Alibaba постави нов рекорд за продажби в Китай

От: Alibaba постави нов рекорд за продажби в Китай

Вчера Alibaba поставиха нов рекорд. Само за 1 ден в сайта са направени поръчки на стойност $14.3 милиарда. Продажбите са стигнали $1 милиард само през първите 8 минути от стартирането на "Singles Day" в Китай.
http://fortune.com/2015/11/11/alibaba-singlesday-record-2015/

Браво !
 
От: Alibaba постави нов рекорд за продажби в Китай

Вчера Alibaba поставиха нов рекорд. Само за 1 ден в сайта са направени поръчки на стойност $14.3 милиарда. Продажбите са стигнали $1 милиард само през първите 8 минути от стартирането на "Singles Day" в Китай.
http://fortune.com/2015/11/11/alibaba-singlesday-record-2015/

Снощи по случай 11.11 успях да купя първото холографско телефонче за стотина долара (при това на склад в Германия). 5'5 инча, octacore, 3D без очила
 
От: Alibaba постави нов рекорд за продажби в Китай

А четох статия, че се е очаквало $10 милиарда да стигне. Преизпълнили са плана. А ако сложим и другите китайски сайтове участвали в кампанията, може да са ги докарали 40-50 милиарда. Половината да са от чужди страни.. смятай какво наливане . Дето се вика да дадат на бойко за един ден алито да оправи външния дълг на бг.

И аз влязох в сметката с покупка.
 
От: Alibaba постави нов рекорд за продажби в Китай

Снощи по случай 11.11 успях да купя първото холографско телефонче за стотина долара (при това на склад в Германия). 5'5 инча, octacore, 3D без очила

Стана ми интересно, ще дадеш ли малко повече инфо за телефона?
 
От: Alibaba постави нов рекорд за продажби в Китай

11.11 мина, но пак са привлекателни условията - http://www.tinydeal.com/takee-1-55-fhd-mtk6592t-octa-core-20ghz-3g-phone-p-156639.html

Има добро описание на телефона на български в kaldata.
Стана ми интересно, ще дадеш ли малко повече инфо за телефона?
 
От: Alibaba постави нов рекорд за продажби в Китай

Наще тука магистрали правят и в земеделството инвестират, дето за чеп не става....... Да вкарат едни 100 милиона в един подобен маркет
 
От: От: Alibaba постави нов рекорд за продажби в Китай

11.11 мина, но пак са привлекателни условията - http://www.tinydeal.com/takee-1-55-fhd-mtk6592t-octa-core-20ghz-3g-phone-p-156639.html

Има добро описание на телефона на български в kaldata.

Не е лоша играчката :wink: Защо към пластмасовия си се ориентирал?
Направо боднах един и аз от Германия да го видим как му е 3D -то.
Е тва е оферта сега да награбиш 200 бройки на пивка цена и да разцъкаш в иБея, гледам един продава по 2 парцала всеки ден и то само с 20+ паунда горница от цената, която е посочена в TD (най-евтиния от тези, които шипват от острова).
По принцип съм твърдо против ноу нейм (или хипер безизвестни) продукти, но този път ревютата и мненията в нета ме изкушиха да наруша принципите си.
 
От: От: Alibaba постави нов рекорд за продажби в Китай

И при тях май промоциите са като при емаг, гледам тоя телефон бил намален от 700$ пък в ebay са по 130 долара.
Аз сега черния петък съм предвидил да накупя няколко пък дано пристигнат до януари. А в Алито имаше изродски оферти за масови бройки от продукти лично аз много се колебах за едни стокички за 600-700 гущера, но от там изобщо не съм поръчвал до момента, още помня времената където всеки повтаряше, че там са само измамници и имаше стотици измамени. Ще взема да се позаинтересувам как са нещата сега с тях, защото на черния петък може пак да има силни попадения 8)
 
От: От: От: Alibaba постави нов рекорд за продажби в Китай

И при тях май промоциите са като при емаг, гледам тоя телефон бил намален от 700$ пък в ebay са по 130 долара.
Аз сега черния петък съм предвидил да накупя няколко пък дано пристигнат до януари. А в Алито имаше изродски оферти за масови бройки от продукти лично аз много се колебах за едни стокички за 600-700 гущера, но от там изобщо не съм поръчвал до момента, още помня времената където всеки повтаряше, че там са само измамници и имаше стотици измамени. Ще взема да се позаинтересувам как са нещата сега с тях, защото на черния петък може пак да има силни попадения 8)

Явно на това разчитат: малки цени - големи продажби. А и това е доста печеливша стратегия. Човек като види по-ниска цена на продукт, който иска да закупи - не се чуди дори и за миг.
Един път като си купувах минерална вода касиера нямаше да ми върне и затова платих по-малко, отколкото струва - а и като се сметне е по-добре да се продаде дори за по-малко отколкото да не се продаде.
 
От: Alibaba постави нов рекорд за продажби в Китай

В тмалл имаше палта намалени от 1500рмб до 11рмб (около 1 паунд), като на всеки кръгъл час пускаха по 10-15 броя и успях да взема едно. Но повечето стоки бяха пуснати за по 111рмб (около 10 паунда) но пак си заслужава, особено, ако са някой хубав китайски бранд. Закупих 6 продукта за 877 рмб, вместо 5866 рмб.
 
Re: От: Alibaba постави нов рекорд за продажби в Китай

В тмалл имаше палта намалени от 1500рмб до 11рмб (около 1 паунд), като на всеки кръгъл час пускаха по 10-15 броя и успях да взема едно. Но повечето стоки бяха пуснати за по 111рмб (около 10 паунда) но пак си заслужава, особено, ако са някой хубав китайски бранд. Закупих 6 продукта за 877 рмб, вместо 5866 рмб.

Какво може да струва към 600 лири? :) Това реално намаление ли е? Само за инфо - в Китай като купуваш пазарлъка почва от сума Х, ако платиш повече от 1/10 от Х си се минал жестоко. Това от опит там на място - 1/12 до 1/10 е приемлово. За онлайн предполагам трябва да е дори по-евтино.

Иначе 90% от покупките дето сте направили, съвсем спокойно можете и без тях и даже няма да ви липсват.
Консумаризъм - кво да прайш.
 
Последно редактирано:
От: Re: От: Alibaba постави нов рекорд за продажби в Китай

Какво може да струва към 600 лири? :) Това реално намаление ли е?
Иначе 90% от покупките дето сте направили, съвсем спокойно можете и без тях и даже няма да ви липсват.
Консумаризъм - кво да прайш.

Да, много са ми смешни като пуснат някакви промоции и купища балъци купуват безполкезни боклуци САМО защото са с намаление. Това не консумаризъм, ами граничи с дебилството.
 
От: Alibaba постави нов рекорд за продажби в Китай

Е нали написах какво е струвало толкова?

Първият холографски телефон. Явно понеже е първи са планирали да го продават по толкова. 3D без специални очила на телефон не е шега работа, ако е вярно.

Преди да навлезе в производство, го бяха пуснали около $130. Това е практика при почти всички нови технологии - събират бъдещи потребители на по-евтина цена.

Или продажбите не са потръгнали (няма кой да плаща по 600), или пък пускат бройка с намаление с цел да популяризират продукта - не съм се заглеждал защо точно го правят. При избора си се основавам на това, че и без холографията данните на телефончето напълно си заслужават стоте долара. Поне по бг-магазините най-близките му конкуренти (но не го стигат) струват около 2-3 хиляди лева.

Пр. Ето този Samsung със сходни останали показатели струва 1600 лева - http://www.technopolis.bg/bg/Phablets/Phablet-SAMSUNG-GALAXY-S6-EDGE+-32GB-G928F-SIL/p/574066. И аз да си взема него вместо да си взема 8-ядрен фаблет с холография за 200 лева? Да не съм луд?
 

Горе