Apple умира?

Дискусията в 'Webmaster's Off Topic' стартирана от karlson, Дек 20, 2018.

Тагове:
  1. colF

colF New Member

Рег.:
    Май 13, 2018
    Съобщения:
    12
    Харесвания:
    10
    Точки:
    3
    Интересна тема, в същото време пълна с безумни мнения, посмях се добре. Този спор е вечен, но от него няма смисъл. Андроид флагманите са далеч от бюджетните, които забиват, флагманите предлагат перфектни дисплей, камера и звук. Apple не отстъпват по нищо (може би камера) и вече тук се обезсмисля спорът, всеки ползва това, което му е удобно. А относно темата - помня преди години huawei бяха казали, че ще завладеят пазара, тогава звучаха нелепо, но ето, че и това стана. Та мисълта ми е, че няма невъзможни неща Apple тръгнаха надолу, чакаме да видим реакция, съгласен съм с CopyTheFunk , че вероятно ще пуснат нещо в по-бюджетния клас, времето ще покаже.

2. NovaPS

NovaPS Active Member

Рег.:
    Апр 14, 2009
    Съобщения:
    487
    Харесвания:
    82
    Точки:
    28
    Ако говорим за Apple при мобилните телефони - много са си добре даже. Няма месец от 2018, в който да няма поне 2 iPhone в топ 10 на най-продаваните модели, а в Q2 даже още се виждаше и IPhone 6, който е модел от 2014.
    Тия таблички, когато се сравняват продажбите на мобилни производители, а не модели, винаги са ми били много смешни. Радват се, че Huawei задминали шипнатите проценти на Apple... ми нормално, едните пускат 3 модела, другите 37.

Модели за 2018:
    Samsung: 24
    Huawei: 37
    XIaomi: 21
    Apple: 3

Иначе съм съгласен, че избора между Опел Корса след 2010г. или новия е Айфон е сложен, ма за тва усложнение, може да виня само мене си :D

3. AseasRoa

AseasRoa Well-Known Member

Рег.:
    Юни 22, 2014
    Съобщения:
    943
    Харесвания:
    312
    Точки:
    63
    Тинтири-минтири. Камерата и на най-скъпия телефон не е по-добра от най-евтиния фотоапарат на пазара. Става въпрос за размер на сензора, който има голямо значение във фотографията. Звук? Що за перфектен звук може да излиза от говорителче с размер на бобче? Дисплеите на всички телефони в днешно време са добри, трябва с лупа да ги гледаш за да видиш пикселите. А като ги омажеш с тия мазни пръсти и целия разкош отива в тоалетната така или иначе.

Днешните флагмани за утрешните евтинджоси. Днешните евтинджоси за вчерашните флагмани. Знаеш ли кое е флагманското в цялата история - цената. Само цената се различава в пъти, докато всичко останало е почти еднакво. Тия от Apple са илюзионисти, успяват да карат хората да виждат нещата по нереален начин.

Krumov харесва това.
  4. хейтър

хейтър Active Member

Рег.:
    Авг 23, 2014
    Съобщения:
    317
    Харесвания:
    100
    Точки:
    43
    Явно не си пипал флагман...

colF и kamentk харесват това.
  5. colF

colF New Member

Рег.:
    Май 13, 2018
    Съобщения:
    12
    Харесвания:
    10
    Точки:
    3
    УОУ интересно мнение имаш, само това за камерата е толкова нелепо, че няма на къде, разрови се и виж камерата на Google Pixel или на huawei 20ката и тогава ще говорим пак. Много от фотоапаратите бледнеят като качество. Предпочитам да си снимам с телефона, от колкото с някаква сапунерка. Виж ако говорим за висок клас фотоапарати да. Останалата част от мнението ти няма да коментирам, защото не мисля, че ще ти променя вижданията, всеки има право на мнение.

6. CopyTheFunk

CopyTheFunk Active Member

Рег.:
    Септ 8, 2015
    Съобщения:
    167
    Харесвания:
    40
    Точки:
    28
    Място:
    София
    Принципно се изхвърли, но нисък към среден DSLR дава доста възможности, които ги няма които и да е телефон. Но въпреки това съм фен на мобилната фотография - взех си DJI osmo mobile и съм много доволен.

colF харесва това.
  7. colF

colF New Member

Рег.:
    Май 13, 2018
    Съобщения:
    12
    Харесвания:
    10
    Точки:
    3
    Признавам, че може би пресилих мнението си, но бях леко подразнен. За среден клас DSLR съм напълно съгласен, но едно приятелче снима с нисък клас такъв и снимките му са по-лоши от тези правени с айфоня му. :) (Разбира се това е много обширна тема, защото и обективи и умения имат значение, предлагам да не навлизаме в подробности тук.)

8. djokando83

djokando83 Active Member

Рег.:
    Окт 28, 2015
    Съобщения:
    268
    Харесвания:
    28
    Точки:
    28
    Това че снимките ма твоя приятел не са добри, не означава че техниката е виновна ;) В 90% лошите снимки са заради незнание на задапаратното устройство, а не заради техниката... Дори ниския клас DSLR има по-голям сензор, от този на който и да телефон...

9. dreambench

dreambench Active Member

Рег.:
    Окт 2, 2012
    Съобщения:
    306
    Харесвания:
    225
    Точки:
    43
    Професия:
    Visual Designer
    Аз снимам и с двете според ситуацията (не винаги нося DSLR-a с мен). Снимките с телефона може да изглеждат по-добре, защото алгоритъмът на google / apple обработва кадъра по-добре от човека, който снима.

Чисто технически апаратът, без значение какъв клас е (дори и сапунерката), само с един по-голям сензор ти дава по-голяма възможност / потенциал за обработка и качество, ако знаеш какво правиш. Просто във raw-файла (дигиталния негатив) има повече информация, с която да работиш. Има по-малко шум, повече детайли, острота и т.н. Разликите си личат особено при кофти светлина и големи резолюции. Иначе е вярно, че за средностатистическия потребител, който няма идея от фотография, обработка и прочие, телефонът или някоя по-скъпа сапунерка са най-добрият вариант да направи качествена снимка.

Относно самите камери на телефоните, с такъв малък сензор и постоянния стремеж да пишат по-големи цифри в характеристиките не могат да се очакват кой-знае какви подобрения. Единствено софтуерът става по-добър за да компенсира и от там идват по-добрите снимки.

Последно редактирано: Ян 11, 2019
    djokando83 и colF харесват това.
  10. AseasRoa

AseasRoa Well-Known Member

Рег.:
    Юни 22, 2014
    Съобщения:
    943
    Харесвания:
    312
    Точки:
    63
    Мда, colF излиза прав в случая, но само защото се оказва, че сапунерките дето се продават в днешно време са всъщност стари модели. Зарязали са ги и не ги развиват вече. То дори продажбите на DSLR се свиват от известно време заради тези телефони. В същото време продажбите и на телефоните май вече не отчитат ръстове, та да видим до къде ще я докараме с тея флагмани в близкото бъдеще :)

11. kamentk

kamentk Well-Known Member

Рег.:
    Юни 3, 2012
    Съобщения:
    2,059
    Харесвания:
    226
    Точки:
    63
    Ниския клас DSLR-ки са за любители, които да правят снимки които да показват на любители. Разликите които има тези любители не могат да ги доловят вече.

Тъй че, ако си купувам апарат да се снимам с някой приятел на маса или да снимам някоя готина гледка, да си я кача в инстаграм, едва ли ще постигна голям успех с DLSR-ката. Т.е няма смисъл.

Вече ако съм се зарибил да ставам фотограф и съм си купил low class DLSR-ка за проба, тогава говорим за различни таргет групи.

Общо взето двете неща са съвместими. Ама ако забелязвате сапунерките изчезнаха от магазинната мрежа, а и по обектите.Вече всеки вади телефон да щрака, никой не вади сапунерка. Който вади фотоапарат е по-хубав. Но и целите му са други.

colF харесва това.

Сподели страницата

1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies.
    Dismiss Notice