adsense пореден закрит профил къде бъркам

От: adsense пореден закрит профил къде бъркам

Каквото и да си говорим е имало кликане по рекламите от едни и същи хора и то нееднократно. Аз със сайт с обща тематика и 1300-1500 посещения на ден едвам добутвах до 15-20 евро на месец. И аз да съм на мястото на Г. и аз ще те банна. Те да не пасат трева. Аз разбирам да е някакъв сериозна ниша със скъпи кликове, пък то CS. То като гледам сайта е предимно с тийн посещения и може и някой мръсно да ти е направил, като е кликал. Нали се сещаш 5-6 тийна недоволни и "разбирачи" големи с много свободно време, могат да си кликат така докато те баннат.

p.s. Хич не се сещам как би могъл да монетизираш сайт с толкова нищожен трафик. Ако беше с 2-3 000 посещения барем някаква директна реклама да търсиш. Иначе етаргет са почти като гугъл (при някой и по-слаби). Най много да вадиш по 0.10-0.30 лв на ден.
 
От: adsense пореден закрит профил къде бъркам

Наскоро аз имах подобен проблем, посещенията ми се дигнаха около 2000 на ден почнах да изкарвам по 100тина клика на ден - 5-8 евро и ме баннаха от адсенс заради уж някакви невалидни кликове. Така и не разбрах от къде идват или дали изобщо има такива, баннаха ме и няма връщане назад. Даже имах 50 евро събрани и не ми ги платиха...от тогава намразих гугъл :D:D
 
От: adsense пореден закрит профил къде бъркам

Имало е невалидни кликове 100%, от 20 000к посещения се изкарват от порядъка на 15-20 евро..
 
От: adsense пореден закрит профил къде бъркам

Имало е невалидни кликове 100%, от 20 000к посещения се изкарват от порядъка на 15-20 евро..

А от къде или от кой идват тези невалидни кликове, бях забелязал че от порядака на 10-15 на ден скочиха на 80-100клика. Ботове ли ги правят тези кликове...и с каква насоченост имат ли цел? Защото баннването на профила ми едва ли ще ги облагодетелства с печалба. Търсих в логовете евентуално за съмнително IP но не намерих...
 
От: adsense пореден закрит профил къде бъркам

Имало е невалидни кликове 100%, от 20 000к посещения се изкарват от порядъка на 15-20 евро..

Зависи и от броя на импресиите ....
 
От: adsense пореден закрит профил къде бъркам

А от къде или от кой идват тези невалидни кликове, бях забелязал че от порядака на 10-15 на ден скочиха на 80-100клика. Ботове ли ги правят тези кликове...и с каква насоченост имат ли цел? Защото баннването на профила ми едва ли ще ги облагодетелства с печалба. Търсих в логовете евентуално за съмнително IP но не намерих...

Идея си нямаш(вече ще имаш), колко завистливи хора има. Не случайно, много от хората тук си крият сайтовете с адсенс, защото разни "доброжелатели" цъкат нарочно по рекламите, за да ги баннат. Както се казва, по този начин се "трепе" конкуренцията ...
 
От: adsense пореден закрит профил къде бъркам

По принцип, ако един сайт прави 20 000 - 30 000 посещения все ще има някой който ще ги нацъка рекламите, за голяма компания като google трябва да са го предвидили макар, че ме съмнява да се занимават със акаунти които не са на фирма..
 
От: adsense пореден закрит профил къде бъркам

По принцип, ако един сайт прави 20 000 - 30 000 посещения все ще има някой който ще ги нацъка рекламите, за голяма компания като google трябва да са го предвидили макар, че ме съмнява да се занимават със акаунти които не са на фирма..

и аз така си мисля, че за толкова малко уж "невалидни" клика мислех че няма кой знае какво да кажат(въпреки че незнам от къде са), но явно фирма или не следят ги тези неща. Даже обжалвах но нищо не стана.
 
От: adsense пореден закрит профил къде бъркам

Не знам дали работи - adsensedefender.com

Ще печелиш по малко, но си сигурен че няма да има невалидни кликвания.
 
От: adsense пореден закрит профил къде бъркам

е те от гоог малоумни ли са като видят над 10-15 клика от едно ip за ден или няколко дни трябва да разберат,че някой нарочно го прави и да го баннат ip-то да не отчита като се клика, а защо да ти банват акаунта ти хал хабер си нямаш даже

и не казват даже защо са ти спряли акаунта дори и да обжалваш няма хабер от тях
 
От: adsense пореден закрит профил къде бъркам

е те от гоог малоумни ли са като видят над 10-15 клика от едно ip за ден или няколко дни трябва да разберат,че някой нарочно го прави и да го баннат ip-то да не отчита като се клика, а защо да ти банват акаунта ти хал хабер си нямаш даже

и не казват даже защо са ти спряли акаунта дори и да обжалваш няма хабер от тях

точно казано ,аз няма как да знам кой и по колко пъти клика на рекламите
 
От: adsense пореден закрит профил къде бъркам

Хора вие ме изумявате! Кви са тея пари?
Аз със сайт средно 2000 уникални на ден правя по толкова пари.
Имам и други сайтове с по 200-250 на ден и правя по някви си 20-30 цента средно на ден.
Според мен няма как със 200 посещения средно на ден да правиш по 2 евро.
То трябва всеки 5-ти да ти клика по рекламата, което е доста странно.
Не искам да се заяждам! Просто искам да ти помогна и лично според мен проблема е в кликовете.
Нека пишат тук повечето хора, които имат adsense и могат да потвърдят че парите, които се изкарват
са доста по-малко. Никой рекламодател не иска да плаща за 200 посетителя - 4лв.
Като съвет мога да ти дам да смениш рекламодателите, защото google трудно си променят
мнението. Можеш да сложиш Etarget, където се плаща по-малко, но те имат по голям
избор от страна на банери.

Така е, и аз на 1500 посещения на ден понякога даже не правя 2 евро.. при това имам сайтове в скъпи ниши с много трафик.. нещо е имало с кликовете тука или пича не си признава някои неща до края :)
 

Горе