amazon.com

khadoo

Member
Има ли някой, който е афилиейт на Амазон.ком да сподели опит и впечатления. Чувам и виждам, че процентите от продажба са малки и не са като на програмите в този форум, но все пак ако продадеш например плазма за $2К печалбата би била добра. Как мислите?
 
От: amazon.com

Пробвал съм. И други са пробвали. Не става да се печели от Amazon (като афилиейт). В същност става, но само ако искаш да получиш смешно малко приходи в замяна на огромен трафик. Комисионната е смешно малка и проследяването на продажбите не е надеждно. Според мен е твърде неизгодно (за мен) да ползвам афилиейт програма, която използва бисквитки за да проследява продажбите. Друго си е да имаш собствен сайт и за всички продажби направени през него да получаваш комисионна (дори и потребителя да е забранил записа на бисквитки или да влиза от друг компютър, директно написвайки името на сайта). Освен това условията за получаване на комисионна при Amazon са доста неизгодни (напр. ако клиента влезе в amzon.com на следващия ден и си купи стоката няма да получиш комисионна). В крайна сметка се оказва, че рекламираме Amazon безплатно в голям процент от случаите. Това проблем не само с Amazon, но и с всички афилиейт програми, които дават комисионна когато клиента кликне на афилиейт линк и се записва бисквитка на браузъра. В тази тема бях дал статистики за Amazon.

Доста време изгубих докато разбера кои афилиейт програми стават и кои не стават.
 
Последно редактирано:
От: amazon.com

наистина конверсията е малка. Най-скъпото нещо, което успях да продам е netbook за 400 долара, но нещо така и не го изпратиха. Предимството е, че има милиони продукти. Има диаманти за 6.5 милиона, но такова нещо не виждам как ще се продаде през интернет. Чак този месец чакам чек за 120 долара, като съм почнал още през септември. Но напоследък малко се отпушиха продажбите и се надявам поне всеки месец да правя по 100 долара. Друго хубаво нещо, че имат web service-и, които позволяват доста лесно да дърпаш информация за продукти и т.н.
 
От: amazon.com

И аз от известно време се самоизтезавам с тях, тъй като се разочаровах от великите $0,01 за клик както и тези с великата цена за клик, но с CTR 0,0001%. Наблюденията ми за Amazon (на база опит) са абсолютно отрицателни. Толкова кликове и то за стоки свързани с тематиката на сайта, а продажбите са точно нула. Това ми говори, че или online магазинът им не се харесва от пратените от мен посетители, което ме съмнява, или просто си поспестяват да ми платят изкараното. И все пак предпочитам да въртя тяхни реклами, тъй като поне са интересни и посетителите поне могат да имат полза от тях. Писнало ми е от евтини, безполезни, грозни и тарикатски (т.е. такива, които си предават посланието без нужда от клик) реклами. Ето защо за момента си давам немалък дял на реклами от Amazon. Като аз не печея, нека поне посетителите имат полза от рекламите.
 
Как са нещата напоследък? Някой има ли такива сайтове, афф на Амазон?
 

Горе