Android маниаците да помагат :)

От: Android маниаците да помагат :)

Абе стига с тия таблети момчето ви пита за телефон не за раница

Ако иска нещо да му върши работа не му трябва смарт телефон, но ако иска нещо дето кара хората да го гледат и да си мислят, че върши работа....
 
Последно редактирано:
От: Android маниаците да помагат :)

И аз бях пред същата дилема преди няколко седмици. Рових, гледах, четох, търсих... Понеже съм скръндза исках да взема нещо страхотно и почти да не давам пари. :) В крайна сметка реших да си остана с най-обикновен телефон, който ползвам само за разговори и си взех едно 7-инчово таблетче. С кожен калъф, допълнителна памет и т.н. ми излезе около 150 лв., а е много мощно откъм изчисления. Има двуядрен основен процесор и още четири ядра на видеокартата. Днеска пристигна и вече го поразцъках. Всичко върви идеално, дори 3G флашката ми на Виваком работи с него и имам нет навсякъде, без да съм зависим от Wi-Fi мрежи. Определено не съжалявам. Просто не си представям да дам 1000 или повече лв. за телефон. Това са прекалено много пари за българския стандарт, а и защо да ги давам като мога да получа същото за 150 лв. Таблетчето понеже е малко много лесно се носи навсякъде. Има дори HDMI, тъй че ще го ползвам да си правя телевизора малко смарт от време на време. :)

Отначало се бях наточил на смартфоните с големи екрани, ама после си представих как надигам тоя топуз до главата си, за да провеждам разговори и се отказах.
 
От: От: Android маниаците да помагат :)

И аз бях пред същата дилема преди няколко седмици. Рових, гледах, четох, търсих... Понеже съм скръндза исках да взема нещо страхотно и почти да не давам пари. :) В крайна сметка реших да си остана с най-обикновен телефон, който ползвам само за разговори и си взех едно 7-инчово таблетче. С кожен калъф, допълнителна памет и т.н. ми излезе около 150 лв., а е много мощно откъм изчисления. Има двуядрен основен процесор и още четири ядра на видеокартата. Днеска пристигна и вече го поразцъках. Всичко върви идеално, дори 3G флашката ми на Виваком работи с него и имам нет навсякъде, без да съм зависим от Wi-Fi мрежи. Определено не съжалявам. Просто не си представям да дам 1000 или повече лв. за телефон. Това са прекалено много пари за българския стандарт, а и защо да ги давам като мога да получа същото за 150 лв. Таблетчето понеже е малко много лесно се носи навсякъде. Има дори HDMI, тъй че ще го ползвам да си правя телевизора малко смарт от време на време. :)

Отначало се бях наточил на смартфоните с големи екрани, ама после си представих как надигам тоя топуз до главата си, за да провеждам разговори и се отказах.



:beer:

точно от 150 до 350 лв има страхотни 7 инчови таблети, че и 10ки със страхотни функции и параметри
 
От: Android маниаците да помагат :)

Не знам какво имате предвид под работа обаче никой предполагам че не му се налага да ползва фотошоп пътьом докато отива да свърши някаква работа - то не че и на таблета ще го подкара.

Андроид телефона е необходим ако трябва да си следиш редовно пощата и да отговаряш ако се наложи. Да влачиш таблета с тебе е пълна лудост освен ако по принцип не си ходиш постоянно с раница или куфарче.

Когато се прибереш в къщи ти е на разположение лаптопа - Реално погледнато таблета е напълно излишен ако имаш приличен телефон и хубав лаптоп.

Единственото приложение за което се сещам за таблета е децата да си играят ънгри бърдс и да си чатят по скайпа (което и правят) - ако някой може да ми каже разумно приложение на таблета при положение че имаш телефон и лаптоп ще го почерпя една виртуална бира.
 
Re: От: Android маниаците да помагат :)

Не знам какво имате предвид под работа обаче никой предполагам че не му се налага да ползва фотошоп пътьом докато отива да свърши някаква работа - то не че и на таблета ще го подкара.

Андроид телефона е необходим ако трябва да си следиш редовно пощата и да отговаряш ако се наложи. Да влачиш таблета с тебе е пълна лудост освен ако по принцип не си ходиш постоянно с раница или куфарче.

Когато се прибереш в къщи ти е на разположение лаптопа - Реално погледнато таблета е напълно излишен ако имаш приличен телефон и хубав лаптоп.

Единственото приложение за което се сещам за таблета е децата да си играят ънгри бърдс и да си чатят по скайпа (което и правят) - ако някой може да ми каже разумно приложение на таблета при положение че имаш телефон и лаптоп ще го почерпя една виртуална бира.

И аз съм на мнението на Мантаман. Трябва да проверя пощата, Скайп разговори, да видя статистики по сайтове и това е, нищо повече. Самсунг Галакси С2 нещо ми събира погледа. Готин дизайн, има капацитета да ми свърши работа. Към 600лв е нов, като може и да падне след 1-2 месеца заради S4. Смятам, че е добре.
 
От: Android маниаците да помагат :)

Темата е за телефони, не за таблети. Таблета за мен е за работа. Ако работиш с хора и имаш чести срещи вместо да рисуваш или даваш да се четата някакви неща спокойно можеш да пускаш презентации или да показваш реално как се случват нещата в интернет. Таблета не е за забавление според мен :) Това е лично мнение.
 
От: Android маниаците да помагат :)

Темата е за телефони, не за таблети. Таблета за мен е за работа. Ако работиш с хора и имаш чести срещи вместо да рисуваш или даваш да се четата някакви неща спокойно можеш да пускаш презентации или да показваш реално как се случват нещата в интернет. Таблета не е за забавление според мен :) Това е лично мнение.



"Не за гъзария и игри, ами ми се налага в ежедневието да го ползвам за работа" това са думи на автора и в крайна сметка му казваме, че точно таблета е за работа а не смарт телефона
 
От: Android маниаците да помагат :)

Какво може да свършиш на таблета дето да не можеш да го свършиш на телефона ???

Галин има една бира от мене че даде що годе някакво разумно приложение за което аз не бях се сетил поради това че не ми се налага да се срещам с клиентите си

Сега се сетих и за още едно приложение - Таблета е достатъчно голям за да може да се гледат филми и достатъчно малък за да може да се държи с една ръка - предполагам че за това има толкова фенове :p
 
От: Android маниаците да помагат :)

И аз съм на мнение, че таблета е излишен. На него работа не може да се върши сериозно, нито е удобен за писане, нито за други по-сложни неща. Става за интернет, да се провери пощата и да се ползват различни приложения. Същите неща могат да се правят и с телефон. Единственото което е, че таблета е малко по-голям, но това не го прави кой знае колко по-удобен. Освен това, той винаги трябва да се носи допълнително от телефона, а така ще се забравя често или няма да се взима, защото понякога човек си мисли, че няма да му трябва и в последствие го е яд, че не го е взел. Телефонът се носи винаги, за това предпочитам именно с него да правя всичко, а не да разчитам на допълнително устройство. Ако целта е да се върши някаква работа, а не само да се проверява и следи, то тогава таблета няма да помогне повече от телефона и ще се наложи да се ползва лаптоп.
 
От: Android маниаците да помагат :)

При положение, че смартфоните се изгъзиха към големината на таблетите, да казвате, че от таблет нямало е нужда е глупост.Ако пътувате таблета е необходимост, да не говорим за бизнес. Да не говорим, че 90% от притежателите на скъпи телефони не използват потенциала им и на 40%.
 

Горе