Android TV Box X96 Mini

viking

Active Member
Здравейте.

Има ли запознати по темата с тия tv box-ове?

Закупих Х96 мини, но дойде без настройка, само с приложения като скайп, туитър и коди + плейр, като тоя плейр показва 60 БГ канала с гадно качество и сега ще трябва да си го настройвам сам. Преди да търся техници и да го пращам обратно в София, реших да попитам ако има някой запознат да ме светне.

Ако имате информация, моля споделете, видео guide-ове ще е най-добре, в тубата намирам все ревюта и всякви простотии, но и нищо полезно до сега.

Благодаря предварително.
 
По принцип повечето set top box-ове са декодери на съдържанието, което идва към тях - телевизията. Съответно декодват само от конкретния провайдър - виваком / ментел / и прочее.
Това е и причината да не можеш да използваш други боксове или самия телевизор в повечето случаи.

Чувал съм че ментел имат една карта, която се слага в някои телевизори и така ти дава възможност да свържеш кабела директно с телевизора, вместо с бокса.

Говори с доставчика ти на услуга дали е възможно да използваш друг бокс, освен този с който идва.
 
пишеш в гугъл iptv доставчици и ще излязат от цял свят с различни пакети :) повечето включват 700-900 канала от цял свят + булсат пакета .. а цената варира от 5-6лв до 15-20лв... Пращат ти настройките на мейла :)

Можеш и да си инсталираш коди - през което да си нагласиш само програмите на булсата + други благинки ... (но ще ти трябват user/pass на някой абонат на булсат), както и инструкции за самото настройване...
 
Благодаря за включванията момчета, но го опаковах в кутията и утре ще го връщам.

Реших да си ползвам смарта и да си мина на цифрова с декодер от доставчик и да не се разправям с разучаването на цялата система.

Написали с големи букви "безплатно" "без месечни такси" "над ХХХХХ канала" и прочие, идват ми 50 канала на 1280х720, фърчат реклами из каналите, та даже по 1 време ми спря player-a и ми иска да си плащам абонамент. Не че съм за 5лв ама поне да беше accurate това, което пишат.
Като цяло не знам, може би аз не разбрирам плюсовете и ми се струва безмислица тая играчка и ще си платя МАХ спорт пакета и цифровата и приключвам.
 
По принцип повечето set top box-ове са декодери на съдържанието, което идва към тях - телевизията. Съответно декодват само от конкретния провайдър - виваком / ментел / и прочее.
Това е и причината да не можеш да използваш други боксове или самия телевизор в повечето случаи.

Чувал съм че ментел имат една карта, която се слага в някои телевизори и така ти дава възможност да свържеш кабела директно с телевизора, вместо с бокса.

Говори с доставчика ти на услуга дали е възможно да използваш друг бокс, освен този с който идва.
А1 имат такава карта но е за сателитната телевизия. Със цифровите СТБ, сигнала се предава от рутера до СТБ по коаксиален ( ЛАН ) кабел.
 
Благодаря за включванията момчета, но го опаковах в кутията и утре ще го връщам.

Реших да си ползвам смарта и да си мина на цифрова с декодер от доставчик и да не се разправям с разучаването на цялата система.

Написали с големи букви "безплатно" "без месечни такси" "над ХХХХХ канала" и прочие, идват ми 50 канала на 1280х720, фърчат реклами из каналите, та даже по 1 време ми спря player-a и ми иска да си плащам абонамент. Не че съм за 5лв ама поне да беше accurate това, което пишат.
Като цяло не знам, може би аз не разбрирам плюсовете и ми се струва безмислица тая играчка и ще си платя МАХ спорт пакета и цифровата и приключвам.
Общо взето това ти е Андроид за телевизора. Но ако имаш Smart TV, то тогава няма кой знае какви повече приложения.

Разбира се Андроида в повечето случаи ще се справи по-добре от обикновен Smart TV ( поне такъв, който не е Андроид тв ), но пак - колко от екстрите ще ги използваш на ТВ ? На моят дърт Samsung имам YouTube & Plex, освен това е вързан с HDMI. До сега друго не ми се е налагало да използвам, макар че аз и почти не гледам де.

Като алтернативни можеш да погледнеш Nvidia shield tv, google chromecast, apple tv 4k и подобни. Но пак, те са по скоро за мултимедия. Можеш и да си набавиш интересни абонаменти в Ютуб / Netflix / Hulu и да гледаш предавания / филми само от там. Но е доста вероятно и тези приложения да ги има в смарт тв-то. Единственото досадно е смяната на източника всеки път.
 
Трябвало е продавача да ти настрои поне булсат пакета през коди... ама повечето незнаят как или не им се занимава :) Аз лично ползвах преди подобно, но после го смених с Mag254, което е базирано на Линукс. . и сега си гледам Iptv около 1000 канала от цял свят + всички български за 12 лв, а от нашите доставчици остана само нета .... На булсата примерно само диемите и макс спортовете са ми толкова ,колкото на целия пакет тук. . а имам спортен пакет 200 канала от най-добрите спортни канали в света + домашна видеотека + куп други глезотии :)
 
Хем искате пиратско, хем без знания. Не работят така нещата.

Продавача ти слага пиратски playlist, който е актуален към момента, но утре... или пък някой друг ден: нещата се променят. Разбира се, че ще го рекламира безплатно, без такси и т.н. защото като му пратиш проверка ще предостави box с playlist с безплатни канали.
 
Аз имам андроид бокс и е екстра, понеже телевизора ми няма андроид. Гледам си филми през коди, има и други подобни приложения, телевизия може да се гледа от булсатком, музика и общо взето всичко. Дистанционното е с гласови команди и търси директно в youtube и на други места Като цяло съм много доволен и съм го влез за 60лв, така че е нищо - даже и второ си взех за другата стая.
 
Общо взето това ти е Андроид за телевизора. Но ако имаш Smart TV, то тогава няма кой знае какви повече приложения.

Разбира се Андроида в повечето случаи ще се справи по-добре от обикновен Smart TV ( поне такъв, който не е Андроид тв ), но пак - колко от екстрите ще ги използваш на ТВ ? На моят дърт Samsung имам YouTube & Plex, освен това е вързан с HDMI. До сега друго не ми се е налагало да използвам, макар че аз и почти не гледам де.

Като алтернативни можеш да погледнеш Nvidia shield tv, google chromecast, apple tv 4k и подобни. Но пак, те са по скоро за мултимедия. Можеш и да си набавиш интересни абонаменти в Ютуб / Netflix / Hulu и да гледаш предавания / филми само от там. Но е доста вероятно и тези приложения да ги има в смарт тв-то. Единственото досадно е смяната на източника всеки път.
Андроид ми е телевизора да, имам и нетфликс копче на дистанционното за бърз достъп, а и имам акаунти с безплатни абонаменти от къде да взимам. Идеята ми беше да си гледам мачовете с бокса.

Трябвало е продавача да ти настрои поне булсат пакета през коди... ама повечето незнаят как или не им се занимава :) Аз лично ползвах преди подобно, но после го смених с Mag254, което е базирано на Линукс. . и сега си гледам Iptv около 1000 канала от цял свят + всички български за 12 лв, а от нашите доставчици остана само нета .... На булсата примерно само диемите и макс спортовете са ми толкова ,колкото на целия пакет тук. . а имам спортен пакет 200 канала от най-добрите спортни канали в света + домашна видеотека + куп други глезотии :)
"Трябвало" да, питал съм за списък с каналите - не ми дадоха тъй като се обновявал постоянно, демек би трябвало да има всичко писано в описанието на продукта, също съм и питал дали трябва допълнителна настройка, както и колко ще ми струва това, но ми казаха - не. Не съм шанаджия щях да си платя, след като дойде обаче бокса и не отговаря на описанието загубих 3 часа да проучвам и да гледам какво, що и го стегнах за връщане. Не съм за 100лв, за първи път връщам стока, винаги ги хвърлям в шкафа попринцип, ама тоя път не. Да се занимавам да си търся техници или да им пращам обратно да ми го настройват нема как, за тва съм питал и предварително, да не си губя времето.

Хем искате пиратско, хем без знания. Не работят така нещата.

Продавача ти слага пиратски playlist, който е актуален към момента, но утре... или пък някой друг ден: нещата се променят. Разбира се, че ще го рекламира безплатно, без такси и т.н. защото като му пратиш проверка ще предостави box с playlist с безплатни канали.
Ама разбира се, как да не се разбира. Като отидеш в магазина и си вземеш месо с етикет 1кг и у вас на твоя кантар даде 700гр, ти ли си без знания или са те излъгали? Или ти звъниш на производителя и търсиш гроба на прасето да разследваш преди да си купиш. Стига глупости, за това има описания на продуктите и съпорт/Q&A, за да си отговориш на въпросите преди да закупиш. Ако имам много свободно време да уча как да му инсталирам тва и онова и да му правя сърдечни операции от първия момент, в който съм го закупил, щях да стана техник.
Забравих, че тука сме многознайковци по всичко, а специалисти по нищо.
 
Аз имам андроид бокс и е екстра, понеже телевизора ми няма андроид. Гледам си филми през коди, има и други подобни приложения, телевизия може да се гледа от булсатком, музика и общо взето всичко. Дистанционното е с гласови команди и търси директно в youtube и на други места Като цяло съм много доволен и съм го влез за 60лв, така че е нищо - даже и второ си взех за другата стая.
Модел?
 
X96 Mini, имам го, не го препоръчвам, защото като се гледат HD канали загрява и се рестартира, картината се размазва. Единственият вариант да се оправи е хардуерен рестарт.
 
Имам 3 бр. Първото го взех от тук, голям боклук, 3-4 пъти по-скъпо от колкото в китайските сайтове. Другите 2 работят много добре вече 4-5 г, въпреки 1 G RAM. Едното се наложи да го преработя малко от към дизайн, странно защо фото диода за дистанционното беше зад плътна пластмаса, явно бяха правили кутията за друг модел. Другия му проблем е,че не сваля приложения от гугъл плей, само пише,че започва скоро и така. Налага се да ги свалям от разни хранилища с флашка. Коди то и филми се гледат без проблем, а фюжъна на булсат работи перфектно, въпреки селския нет на местен доставчик. Като цяло съм доволен, ще си поръчам по-добър модел с 3 Гб, все пак е 80 лв (12 кутии цигари) при братята китайци.
 
Прегряването, заради което забиват китайските боксове, се оправя много лесно. Сваляш горния капак и му пробиваш отгоре малко дупки с дрелка и го връщаш обратно. После взимаш един стандартен 12V вентилатор за компютър и му слагаш USB кабел, който връзваш към някой от портовете на бокса и го слагаш да духа през дупките. Перката ще се върти напълно безшумно, тъй като се подават само 5V, но върши работа и никога повече няма да има прегрявания.
 
Аз да попитам нещо по темата - има ли устройство, чрез което да си вържа телефона към телввизора, в смосъл безжично да си каствам, да си шерна екрана или само тия ТВ боксове са варианта, понеже имам телевизор, който не е смарт и искам да знам дали има такава опция по еже е хубав голям телевизор, но единствено тази опция ми трябва да мога да си пускам филми от телефона, презентации и т.н.
 

Горе