Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

Bidvertiser спряха ли го за Бг? Там плащаха на $10, че и по paypal.
 
От: От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

Интересно ми е, ако има сведущ в материята, да подхвърли някой хинт за разработване на този вариант.

Някой беше писал за прехвърляне към Австралия и отпада въпроса с ирландския офис. Да ама не - АдСенс не разрешава смяна на държавата толкова лесно.

За избягване на данъците върху доходите на физическите лица в България, ако някой може да се класира по този параграф да пробва:

(5) Не е местно физическо лице, което има постоянен адрес в България, но центърът на жизнените му интереси не се намира в страната.

Така би трябвало да отпадне изискването за регистрация по ДДС, според ЗДДС.

Чл. 97а. (Нов - ДВ, бр. 95 от 2009 г., в сила от 01.01.2010 г.) (2) На регистрация по закона подлежи всяко данъчно задължено лице по чл. 3, ал. 1, 5 и 6, установено на територията на страната, което предоставя услуги по чл. 21, ал. 2 с място на изпълнение на територията на друга държава членка.
 
От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

Понеже виждам че има интерес към темата съм готов да дам разяснения, но понеже ми е малко натоварен графикът няма да стане веднага. Ще се опитам да подготвя статия с подробни разяснения по този въпрос до края на седмицата - неделя 14 март.

Да се включиш, колега
 
От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

Да се включиш, колега

Ами да се включа но толкова много се изписа по темата. Така и не ми стана ясно какво точно ви интересува. Ако четете внимателно ще стигнете до извода, че няма много варианти и решения.
Вариантите за юридическа форма са два - физическо лице, свободна професия или собствена фирма. И в двата случая с приходи от 200-300 лв. на месец до никъде няма да стигнете с Адсенс. Просто разходите ви ще са повече от приходите, или поне ще е на кантар, което обезсмисля бизнеса. Ако имате по-сериозни приходи, работата във форума няма да се свърши. Вече имате нужда от човек оффлайн, не че няма да помогна със съвет, но тези регистрации - фирма, осигуряване, ДДС няма как да се свършат онлайн и писане по форумите - трябват конкретни действия и то под контрола на човек, който знае какво прави - грамотен счетоводител. Така, че който иска да работи - по този път, който не иска да закрива профила и толкова.

Всички идеи за изместване в Австралия, друга държава от ЕС, регистрации на офшорки и т.н. не ми изглеждат сериозно, ако став авъпрос за Адсенс - с такива трикове само още повече ще усложните нещата и ползата ще е никаква.

От мене толкова.
 
От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

тука също инфо по въпроса
http://www.account-bg.info/e107/e107_plugins/forum/forum_viewtopic.php?7125.0

Според това
"Физическото лице има само два начина да се самоосигурява - като лице рег. като свободна професия или като ЕТ. Без едно от тези качества няма как да се самоосигурява. "
значи трява и минимум регистрация като свободна професия - най -евтиния вариянт.
Явно съвсем без регистрации няма да мине
 
От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

Свободната професия е най-евтин вариант за първоначална регистрация. Но после зависи колко са приходите. Ако приходите са до 500 лв. на месец е най изгодно. Ако приходите са повече вече става много скъпо да се работи като свободна професия и трябва фирма-търговско дружество(ЕООФ, ООД), а не ЕТ
 
От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

Аз не я следя много темата ама не е ли най-добре да не се минава в € и да не се подписва с Гугъл Ирландия? Задължително ли? Нямаш договор с Гугъл Ирландия нямаш проблеми. За 400-500лв ще регистрираш фирма смешна работа (ако нямаш де).
 
От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

Според слуховете Google ще предложи на всички да преминат към Google Ireland или да прекратят договора (т.е. да си затворят акаунта).

Обаче дали наистина ще стане така никой не казва със сигурност...

Пуснах им е-писмо и не съм получил отговор.
 
От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

Пуснах им е-писмо и не съм получил отговор.

Каква изненада. :)

В крайна сметка ще се намери някакво решение, което да пасва и на двете страни. В крайна сметка изглежда адски тъпо по този начин.
 
От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

може и да е полезно за някой
http://www.problogger.net/archives/2008/03/03/12-cpm-alternatives-to-adsense/

аз лично не съм провал нито една програма.
Разгледах първите 5-6 и не видях да имат изискване за трафика
Изисквания за трафика имат някои от списъка, но среден сайт може да се намъкне в няколко от тях.
Само дето всички искат само сайтове на англ.език или с US трафик.
БГ сайтовете в кофата ли ще ходят или ще си ги държим за спомен ?
Няма алтернатива за тях засега поне или аз не откривам подходящата.
 
От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

Да обобщим написаното от счетоводителите.

Ако изкарваш 200-300 лева им звучи несеризно да търсиш вариант да избягваш бюрокрация и бумащини за такива мизерни суми и съветват да спреш да се занимаваш с тази дейност. Някак си обаче им звучи сериозно да изкарваш към 500 лева (което са си все същите пикливи 250 евро), да се моташ по бюра и опашки и като капак на това "богатство" да си наемеш счетоводител. Над пикливите 250 евро пък ти било по-изгодно чак фирма да си правиш и то не каква да е, ами юридическо лице. Този абсолютен нонсенс да се претрепеш от документации и бюрокрации, за да спечелиш сума, по-малка от помощите за безработни в европейските страни и после да я дадеш тройно във вид на осигуровки, такси и хонорари на счетоводители и юристи някак си не ги притеснява.

Тук не става въпрос за данъците, господа. Данъците трябва да се плащат и са се плащали, за тях нямам претенции (освен премахването на необлагаемия минимум, но той не ме касае пряко) още повече че в България са едни от най-ниските данъчни ставки. Но на мен ми звучи много по-несериозно да си скъсам нервите от цялата тази бумащина за суми, които в повечето страни дори са необлагаеми, а още повече да затварям този вид дейност само заради това, че някой в държавната администрация не си е направил труда да пресметне последствията от подобна стъпка. Естествено, че при това положение ще търся начин да продължа дейността си, ако ще и в Занзибар, вместо да я затварям, защото проста сметка показва, че ако тълкуванията на наредбите на досега писалите счетоводители са верни, то трябва да изкарваш над 3000 лева месечно от Адсенс, че да си позволиш стандарта на живот на заухав канцеларски плъх. Малко са хората тук, които изкарват над 3000 лева месечно от Адсенс с български сайтове, а българските сайтове всъщност са единственото нещо в Адсенс, което е свързано по някакъв начин ( (има български рекламодатели) с българската икономика. Защото англоезичен сайт, който продава (примерно) щипки за пране на американци, няма български рекламодатели и от него само могат да влизат пари в българската икономика чрез Адсенс, но не и да излизат. И като затворя този вид дейност или си сменя постоянното местожителство в България на временно такова в Гърция, за да мога да продължа да упражнявам работата си, която ми харесва и заради която бях разкарал от живота си всички тези фирми, счетоводители и бюрократи, които сега отново ми ги натрапват по принуда, то от подобна стъпка, освен мен, ще загуби и българската икономика.
 
От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

Да, май ако имате международни сайтове, положението нямаше да е такова. Аз даже съм се чудел как оцелява БГ бизнеса тук, както и преди време задавах и въпроса къде е далверата от БГ сайтовете? Като гледам не само няма голяма, ами е и от части и проблем. Иначе на мен не ми е ново това БГ икономиката да губи от глупостите, които някога са се приели както и всичко което е написано като правила и силната им бюрокрадщина, която не я разкараха от хилядолетия насам. Все едни и същи мудни заспи си работят там. :) Искам в този ред на мисли да аперилам към всеки - правете си чуждестранни сайтове също (даже бих препоръчал - само), защото хем не се печели мнгоо отн тези БГ сайтчета и хем сега го измислихани да са ти в тежест. Не искам да знам след време какво ще измислят, ама съм сигурен, че няма да е в + на собственика. ;) Не, че съм предобеден, но следвам логиката - колкото ти е по-гадно, толкова по-добре си мисли, че работят ония там.
 
От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

Няма значение към каква аудитория са насочени сайтовете. Ако живееш в БГ, подлежиш на данъчно облагане тук.
 
От: От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

Няма значение към каква аудитория са насочени сайтовете. Ако живееш в БГ, подлежиш на данъчно облагане тук.

Има изход като физическо лице. Подава се декларация в нап, че ще остъстваш повече от 183 дни в годината и се махаш за 184 дни. Така не си данъчно задължен в България.

Всички идеи за изместване в Австралия, друга държава от ЕС, регистрации на офшорки и т.н. не ми изглеждат сериозно, ако став авъпрос за Адсенс - с такива трикове само още повече ще усложните нещата и ползата ще е никаква.

От мене толкова.
Защо да няма смисъл?
Осигуровки на самоосигуряващ се ~= Цена на подържка на офшорна фирма в Хонг Конг, която да получава парите от адсенс с ЕФТ. ~ Малко над 1000$ годишно.
Разликата е в тоновете хартия и бюрокрацията. За поддръжката на фирмата се плаща веднъж годишно, а данъчните им закони са супер.

Най-близо до офшорна зона в списъка горе е Hong Kong

Taxes are levied according to the "territorial principle" meaning that taxes are only levied on income "derived from or arising in" Hong Kong and not on income sourced outside the Territory.

http://www.lowtax.net/lowtax/html/hongkong/jhktax.html


 
От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

Аз си мисля, че дори и фирмата ти да е в офшорна зона пак дължиш осигуровки, защото извършваш някаква дейност в полза на фирмата. Друг е въпроса дали искаш да декларираш това...
 
От: От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

В случая правите акаунт на друго име с друг адрес в чужбина и сте вие, опичате си работите за превода на парите дали ще е всеки месец или не и това е, да се спасяват, аз минавам на тоя принцип. Не смятам да се съобразявам с лудницата в държавата!

Като не мога да поръчам стоки от Китай, ще ги прекарвам през страна от ЕС (има варианти без мито/ддс), като не мога да си получавам парите по нормален начин и тях ще ги прекарвам през друга страна и накрая и аз ще си бия шута някъде другаде, не Ви ли писна всичко?

+1 Писна ни!!!
 
От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

Малко офф топик:

Извода който си направих от цялата работа е че хората които изкарват пари нямат място в Бълхария! :)

В случая правите акаунт на друго име с друг адрес в чужбина и сте вие, опичате си работите за превода на парите дали ще е всеки месец или не и това е, да се спасяват, аз минавам на тоя принцип. Не смятам да се съобразявам с лудницата в държавата!

Като не мога да поръчам стоки от Китай, ще ги прекарвам през страна от ЕС (има варианти без мито/ддс), като не мога да си получавам парите по нормален начин и тях ще ги прекарвам през друга страна и накрая и аз ще си бия шута някъде другаде, не Ви ли писна всичко?

Отдавна ни е писнало! (поздрав):)
 
минаха 10 години откакто излезе тази песен...... изредиха се царя троината коалиция бате боико се изрежда сега а текста продължава да е актуален...

...в случаи че оставш бъди пасивен....

[video=youtube;KjsOVS63mqE]http://www.youtube.com/watch?v=KjsOVS63mqE[/video]
 
От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

Само едно не мога да разбера. Ако примерно ти самия имаш ЕООД, не може ли да се плаща 10% плосък данък и да не се занимаваш с други бумащини. А ако нямаш фирма, да смениш името на получателя и парите да идват на името на някой твой приятел, който има фирма.. и да му даваш 10% плосък данък и да си го осчетоводи той, за да не се занимаваш с глупости. Или фактът, че парите идват от Гугъл Ирландия усложнява много нещата и не може така.. Може и грешно да поставям въпроса, защото много се изписа.. и вече се обърках. Иначе някой беше казал, че ще ни замръзят акаунтите, ако скоро не преминем към Гугъл Ирландия..
 

Горе