Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

От: От: От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

Мисля че си в голяма грешка. От доста време е в сила плосък данък, което означава еднакъв % данък независимо от приходите. Необлагаемият минимум също от доста време е отпаднал.

изобщо не е в грешка "плоският" данък от 10 % е само Данък общ доход

освен него се дължат и осигурителни вноски, които се базират на получавания доход - има си прагове за професиите има и максимален праг

happyslacker говори точно за осредняването на стойността на осигуровките върху доход по-висок от максималния осигурителен праг
 
От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

На счетоводители и данъчни им е пълна мъгла търговията през интернет. Особено когато я осъществявам като физическо лице. Две години се пробвах да декларирам и ги видях колко са зле. Всеки си тълкува нещата както иска. Никакво деклариране на доходи от интернет докато не се оправят!!!
 
От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

Аз пак да кажа, че един път като се рег.по ДДС и вечно ще ти дишат във врата.
Друг е въпроса, че от интернет все още не се изкарват толкова пари, че да се покриват всички тези разходи.
Така си е и въпреки, че се забавлявам с постовете на някои колеги колко много пари изкарват, да си говорим честно, че това все още е в сферата на добрите пожелания.
Допълнителни доходи - да, но да живееш само от това в днешно време едва ли.
Жалкото е, че това правителство е пълното разочарование за всички ни.
За разни офшорни фирми не ми се вижда много реално, не че не е осъществимо, но това е доста скъпо начинание.
Или ще се търси вариант за друга монетизация с друга програма или пазара на Предприемача ще се напълни с оферти "Продавам сайт".
 
От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

Това правителство народа сам си го избра (аз не съм гласувал за ГЕРБ), но да не обръщаме темата в политическа дискусия "кой какъв" :)
Аз от години не ходя да гласувам, защото всичките са ми еднакви.
Каквото и когото да коментираме не ни топли в случая:)
 
От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

Нищо не разбрах от цялата паника.

Проблемът е само един - в България има някои данъчни, които ползват подобни паники и неясноти, за да си пълнят джобовете. Понякога ги хващат, понякога не. А тъй като един данъчен винаги може да ти направи проблем, понеже няма начин да си абсолютно изряден (самата нормативна уредба си противоречи в много от случаите и не ти го позволява), то всеки контакт с данъчен е опасен, а всяка данъчна проверка губи време, нерви и пари.

Това е проблемът, но той си е общодържавен и го имаше и досега. Гугъл каква вина имат в случая?
 
От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

Виновен е с това, че подмами българските издатели с обещания за приходи с източник американска фирма, а сега иска да пробута ирландската си фирма...

Между другото знаете ли, че и MoreNiche е регистрирана в страна от ЕС? Аз вече пратих молба да ми изтрият акаунта - и без това нищо не съм изкарал от там...
 
От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

Виновен е с това, че подмами българските издатели с обещания за приходи с източник американска фирма, а сега иска да пробута ирландската си фирма...

Договорът ми и преди си беше с Google Ireland.
 
От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

Твоя може, но моя и на много хора не. Ето ги промените в условията:

How are the Terms and Conditions different?
Print

Here are the main changes made to the Terms and Conditions:

1. The party that publishers are contracting with has changed from Google Inc. to Google Ireland Limited.
2. The currency of reporting in publisher AdSense accounts has changed from US dollars to Euros or local currency, depending on your location. View a list of currencies.
3. The new terms make clear that publishers are responsible for paying any local taxes in their jurisdiction. Google will only issue VAT refunds to publishers with an address in Ireland.
4. The governing law has changed from Californian law to either English law or local law.

И до сега не ми се налагаше да се регистрирам тук и там. Дали те са виновни или законите ни е друга тема пък и е все едно май.
 
От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

Може и така да е, имам гражданство на друга държава от ЕС, но от друга страна съм посочил български адрес и досега беше следното положение:

Пощенският ми адрес за получаване на плащане не е в Ирландия.
В този случай плащанията Ви се нареждат от Google Ireland, дружество, регистрирано съгласно законите на Ирландия. В съответствие с условията на споразумението Ви с Google предоставяните услуги са обект на механизма за самоначисляване и следователно ДДС се дължи от получателя - Google Ireland, съгласно член 196 от Директива 2006/112/EО на Съвета. Ако имате допълнителни въпроси, моля, свържете се с местни данъчни консултанти.

Не виждам това да се е променило.
 
От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

Повечето издатели от България са сключили договор с Google Inc, USA и затова не дължат ДДС. Обаче ако приемат новия договор с Google Ireland ще трябва да се регистрират по ЗДДС и Google ireland да плаща ДДС-то.

 
От: От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

Може и така да е, имам гражданство на друга държава от ЕС, но от друга страна съм посочил български адрес и досега беше следното положение:

Пощенският ми адрес за получаване на плащане не е в Ирландия.
В този случай плащанията Ви се нареждат от Google Ireland, дружество, регистрирано съгласно законите на Ирландия. В съответствие с условията на споразумението Ви с Google предоставяните услуги са обект на механизма за самоначисляване и следователно ДДС се дължи от получателя - Google Ireland, съгласно член 196 от Директива 2006/112/EО на Съвета. Ако имате допълнителни въпроси, моля, свържете се с местни данъчни консултанти.

Не виждам това да се е променило.
Не става въпрос кой плаща това ДДС, а че според нашите тъпи законови промени от 01.01.2010г сега ще трябва куцо и сакато дето се вика да се регистрираме по ДДС като физически лица.
Всеки месец да подаваме декларации и да се отчитаме на арменския поп - НАП.Те от своя страна и понеже получават 25% в джоба си от всеки акт за нарушение, естествено ще си имат личния интерес да ни търсят цаката.
При добро желание от Гугле биха могли да съобразят това обстоятелство и да не притискат бг издателите с преподписване, както и че Б-я не е нормална държава,
в която се насърчава частния бизнес.
Напротив - целенасочено се унищожава:mrgreen:
 
От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

Е това казвам де. Откъде-накъде от Гугъл трябва да се съобразяват с приумиците на НАП? Те си се съобразяват със законите на държавата, в която е регистрирано дружеството, и със законите на ЕС. А това че в България се чудят как да стрижат и всеки ден излиза нова разпоредба, която противоречи на предишната, си е греда в собственото око, а не сламката в чуждото.
 
От: От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

Е това казвам де. Откъде-накъде от Гугъл трябва да се съобразяват с приумиците на НАП? Те си се съобразяват със законите на държавата, в която е регистрирано дружеството, и със законите на ЕС. А това че в България се чудят как да стрижат и всеки ден излиза нова разпоредба, която противоречи на предишната, си е греда в собственото око, а не сламката в чуждото.
Прав си за това, но ми се иска от Google да проявят това добро желание към бг партньорите си.
Айде темичке, нагоре, нагоре, че се :cry:в стената.
 
От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

Замислих се, ако приемем,че трябва да регистрирам фирма за да съм изряден, не би ли следвало да прехвърля по някакъв начин сайтовете ми на името на фирмата - примерно като някакъв вид актив. Иначе на какво основание ще получавам плащания от Гугъл?? Някой да знае нещо по въпроса?
 
От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

По ДДС са подложени всички български граждани, които за последната данъчна година са получили повече от 50 000 лв. извън трудовия си доход. Добре де аз от тези сайтове връзвам едва 4000 на година от гоогле, тогава как ще ме задължат да се регистрирам по ДДС ???
 
От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

Аз отдавна мислех да бия шута на Гугъла. Май ще се ускорят нещата с помощта на нашите данъчни и ирландската дъщерна фирма на Гугъл.
 
От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

има някакво и служебно регистриране незнам точно как става но явно върви и с глоба
А все още няма и мнение по въпроса.
ОК да речем че реша да се регистрирам. Какво следва оттук нататък
Какви ще бъдат разходите на месец да речем на 200евро
какво трябва да се внася от мен като физ лице
и какви декларации се подават
 
От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

Върху 200 евро приход на месец, дължите 50 евро осигуровки плюс 10% върху остатъка плосък данък - общо 65 евро. Мисля че има възможност за намаляване на тази сума с около 5 евро чрез т.нар. нормативно признати разходи. Т.е. Чисто дължите около 60 евро. Сметките са приблизителни и правени на око.
 

Горе