adsense cpc

Donchevv

Member
здравейте, имам следният въпрос как се вдига CPC-то в адсенс
това е статистиката ми за днес. в началото cpc-то беше 0.15 после 0.10 сега е 0.15 на какво реагира то

Screenshot_3.jpg
 
От нишата и от аудиторията (държавата) зависи основно.
 
Здравей,

Нишата и аудиторията определено е от значение и то не малко! Но също не бива да пропускаме и скоростта на зареждане на сайта, позиционирането на рекламите, една в началото над статията, после в средата, и в края при мен има най - добър резултат.
Сайта трябва да е добре оптимизиран за мобилни устройства.

Поздрави и Успех!
 
Привет,

Факторите за ниско cpc може да са много.

1) Нишата (слабо платена)
2) Трафика - сиреч ако са българи не може да се очаква високо cpc.
- Странно, но например в Южна Африка средното cpc което съм имал през годините когато работех с adsense варираше между 0.15-0.30

Моят съвет е с българи да не се занимавате. Трябва изключително много трафик, за да се докарват до 15-20 евро дневно.
Ако желаете да монетизирате насочете се към държави като: САЩ, Канада, Австралия, Великобритания, Ирландия, Австрия, Германия

3) Оптимизация на сайта - Adsense обичат когато сайта зарежда бързо.

Мога да се опитам да помогна със съвети, ако ми предотавите сайта на лично съобщение.
 
Привет,

Факторите за ниско cpc може да са много.

1) Нишата (слабо платена)
2) Трафика - сиреч ако са българи не може да се очаква високо cpc.
- Странно, но например в Южна Африка средното cpc което съм имал през годините когато работех с adsense варираше между 0.15-0.30

Моят съвет е с българи да не се занимавате. Трябва изключително много трафик, за да се докарват до 15-20 евро дневно.
Ако желаете да монетизирате насочете се към държави като: САЩ, Канада, Австралия, Великобритания, Ирландия, Австрия, Германия

3) Оптимизация на сайта - Adsense обичат когато сайта зарежда бързо.

Мога да се опитам да помогна със съвети, ако ми предотавите сайта на лично съобщение.
Ще ви пиша на лично приятел
 

Горе