Adwise (НетИнфо) отворен за външни издатели

От: Adwise (НетИнфо) отворен за външни издатели

При мен системата работи доста добре но съм по доволен от Adcash
 
От: Adwise (НетИнфо) отворен за външни издатели

При мен ги държах 3 дни, ефект 0.06ст! Разбира се, махнах ги :D
 
От: Adwise (НетИнфо) отворен за външни издатели

Ами грозни са им рекламите, мене лично не ме кефят!
 
От: Adwise (НетИнфо) отворен за външни издатели

Първото и единствено нещо което ме отказа е ЕГН-то . Не стига че съм ги хранил доста време а сега и егн-то да си дам.

ОБЩИ УСЛОВИЯ
3. Нет Инфо не носи отговорност и не дължи обезщетение на лице, чиито лични данни са използвани или направени достъпни от друго лице посредством или с оглед ползването на Услугите, предоставяни от Нет Инфо, независимо дали е дало или не съгласие за това.
 
От: Adwise (НетИнфо) отворен за външни издатели

4333 импресии - 2 клика - 0,10 ст... Почнали са да работят и с Vbox7
 
От: Adwise (НетИнфо) отворен за външни издатели

Аз имах няколко опита за ползване на реклама чрез Adwise и по-специално за електронни магазини. Тъй като нямам доверие на български изпълнения с рекламни системи. Не знам защо но нямам. Та на всеки внесени 20 лева имаше по 1 продажба като минимум.

Като цяло от съотношението между вложени средства и направени продажби и реален резултат от рекламната кампания бях доволен до преди месец. Докато не се оказа, че проблемите с фактурите, които Нетинфо трябва да издават на своите клиенти продължават. Принуждават клиента да ползва външна система като ефактура бг и отказват по друг начин да ти изпратят фактурата. Дори имаха наглостта да ми кажат, че ако искам да я пратят по куриер за моя сметка?! Е такава наглост не бях виждал!

Нетинфо не разбират от управление на услуги и работа с клиенти, което бе потвърдено в бранша. От тези проблеми се оказа, че имат и сериозни разминавания на брой кликове, за които е платил рекламодателя и реалните посещения. Тоест доста суми са надвзети по кликове.

Освен, че се почуствах измамен, но и се оказа, че това води до огромни щети за рекламодателя и пропуснати ползи за неговия бизнес.

Не съветвам никого да ползва Adwise на Нетинфо а и дори самите Нетинфо като партньори. Както и аз самия се отказах.
 
От: Adwise (НетИнфо) отворен за външни издатели

Темата е стара, но е добре другите да знаят и да не бъдат измамени, да им публикуват безплатно рекламите, аз още чакам комисионната си, която въобще не я платиха става дума за сума около 200 лв.
 
От: Adwise (НетИнфо) отворен за външни издатели

За тези, който все още имат желание да работят с Adwise (НетИнфо) им давам следната информация:
Нетинфо:
Датата на данъчно събитие е деня, в който ние ви потвърждаваме прихода, който сте реализирали, а дата на плащане е съвсем друго събитие и няма общо с дата на данъчно събитие.
Ние няма как да платим без оригинална фактура (не извършваме плащания по проформи)!
Галя Генадиева

НАП:
Съгласно чл. 113, ал. 1 от ЗДДС и както е посочено в становище № 24-00-47 от 08.11.2007 г. на изпълнителния директор на НАП издаването на фактури от данъчно задължените лица следва да се извършва след настъпване на данъчното събитие , съответно след получаване на авансовото плащане.

Тоест, те директно казват, че не зачитат закона в тази страна и че няма как да си получите комисионната, ако всеки месец преди да са ви платили, не им изпратите фактура по куриер. А ако им изпратите, без да са ви платили, каква е гаранцията, че ще ви платят? С тази фирма може да влезете само в един затворен кръг от който няма измъкване и то за жълти стотинки. По добре не пробвайте!
 
От: Adwise (НетИнфо) отворен за външни издатели

Като партньор не съм ги изпробвал, но съм клиент на услугата и вади сравнително добри резултати. В крайна сметка се плаща на клик и колко импресии са навъртяни за мен няма значение (като клиент). Цената на клик е хубава в сравнение с дисплейната мрежа на google за доста браншове.
 
От: Adwise (НетИнфо) отворен за външни издатели

Като партньор не съм ги изпробвал, но съм клиент на услугата и вади сравнително добри резултати. В крайна сметка се плаща на клик и колко импресии са навъртяни за мен няма значение (като клиент). Цената на клик е хубава в сравнение с дисплейната мрежа на google за доста браншове.

Да, но трафика им е твърде ограничен, то май скоро ще останат само с техните си сайтове, докато рекламата на google е в почти всички сайтове. За цената не мога да говоря, не рекламирам при тях, но в предвид горните мнения е съмнително каква полза ще има. Аз исках да предупредя издателите, а рекламодателите, нека всеки сам да си преценя, все пак това зависи от много неща.
 
От: Adwise (НетИнфо) отворен за външни издатели

Adwise е най-умрялата бг мрежа, а и сигурно в световен мащаб. По-добре да сложите Етаргет, отколкото тези идиоти :cry:
 
От: Adwise (НетИнфо) отворен за външни издатели

Интересно. Пробвал съм всякакви рекламни мрежи, като издател. Най-свестният вариянт за България освен адсенс са именно те. Средната цена на клик ми е от 8 до 10 стотинки. Винаги са били коректни. За сравнение етаргет плащат по 5 стотинки а изиадс 5-6.
 
От: Adwise (НетИнфо) отворен за външни издатели

Не е така, при изиадс средната цена също е 8-10 стотинки на клик (има по 5, но има и по 17 ст). Етаргет пък имат опция за банер, който работи на принципа на eCPM, така че съм имал кликове и по 2 лв. :)
 
От: Adwise (НетИнфо) отворен за външни издатели

Е изглежда грешката е моя и за това ще си ги ползвам. След като ги тествах няколко пъти за по седмица и си сметнах цената за клик се оказа, че адуис са много по-добре от другите две.
 
От: Adwise (НетИнфо) отворен за външни издатели

Е изглежда грешката е моя и за това ще си ги ползвам. След като ги тествах няколко пъти за по седмица и си сметнах цената за клик се оказа, че адуис са много по-добре от другите две.

На мен не ми платиха комисионата, така че какво им е доброто? Разбирам, че в форума има и техни представители, което е нормално да пишат всичко да ги защитят и да набутат нови балами да им работят безплатно. Но то няма да е за много, особено като се има на предвид, че е единствената рекламна мрежа която ако въобще плати го прави 3 месеца след реализиране на комисионна и за сравнение адсенс 1000 лв адуис-20 лв за един и същ период и импресии...
 

Горе