен спрямо получаването
на хартиени чекове по пощата.

Предлагаме тази възможност чрез схемата за кредитни преводи на Единната
зона за плащания в евро (SEPA) за презгранични плащания, деноминирани в
евро. Поддръжката за тази нова инициатива на Европейския съюз за
опростяване на плащанията чрез банкови преводи понастоящем се осигурява
от банки в участващите държави, като плащанията с кредитни преводи чрез
системата на SEPA вече са широко приети от повечето банки.

Направете справка в уебсайта на банката си или с неин законен
представител, за да видите дали тя понастоящем поддържа получаването на
плащания чрез кредитни преводи по системата на SEPA и дали с това са
свързани определени такси. Банката Ви е отговорна за всички валутни
обмени за депозити по банкови сметки, чиято деноминация не е евро.
Google не начислява такса за този начин на плащане.

Знаете ли дали ДСК поддържа преводи по системата SEPA?
 
От: Adsense нов начин за плащане

За хората с въпроси:

От сайта на ДСК :

Международни входящи преводи:

до 100 Евро без комисионна
над 100 Евро : 0,1%, мин. 7 Евро (т.е. до 700 Евро - 7 Евро, след това расте съответно)
с изплащане на каса : 0.5%, мин 10 Евро

От Райфайзенбанк:

Преводи от други банки 0.1%, мин., 10 евро (т.е. до 1000 Евро - 10 Евро, след това расте съответно), макс.100 Евро (т.е. след 10000 Евро - 100 Евро, остава само 100 Евро)

От ЦКБ

Получени преводи от други банки:
при получен SEPA кредитен превод
- за суми до ЕUR 500, EUR 2
- за суми над ЕUR 500, 0.1%, мин. EUR 5, (т.е. до 500 Евро - 5 Евро, след това расте съответно), макс. 200 Евро (т.е. след 20000 Евро - остава само 200 Евро)
- в полза на физически лица, по срочен депозит : без такса (т.е. ако го тълкувам правилно - няма такса за онези, които имат срочен депозит ..?!?)

От ОББ
Преводи от и по сметка – междубанкови
Входящи 0,10% min. 20 лева. (т.е. до 500 Евро към 10 лева, след това расте съответно) max. 200 лева (т.е. след 5000 Евро - остава само 100 лева)

От СиБанк
превод до 100.00 евро : без такса
0.1%, мин. 10 EUR (т.е. до 1000 Евро - 10 Евро, след това расте съответно), макс. 200 EUR (т.е. след 20000 Евро - остава само 200 Евро)

От Първа Инвестиционна Банка
- за суми до 10 000 Евро : комисиона не се събира
- за суми над 10 000 Евро : 10 Евро

(от zaedno.de)

Поздрави
 
От: Adsense нов начин за плащане

При мен още не се е появило.
 
От: Adsense нов начин за плащане

И аз получих това съобщение, че опцията е активирана, но съм фирмен профил. Сега не знам следните неща - примерно моята банка е "Прокредит банк" и тарифата е следната:

III. Плащания
1. Входящ превод
1.1. В полза на клиенти на банката
1.1.1. за суми до EUR 10 000 (вкл.) EUR 7
1.1.2. за суми над EUR 10 000 0.10% (мин. EUR 10, макс. EUR 100)
1.2. През системата ProPay без такса
1.3. Транзитен превод 0.20% (мин. EUR 10)/EUR 10 SWIFT разноски

Не знам плащанията през SEPA дали се водят "транзитен превод", т.е. ще ми вземат 0.20% + 10 евро?! В допълнение, някой запознат ли е в коя банка е най-изгодно човек да си отрие сметка за получаване на SEPA преводи, ако е бизнес клиент...

P.S. Предполагам в полето "Титуляр на банковата сметка" в платформата на адсенс трябва да напиша името на фирмата, а не моето лично?
 
Последно редактирано:
От: Adsense нов начин за плащане

Ехееее и аз съм го получил, че и направо ми изкараха акъла :lol:. Поглеждам сега и едни червени надписи едни истории, че ми спрели и стария начин на плащане.
 
От: Adsense нов начин за плащане

И при мене се е появило. Според вас ще има ли проблем да дам фирмена сметка, ако профилът ми е на физическо лице? Така като гледам мога да дам всякаква сметка.
 
От: Adsense нов начин за плащане

Някой да знае дали Пощенска банка го има това SEPA?
 
От: Adsense нов начин за плащане

Всички банки могат да получават пари по SEPA. Обаче моя съвет е за физически лица да се използва WU, за да няма изненади и глоби.
 
От: Adsense нов начин за плащане

Сега гледам че и на фирмения ми профил има WU, и се чудя дали ако посоча него ще имам проблеми.
 
От: Adsense нов начин за плащане

Внимавайте с парите, които влизат директно по сметките ви. Дори и като физически лица ще трябва да ги декларирате в НАП. Най - добре е да си ползвате WU и изпитания стар метод..
 
От: Adsense нов начин за плащане

Внимавайте с парите, които влизат директно по сметките ви. Дори и като физически лица ще трябва да ги декларирате в НАП. Най - добре е да си ползвате WU и изпитания стар метод..

Всички доходи трябва да се декларират, не само тези в сметките. Недей да объркваш начинаещите :).
 
От: Adsense нов начин за плащане

Всички доходи трябва да се декларират, не само тези в сметките. Недей да объркваш начинаещите :).

Аз това го пиша не за начинаещите, а за другите :) :) :) Те нека си декларират всичко. :)
 
От: Adsense нов начин за плащане

Е през WU май пак могат да те хванат - има ли някаква разлика реално ? За мен принципно няма проблем да си ги тегля и от WU, но трябва да ходя до техен офис. До колкото разбирам единствената разлика ще бъде само в това, че парите ще ми се прехвърлят по-банковата сметка и ще мога да си ги тегля от картата, вместо да тегля от офис ?
 
От: Adsense нов начин за плащане

Е през WU май пак могат да те хванат - има ли някаква разлика реално ? За мен принципно няма проблем да си ги тегля и от WU, но трябва да ходя до техен офис. До колкото разбирам единствената разлика ще бъде само в това, че парите ще ми се прехвърлят по-банковата сметка и ще мога да си ги тегля от картата, вместо да тегля от офис ?

Парите в WU няма история така да се каже, проверката може да стане само по сигнал. Пример комшията ти дава сигнал срещу теб в НАП и започва проверка, проверяват цялото ти имущество и всичките ти банкови сметки, но не и парите от WU. Тях за да ги проверят трябва някой да те издаде, че получаваш пари от там. Няма изградена практика при финансова проверка да се извършват директни проверки, освен това няма информация за какво получаваш парите, докато по сметката има основание за превода.
 
От: Adsense нов начин за плащане

Парите в WU няма история така да се каже, проверката може да стане само по сигнал. Пример комшията ти дава сигнал срещу теб в НАП и започва проверка, проверяват цялото ти имущество и всичките ти банкови сметки, но не и парите от WU. Тях за да ги проверят трябва някой да те издаде, че получаваш пари от там. Няма изградена практика при финансова проверка да се извършват директни проверки, освен това няма информация за какво получаваш парите, докато по сметката има основание за превода.

Благодаря за подробната информация.
 
От: Adsense нов начин за плащане

Ползвайте си WU. Изпращането е за тяхна сметка и вие реално си получавате парите до стотинка без никакви такси. Те и без това ви ги задържат известно време преди да ви пуснат превода, така че бавенето не е кой знае какво, а определено старият метод си е тестван и удобен - офиси за WU бол.
 
От: Adsense нов начин за плащане

Единствения начин да ви хванат, е когато от Ирландия изпратят справка на кой колко са платили. Тогава независимо от начините на плащане сте изгорели.
 

Горе