Apple са на път да загубят 1.6 билиона $ в съдебен процес за думата iPad

dertre

Well-Known Member
От: Apple са на път да загубят 1.6 билиона $ в съдебен процес за думата iPad

Чувал съм го и преди това, иска им се на Китайците :)
 
От: Apple са на път да загубят 1.6 билиона $ в съдебен процес за думата iPad

Думата iPad е била собственост на въпросната китайска компания. Не знам с какъв акъл са продали правата за 55 000$ на Apple.
Я някой по запознат да каже, как се процедира. В случая Китайския съд е отсъдил, че компанията си е в правото. В момента Apple оспорват. Как се решава такъв спор след като един съд вече е отсъдил ?
 
От: Apple са на път да загубят 1.6 билиона $ в съдебен процес за думата iPad

Сигурен ли си, че е билион, а не милиард. Билион и половина е 1/4 от БВП на Китай :shock:
edit: billion на български е милиард, а trillion - билион
 
От: Apple са на път да загубят 1.6 билиона $ в съдебен процес за думата iPad

Според мен е милиарда. ;) Другото което искат китайците е да им се извинят от Apple. Може би заради това, че са ги накарали да чакат за толкова невероятните им продукти. :)
 
От: Apple са на път да загубят 1.6 билиона $ в съдебен процес за думата iPad

Думата iPad е била собственост на въпросната китайска компания. Не знам с какъв акъл са продали правата за 55 000$ на Apple.
Я някой по запознат да каже, как се процедира. В случая Китайския съд е отсъдил, че компанията си е в правото. В момента Apple оспорват. Как се решава такъв спор след като един съд вече е отсъдил ?

На по-горна инстанция.
 
От: Apple са на път да загубят 1.6 билиона $ в съдебен процес за думата iPad

А коя е тази инстанция ? В смисъл как се процедира. Особено ми е интересно ако някой знае как стои въпроса с страни извън ЕС.
 

Горе