Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

Хубав поздрав ! И съм за да си починем малко :)
 
От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

И съм за да си починем малко :)

Хем и данъчните да си починат... Ще могат да се претърколят по гръб и да размахат четирите си лапи във въздуха.
 
От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

Ами да се включа но толкова много се изписа по темата. Така и не ми стана ясно какво точно ви интересува. Ако четете внимателно ще стигнете до извода, че няма много варианти и решения.
Вариантите за юридическа форма са два - физическо лице, свободна професия или собствена фирма. И в двата случая с приходи от 200-300 лв. на месец до никъде няма да стигнете с Адсенс. Просто разходите ви ще са повече от приходите, или поне ще е на кантар, което обезсмисля бизнеса. Ако имате по-сериозни приходи, работата във форума няма да се свърши. Вече имате нужда от човек оффлайн, не че няма да помогна със съвет, но тези регистрации - фирма, осигуряване, ДДС няма как да се свършат онлайн и писане по форумите - трябват конкретни действия и то под контрола на човек, който знае какво прави - грамотен счетоводител. Така, че който иска да работи - по този път, който не иска да закрива профила и толкова.

Всички идеи за изместване в Австралия, друга държава от ЕС, регистрации на офшорки и т.н. не ми изглеждат сериозно, ако став авъпрос за Адсенс - с такива трикове само още повече ще усложните нещата и ползата ще е никаква.

От мене толкова.

Ти така се включи, че.. Важно е счетоводителчетата да имат работа ;)
Естествено няма да дадеш препоръка в публичен форум, но недей да обезкуражаваш хората.
Варианти има, в момента работя по няколко схеми. Който се интересува мога да го оформя като услуга за трети лица.
 
От: От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

Това с еврото се оказва проблем за много хора не само за нас, например в Нигерия също са ги обърнали към евро което няма логика, там се работи почти само с долари и дори хората ще губят от превалутирането. Доста хора ще прекратят работата си с ads3ns3 заради тази простотия с еврото!
 
От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

Не вярвам от Адсенсе да стигнат до там да блокират или затворят акаунти.
Те печелят от това и не е разумно да го правят.
Може би ще има някакво друго развитие, предполагам.
Тая тема вече са я прочели поне няколко пъти.:)
Я някой да провери каква е глобата, ако не се регистрираш по този смешен чл.97а
и няма ли да е по-изгодно да си я платиш нея в краен случай,
вместо да ставаме професори по всичкология за някой и друг пробит долар ?
 
От: От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

Не вярвам от Адсенсе да стигнат до там да блокират или затворят акаунти.

G Translate:
Трябва ли да актуализирам данните си за сметка на докладите в евро?
Въпреки че в момента това е доброволна промяна в бъдещите доклади ще изисква промяна в местна валута на издатели, които отговарят на необходимите изисквания. Тези сайтове ще имат съобщение след влизането на вашия профил. Ние разбираме, че някои редактори искат да продължават да получават своите плащания в щатски долари, а преминаването към евро (Гугъл Ирландия) е задължително, въпреки това можете да продължите да избират дали да се плаща в щатски долари.
 
Последно редактирано:
От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

То как ще се плаща не е от значение. Важното е кой ти плаща. А за напред ще плаща Гугъл Ирландия и съответно ДДС регистрация.

А относно глобата - тя е от 500 до 5000 лв. и плащането на глобата не отменя задължението за регистрация, а води до служебна регистрация.
 
От: От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

Ти така се включи, че.. Важно е счетоводителчетата да имат работа ;)
Естествено няма да дадеш препоръка в публичен форум, но недей да обезкуражаваш хората.
Варианти има, в момента работя по няколко схеми. Който се интересува мога да го оформя като услуга за трети лица.

Аз съм счетоводител и е съвсем нормално да лансирам съсловието. Само че аз не си търся работа. Имам достатъчно. Даже раздавам на други колеги. Никога нито тук, нито в моите сайтове, нито където и да било на друго място в интернет съм искал пари за съвети. Всичко което знам съм готов да споделя безплатно и безвъзмездно. Някои от този форум вкл. са получавали и оффлайн консултации от мен абсолютно безплатно.
Защо според мен няма безболезнено решение за ДДС регистрацията във връзка с Адсенс - защото повечето играчи играят за по 100-200-300 до 500 лв. на месец. А с такива пари да се говори за офшорни схеми и др. подобни е смешно. Ако нямах фирма регистрирана по ЗДДС по други причини и аз щях да си закрия акаунта и да не се занимавам с глупости, защото не е изгодно.

Единственото възможно решение е образуването на неперсонифицирано дружество от много хора и един да го предсавлява. Само той паща осигуровки и всички приходи идват при дружеството, след което се разпределят между участниците - така се пестят средства от много регистрации по ДДС и административно обслужване. Обаче ще има много проблеми - това значи много издатели с един акаунт и понеже дициплината е малка, къде за съдържание, къде за кликове, къде за нещо друго някой ще наруши првилата и тогава горят всички сайтове в акаунта, а това е кофти и ше страдат добросъвестните. Според мен това е технически възможното решение, но практически е неусъществимо.
 
От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

Здравейте.
Не ми стана много ясно от всичко написано до тук.
Искам да попитам следното. Ако нямам фирма и имам много ниски доходи от AdSense (примерно 100лв. на 3 месеца) трябва ли да плащам данъци и какви? Може ли да съм физическо лице, което по-принцип си е на работа във фирма като обикновен служител, и да си ползвам AdSense.
В момента по акаунта имам около 54 долара за около 3 месеца. Какво ще ме посъветвате да правя? Да си закрия ли акаунта или да си поискам парите по WU и без да плащам данъци и да подавам каквито и да било декларации.

Благодаря Ви.
 
От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

Направих една фейсбук група по конкретния казус, ако виждате смисъл или пък просто за идеята може да се присъедините http://www.facebook.com/group.php?gid=103124499724036
 
От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

Ти май си полудял. Това е група, която ще уведоми НАП, че има такъв казус и ще тръгнат да слухтят. Може дори да поискат от Гугъл Ирландия данни на кого и какво плаща. Нещо, което може изобщо да не се случи иначе, защото хабер си нямат все още от тия неща.

Законът едва ли може да се промени, защото става дума на директива на ЕС, пренесена в нашия закон.
 
От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

Наистина няма смисъл да се вдига шум и да се протестира. Не е добра идея да се дават идеи на данъчните как да събират повече данъци и глоби. Ако са налазили в този форум на някои ще им се стъжни живота (тези с български сайтове в подписите и лични данни във whois да се замислят дали искат да станат жертва на НАП и КЗП)...

Има далеч по-глупави закони.
 
От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

След 22 страници стигнахте до правилния извод. Сега остава и данъчните, дето докарахте тука (щото и те не знаят кво да правят с постоянно променящите се наредби и търсят решенията из нета), да стигнат до извода, че или ще накарат хората да спрат да се занимават със сайтове, или ще стимулират сивата икономика, или ще се юрнат да стават данъчно задължени към друга държава. И то не заради размера на данъците, а заради неуредиците, неяснотите, бюрокрацията и задължителните регистрации за щяло и нещяло.
 
  • Like
Реакции: adi
От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

Разходите за една "офшорка" са (съвсем ориентировъчно) 3000 лв първата година и по 1000 лв всяка следваща. До последната стотинка тези пари излизат от държавата (това са държавни такси, консултантски (адвокатски) услуги, регистрационен агент, директори, виртуален офис, международни куриери, банкови такси и т.н.).

Разходите за поддържане на българска фирма биха били подобни (при неголеми печалби), обаче риска да те глобят за нещо (поради твърде сложните и неизпълними бюрократични изисквания) е много по-голям. И не можеш да си вършиш работата спокойно.
 
От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

Как стои въпросът ако акаунта се води на фирма ЕТ ( Едноличен Търговец) , която не е регистрирана по ДДС?
 
От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

регистрираш се по ддс поне 7 дни преди да ти пратят парите, прочети темата отначало и ще добиеш представа
ако си по 97а след това може да се дерегистрираш до следващото плащане
 
От: От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

Как стои въпросът ако акаунта се води на фирма ЕТ ( Едноличен Търговец) , която не е регистрирана по ДДС?

Вече ще трябва да е регистрирана по ДДС, иначе като си получиш парите ще си в нарушение.
 
От: От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

Аз точно днес си потвърдих в профила евровите разплащания и ще трябва да правя регистрация по чл. 97а ал. 2 от ЗДДС.

да попитам
свалям декларацията оттук
http://portal.nap.bg/ospage?id=150 - Заявление за регистрация по ЗДДС
но тук има регистрация по
Чл. 97а ЗДДС - Задължителна регистрация за данъчно задължени лица по чл. 3, ал. 1, 5 и 6 ЗДДС
никъде не виждам да е по чл. 97а ал. 2.
Счетоводителя ми също неможа да се ориентира да не сбъркам алинените (всъщност вече подаход декларацията, но ме изкачват да доуточнение че съм първия по този член)
 

Горе