Adsense - слабо платени кликове

От: От: Adsense - слабо платени кликове

Прав си, че са ефективни - спор няма и има смисъл от такива банери, когато се плаща на импресии.
Твърдението обаче, че рекламата трябва да е ясно, че е реклама за мен е безпочвено с оглед на това, че тя и без друго е обозначена от самата платформа като реклама. AdSense неслучайно са дали опция да се махне рамката на рекламата, дали са хийтмапи, подтикват ни косвено да слагаме рекламите на местата на навигацията и на други места, където потребителя може да не забележи, че това е реклама. Google имат сметка от висок CTR, но разбира се е забранено е да се подтиква потребителя да клика върху рекламите, но това вече е отделен въпрос.
Това че тебе не те кефят не значи, че не са високо ефективни. ЦТР-ра им е над 10%. Тук обаче говорим за адсенс, а там няма такива.

Контекстуална реклама значи, не да набуташ линк към друг сайт в навигацията, а да показваш реклама за ябълки в сайт за ябълки. В правилата на гогле ясно е записано, че реклама трябва е ясно, че е реклама. Иначе е подвеждане на потребителя.
 
От: Adsense - слабо платени кликове

Докато си четях разни новини се натъкнах на раклама на адсенс в един от големите бг новинарски сайтове. Рядко се среща, защото не ползват често адсенс, сега явно нямат рекламодатели.

adss.jpg adss2.jpg
 
От: Adsense - слабо платени кликове

На скрийншотите не се вижда кой е сайта, а и аз не го ползвам, за да позная. Това, което си показал, за мен е грешка на дизайнера. Още повече, че рядко ползват адсенс както ти каза и очевидно не знаят как.

Ето два контрапримера:
http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=5138231 под статията (adsense позициите имитират related posts, цвят на връзките - като на останалите връзки в сайта). Вести.бг постоянно въртят адсенс и знаят как да си настроят позициите.

http://eseta.start.bg/ ето една тема в старт.бг, забележи САМО рекламните позиции в 3те колони нямат обозначителни рамки в горната си част

Преди около година, ако не ме лъже паметта, и двата сайта правиха редизайн :)



Докато си четях разни новини се натъкнах на раклама на адсенс в един от големите бг новинарски сайтове. Рядко се среща, защото не ползват често адсенс, сега явно нямат рекламодатели.

Виж файлът 4695 Виж файлът 4696
 
От: Adsense - слабо платени кликове

Можеш да блокираш тези рекламодатели, които предполагаш, че плащат малко. За целта отваряш Adwords инструмента за ключови думи, пишеш там сайта и ти се появяват някакви ключови думи. Но трябва да си добавиш колоната за среден CPC за търсене. Това не е много добър начин, но можеш да видиш, коя ключова дума колко е конкурентна и колко плащат за нея средно.
 
От: Adsense - слабо платени кликове

На скрийншотите не се вижда кой е сайта, а и аз не го ползвам, за да позная. Това, което си показал, за мен е грешка на дизайнера. Още повече, че рядко ползват адсенс както ти каза и очевидно не знаят как.

Ето два контрапримера:
http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=5138231 под статията (adsense позициите имитират related posts, цвят на връзките - като на останалите връзки в сайта). Вести.бг постоянно въртят адсенс и знаят как да си настроят позициите.

http://eseta.start.bg/ ето една тема в старт.бг, забележи САМО рекламните позиции в 3те колони нямат обозначителни рамки в горната си част

Преди около година, ако не ме лъже паметта, и двата сайта правиха редизайн :)

Добре убеди ме, но смятам да не си променям оформлението на рекламите, защото когато го направя CTR ми пада с около 0.5% . Това, което ти говоря е на базата на 5 години работа с адсенс. Да, преди време така се правиха рекламите, защото хората не бяха свикнали с тях и кликаха доста често, но вече не е така. Потребителите се отракаха и безпогрешно разпознават рекламите в сайта. В момента е по ефективно да им насочиш вниманието към рекламата, отколкото да ги заблудиш да цъкнат по погрешка. Това искам да ти кажа.

А за това, че гогле поощрявали маскирането на рекламите ще ти кажа, че същите не се посвениха да ми блокират сайт с 100 000 импресии дневно заради реклами поставени като на вести.бг.
 
От: Adsense - слабо платени кликове

Добре убеди ме, но смятам да не си променям оформлението на рекламите, защото когато го направя CTR ми пада с около 0.5% . Това, което ти говоря е на базата на 5 години работа с адсенс. Да, преди време така се правиха рекламите, защото хората не бяха свикнали с тях и кликаха доста често, но вече не е така. Потребителите се отракаха и безпогрешно разпознават рекламите в сайта. В момента е по ефективно да им насочиш вниманието към рекламата, отколкото да ги заблудиш да цъкнат по погрешка. Това искам да ти кажа.

А за това, че гогле поощрявали маскирането на рекламите ще ти кажа, че същите не се посвениха да ми блокират сайт с 100 000 импресии дневно заради реклами поставени като на вести.бг.
Прав си напълно за насочването на вниманието, кликовете не трябва да са случайни. И аз като теб имам адсенс от 5 години, не бих казал, че ми е основно занимание, но съм го разцъквал доста. Съжалявам за сайта ти, на мен досега не са ми блокирали.
 
От: Adsense - слабо платени кликове

Така, колкото и да "спорите" няма една единствена адсенсе стратегия. От сайт то до сайт нещата са коренно различни. @biaaro, щом при теб е по-добре с контраст не ги пипаш и това е. Аз съм достигнала идеално интегриране само за един сайт и работи блестящо. При него комбинирам съседни цветове от гамата. Дори разположението вече не го пипам, защото пипна ли го и всичко се променя. При него си вървят 336, 250 размер и линковете За останалите сайтове не мога да намеря правилната интеграция, копирах от най-потенциалния ми сайт места, цветове, форми какво ли не и не става. Вече действам с индивидуален подход към всеки един.
 
От: Adsense - слабо платени кликове

А за това, че гогле поощрявали маскирането на рекламите ще ти кажа, че същите не се посвениха да ми блокират сайт с 100 000 импресии дневно заради реклами поставени като на вести.бг.

Под замаскирване в случая имаш предвид цвета на тайтъла ли? Защото ясно са раздалечени, пише си че е реклама и т.н. И аз се старая винаги цвета на тайтъла на рекламите да е различен от заглавията на статиите или цвета на линковете, но все пак вести ми изглеждат по правилата.
 
От: Adsense - слабо платени кликове

Под замаскирване в случая имаш предвид цвета на тайтъла ли? Защото ясно са раздалечени, пише си че е реклама и т.н. И аз се старая винаги цвета на тайтъла на рекламите да е различен от заглавията на статиите или цвета на линковете, но все пак вести ми изглеждат по правилата.


То и моя сайт ми изгледаше по правилата, ама не би. Предполагам, че имаха нещо против разположението на две позиции 300x250 плътно една до друга. Не ми се обясняваха изобщо. Първо ми писаха, че им нарушавам правилата, с линк към страницата, след няколко дена ме отрязаха. Може и някой доброжелател да е бил особено настоятелен с репортите, не че е голямо нарушението, защото маса сайтове го правят това.
 
От: Adsense - слабо платени кликове

И според мен подхода трябва да бъде индивидуален за всеки сайт. Просто пробвай различните техники и виж коя ще пасне най - добре на твоя сайт, тема, дизайн...
Аз лично за момента съм доволен от техниката, при която рекламите са възможно най идентични със съдържанието.
 
От: Adsense - слабо платени кликове

Благодаря на всички, явно ще действаме по метода "проба/грешка" :)))
 
От: Adsense - слабо платени кликове

CPC-то е проблема
 

Горе