Apple представи новия iPhone 5

yavkata

Active Member
487514_432094286837004_292271467_n.jpg

Apple показа новия iPhone 5, който разполага с по-голям 4-инчов екран, както и екран и съвместимост с мобилните мрежи от четвърто поколение (4G) изготвени по технологията Long Term Evolution (LTE). Новото устройство ще бъде и първото, което ще използва операционната система iOS 6.

Дизайнът на обновения смартфон е подобен на този на 4S, като обаче е малко по-издължен и по-тънък. Дебелината на новото устройство е едва 7.8 мм. Също така задната част включва двуцветна алуминиева плочка, която замества удароустойчивото стъкло на iPhone 4 и 4S. Новият 4-инчов екран е същият като широчина в сравнение с този на iPhone 4S, но е по-издължен и дава възможност за поставяне на един нов ред икони в началното меню. Разделителната способност на новия дисплей е 1135х640 точки, което позволява съотношението на картината да е 16:9.

Освен това новият смартфон разполага с изцяло нов процесор – A6. Той разполага с двойно по-голяма изчислителна мощ от предшественика си, като същевременно е и по-компактен. Въпреки по-мощният процесор и по-големият екран от Apple обявиха, че батерията на iPhone 5 ще държи до 8 часа при сърфиране през LTE мрежа или 10 часа гледане на видео.

Друга голяма промяна е смяната на свързващия и зареждащ кабел. Конекторът е сменен от 30 пинов с по-компактен от 9 пина. Поради факта, че може да направи всички досега излезли аксесоари за iPhone и iPad несъвместими, Apple ще предлага и специален адаптер, който може да използва стария 30-пинов жак. Старата 8-пикселова камера от iPhone 4S е подобрена, като са разширени възможностите за снимане при слаба светлина. Добавена е и функция за правене на панорамни снимки.

Цената на iPhone 5 в САЩ започва от 199 долара за 16GB версия, 299 долара за 32GB и 399 долара за 64GB версия. Толкова струва устройството при подписване на двугодишен договор с мобилен оператор. Смартфонът ще е първо наличен в САЩ, Канада, Великобритания, Франция, Германия, Австралия, Япония, Хонконг и Сингапур. До края на годината трябва да бъде пуснат в общо 100 държави. Apple запазва политиката си да намалява цената на предишните си модели и така iPhone 4S ще струва 99 долара при сключен двугодишен договор в САЩ.
 
От: Apple представи новия iPhone 5

Честно казано си е чисто iPhone 4 DoubleS това, нищо сензационно и революционно, стабилизация на камерата, ретина дисплей и нов процесор ...
 
От: Apple представи новия iPhone 5

Apple губи от инерцията си. Втори пореден телефон без никакви революционни промени...
 
От: Apple представи новия iPhone 5

Както винаги (р)еволюцията е под капака... и когато започнат доставките и суперлативите ще почнат.
 
От: Apple представи новия iPhone 5

Те и старите са с ретина.

Само ми хареса че е 20% по-лек.
Другото могат да си го набият някъде :rolleyes: .
Плочката станала по-дълга. O'rly?
 
От: Apple представи новия iPhone 5

Някой знае ли, дали, ако си го поръчам от сайта им, ще ми дойде до нас :lol: (разкодиран? :D)
Че, не съм си взимал iPhone до сега..

Доста евтин ми се видя..? 400$ 64GB..? Предишните колко $ бяха?
надъхах се.. ще го купувам :lol:

Мен ме изкефи нещо..
Макар, че не видях никаква иновация от към дизайн :lol:
 
От: Apple представи новия iPhone 5

Някой знае ли, дали, ако си го поръчам от сайта им, ще ми дойде до нас :lol: (разкодиран? :D)
Че, не съм си взимал iPhone до сега..

Доста евтин ми се видя..? 400$ 64GB..? Предишните колко $ бяха?
надъхах се.. ще го купувам :lol:

Мен ме изкефи нещо..
Макар, че не видях никаква иновация от към дизайн :lol:

Цените на сайта на Apple са с двугодишен план към мобилните оператори действащи на територията на Сащ. Когато избереш локация те насочват да си го купиш от Mtel или Globul.
 
От: Apple представи новия iPhone 5

Някой знае ли, дали, ако си го поръчам от сайта им, ще ми дойде до нас :lol: (разкодиран? :D)
Че, не съм си взимал iPhone до сега..

Доста евтин ми се видя..? 400$ 64GB..? Предишните колко $ бяха?
надъхах се.. ще го купувам :lol:

Мен ме изкефи нещо..
Макар, че не видях никаква иновация от към дизайн :lol:
Отключен най-малкия е 670 евро :)

Така очаквания Iphone 5, се оказа нищо повече от 4gs или иначе казано се повтаря историята с 3ката. 1/2 сантиметър повече и нов процесор.

И една забавна страна http://gizmodo.com/5940253/chinese-clone-company-will-sue-apple-over-iphone-5-design ;)
Чакам го от 1 година, още не съм си сменил 4ката, бях толкова надъхан, скоро заминавам по европата и се бях надъхал да си го взема, ама като гледам сега по-скоро май няма :( Ще отида до apple магазин да го разгледам, ако ме грабне ще го взема, ако не ще изчакам да го пуснат мтел на примоция :)
 
От: Apple представи новия iPhone 5

Чудесно - още живот за старите ни четворки хаха :)) След онова видео за петицата, с разни холограми и тн, всеки очакваше с новия телефон да се почувства като Нео от матрицата, но явно тази революция се отлага.
 
От: Apple представи новия iPhone 5

Чудесно - още живот за старите ни четворки хаха :)) След онова видео за петицата, с разни холограми и тн, всеки очакваше с новия телефон да се почувства като Нео от матрицата, но явно тази революция се отлага.

Мен ми писна тая 4ка вече, имам я от септември 2010 ... омръзна ми вече, 4s го пропуснах защото ми е същия, на жената взех такъв ... като гледам и 5цата е същата ...
 
От: Apple представи новия iPhone 5

Как ли е в сравнение с SIII и One-X ?
 
От: Apple представи новия iPhone 5

Мен ме дразни, че другите производители не вдигнаха поне малко качеството на материалиате и изработката поне за най-скъпите им телефони ...
 
От: Apple представи новия iPhone 5

Въобще не съм ентусиазиран от "иновациите" на Applе. Чакам айфонът да умре и никога повече :twisted:
 
От: Apple представи новия iPhone 5

Факт е, че направиха революция - ако някой ме беше попитал преди 3-4 години, дали Нокия и Самсунг могат да бъдат издухани - щях да се смея с пълно гърло, а виж ти кви неща правели хората. Забелязах, че всеки който може да си позволи такъв телефон, вече го е взел - дали от снобизъм, дали щото му харесва, дали щото е гъзар - без значение - няма място където да отида и да не видя айфони.
 
От: Apple представи новия iPhone 5

Абе как може сте такива хейтъри всичките, засрамете се малко де. Айфона има страшна иновация 5 ред иконки :D :D :D

Вижда се че на макс експлоатират идеята на Джобс, само дето с това няма много прокопсат сменят разпределнията и конектротите и наляли повече в камери измислени преди години. Супер са. Тим Кук не го виждам като визионер, то и няма как да е - разликата Джобс Кук е видима - единия гония бизнеса като цяло а Джобс съвършенството в продуктата. Не знам ама с това Айфона вече гони пика си сега чакам Нокийте да изкарат новите телефони от това което гледам ще са доста добри.
 

Горе