Adsense се изгаври с мен!

pst

Member
Здравейте, вчера имах 33,000 уникални посещения и над 45,000 импресии, сайта ми е монетизиран само с адсенсе, използвам големи банери, разположени на видими места и за тези 33,000 уникални имам печалба от 21 евро :shock: Като със 20-25 хиляди уникални съм правил 70-80 евро..... RPM ми беше 0,59 евро цента... защо е толкова слабо, на какво може да се дължи този страшен спад на приходите, от началото на този месец е, миналият сайта изкарваше много повече сравнение с сега, приходите спаднаха двойно, дори тройно... ако миналият месец с 5,000 посещения изкарвах към 20-40 евро, то сега с 5000 посещения изкарвам едва 5-6 евро... нямам думи. Мисля да им пиша, но не знам дали ще има някакъв ефект. :(
 
От: Adsense се изгаври с мен!

Пиши им, пиши им... Вкарай вълка в кошарата. С тоя фейсбук трафик ще те бомбят моментално. Трай си докато капе по нещо, щото може да останеш и без него.
 
От: Adsense се изгаври с мен!

Тва БГ трафик ли е? Ако е бг трафик .. и правиш 20-40 евро с 5к уникални трябва да си биеш гъза в тавана.
БГ трафик, да - правех толкова, в момента правя по 6-7 евро с 5к уникални....
 
От: Adsense се изгаври с мен!

Пробвай различни формати , задръж 2 дена на текстови , после смени на банери , тествай различни нестандартни размери на каретата , също мести различните позиции. Най вероятно ще има подобрение.
 
От: Adsense се изгаври с мен!

БГ трафик, да - правех толкова, в момента правя по 6-7 евро с 5к уникални....

Нормално е, знаеш че гогле преразглежда сайтовете и им намаля стойноста на кликовете според съдържанието.
Ако сайта ти е в кофти категория, 5 цента на клик си е супер кеф... 5 000 уникалн са колко 150 клика по банери ?
 
От: Adsense се изгаври с мен!

wow от бг толкова пари ли се изкарвали с адсенс не е за вярване :D
 
От: Adsense се изгаври с мен!

wow от бг толкова пари ли се изкарвали с адсенс не е за вярване :D

wow, колко стойностен и полезен коментар, не си ли хареса друга тема, та тук реши да спамиш :)
 
От: Adsense се изгаври с мен!

wow, колко стойностен и полезен коментар, не си ли хареса друга тема, та тук реши да спамиш :)

Нищо подобно учудвам се, че такива пари се изкарват
 
От: Adsense се изгаври с мен!

Нещата според мен са много ясни, но защо не ги разбираме? Може би защото просто неискаме.

Относно Адсент е изписано много, дори самите те са си направили труда да опишат доста страници какво търсят, какво дават.
Отново един голям плюс е фактора, че дори помощния център е четливо преведен на БЪЛГАРСКИ
Друго което може да видите също предоставено от тях е Примери за успешна работа ( примерни сайтове )

Хората съвсем нормално искат един качествен сайт които се посещава от хора които се радват, че са го намерили. Потребители които седят дълго време в сайта, сайт които е в помощ!
 
От: Adsense се изгаври с мен!

Първо какво ми направи впечатление.
33 000 уникални и само 45 000 импресии - много зле, това говори за много ниско качество на сайта.
От там нормално да са те забили на дъното с най ниско платените кликове.
А и нищо чудно в един момент да ти ударят и теслата.
 
От: Adsense се изгаври с мен!

Първо какво ми направи впечатление.
33 000 уникални и само 45 000 импресии - много зле, това говори за много ниско качество на сайта.
От там нормално да са те забили на дъното с най ниско платените кликове.
А и нищо чудно в един момент да ти ударят и теслата.

Цифрите са приблизителни написах ги по спомен - 31,381 посещения срещу, 51,729 импресии, сега проверих с точност
 
От: Adsense се изгаври с мен!

Фейсбук трафик.. Сайтове за снимки.. бързо хвърчат вече..
Ако е новинарски сайт, ако е с копирано съдържание пак бързо хвърчат..

Внимавайте с тези сайтове, че Google последно време удря бая теслата, защото трафика, които лети към него от Facebook, ич не му се харесва..
 
От: Adsense се изгаври с мен!

Ако, този трафик ти беше от гугъл, щеше да се учудиш колко много повече ще вземеш. Фейса е лигатня, кара трафик , но с много малко качество. Аз на игрите примерно съм правил от 100 човека, до две евро, но трафика си е от гугъл и е съвсем друго.
 
От: Adsense се изгаври с мен!

Нещата според мен са много ясни, но защо не ги разбираме? Може би защото просто неискаме.

Относно Адсент е изписано много, дори самите те са си направили труда да опишат доста страници какво търсят, какво дават.
Отново един голям плюс е фактора, че дори помощния център е четливо преведен на БЪЛГАРСКИ
Друго което може да видите също предоставено от тях е Примери за успешна работа ( примерни сайтове )

Хората съвсем нормално искат един качествен сайт които се посещава от хора които се радват, че са го намерили. Потребители които седят дълго време в сайта, сайт които е в помощ!

дай линк за примерните сайтове!
 
От: Adsense се изгаври с мен!

pst - винаги ли си бил с такъв трафик? Отскоро ли имаш такъв голям трафик от фейсбук?
Забелязал съм, че от гугъл показват по-читави реклами на тези, които идват през търсачката. И е нормално, да си въртят скъпи реклами на сайтовете, които "им харесват".
 
От: Adsense се изгаври с мен!

leonssss може да видиш примерите за успешна работа: тук
 
От: Adsense се изгаври с мен!

leonssss може да видиш примерите за успешна работа: тук

Интересно. Единият сайт от примерите на гугъл има 4 рекламни елемента на страница и изкачащ прозорец, който закрива 2 от рекламите. Някой нещо питаше относно това.
 
От: Adsense се изгаври с мен!

Интересно. Единият сайт от примерите на гугъл има 4 рекламни елемента на страница и изкачащ прозорец, който закрива 2 от рекламите. Някой нещо питаше относно това.

Колега в промерните сайтове, повече са си обикновенни, но разбира се показват и сайт които има повече привилегии.

Наскоро Блинки до колкото си спомням, беше направил тема за Премиум Адсент профил и какво евентуално е нужно за да станем такъв тип.
Освен коментарите в форума аз погледнах и в блога на Адсент за да видя да ли има нещо споделено от Кухнята. Запитванията и въпроси относно този казус бяха много, но това което видях като отговор от тях беше, че не само Вашият сайт трябва да има много посещения ( уникални ) а трябва да е качествен, полезен и интересен за потребителите, богат на съдържание. Та ако дадения сайт е такъв, както в примера е!
То тогава те получават доста по - добри отношения и нормално да е така.

И ти и аз да имаме клиент които ти носи стабилни редовни приходи и си е изградил име, няма ли да искаш да го запазиш и да му предложиш максимално добри условия за да е доволен.
 

Горе