Apple умира?

Ето ти поле за размисъл. Развитието на собствената идея. Радвам се, че членството в ЕС ни дава възможност да не сме локални и се възползвам от тази възможност.
С какво ще я развиеш е идеята ? Ако си сам, може би, ако имашп семейство, първата мисъл е да се грижиш за него, а след това пари за ''идеята'' не остават обикновенно... При всеки е различно, други имат пари, трети успяват да убедят или излъжат някого да им даде ( втория тип познавам доста такива, аз опитах и не ми се върза никопй, въпреки че идеята ми щеше да е печеливша :D ). Това което виждам масово е че нйикой не е иновативен. В годините когато още никой в Бг не беше чувал за часовник-телефон, аз бях първият който внасяше такива, и ме гледаха като теле в железница като ми звъннеше на ръката. няма да забравя чнай-честата реплика ''Братле, алармата ти звъни'', и като го откача и вдигна с включен високоговорител всичко се облещваше, не знаеха че дори не беше скъп, около 100 лв ми излезе :D :D :D .... Но, след това геройски потънах, няколко месеца след мен, бях продал на един запалянко и вкарацял контейнер с такива и тия първите с блутут връзка и синхронизация и т.н. и аз бях до там с продажбите, защото при толкова огромна поръчка производителите даваха цена от 10 долара на парче, а тия само с блутут бяха по 5,,,. е аз за по-малки бройки нямаше как да ми дадът, на мен цената ми беше 35 долара на парче, над 50 броя 28 и т.н. Ам, подби цените и увиснах :D И т.н., пича си беше богат, богатство е наследил и му беше лесно. Сложна тема, знам ли може само на мен да не ми върви и на хората около мен и да сме си такавак омпания :D :D :D И това започнах да си мисля вече хахахаха

1. Евтино и качествено няма. 2. Големи самаряни се появиха напоследък. 3. Като нямаш пари за спортна кола, много ясно, че ще кажеш, че е безмислено да си я купиш. 4. Какъв е тоя правен спортен автомобил и колко е евтин, че нещо не схващам. 5. Икономията е майка на мизерията, да го знаеш!
1. ИМА и е доказано! 2. .......Какъв ти е проблема с това ?! Може би защото не би помогнал с нищо на никой ?! 3. И да имам пари пак ще го кажа, можем да се обзаложим, ако искаш, като забогатея лично ще те взема с мен да гледаш...., естествено... ако забогатея, нещо което още не се е случило :D а може и да не доживея хахаха :D 4..... Сериозно ли ?! След като не се интересуваш от темата, естествено че няма да знаеш и не какъв, а какви, защото са много самоделните автомобили, тунингованите в пъти на по-ниски цени от така Бугатита, Астън Мартън-и, Ферарита и т.н. и доказано ги смазват, повечето то тях са традиционно тунинговани японски автомобили, по Европа масово са автомобили тип голфчета, опелчета, бмв-та и т.н. ( лично имам познат с опел астра и 700 коня под капака и знам колко е похарчил за да направи колата си и колко му е стртувала преди да я тунингова и т.н. и т.н., в момента прави проект със КОРСА, СМОТАНАТА, МАЛКА КОРСА 99-та, нямам идея какви коне гони, скоро не съм се чувал с него )........................................... Я се осъзнай малко и спри да говяориш глупости предколедно да ми вдигаш кръвното..... 5. ИКОНОИМИЯТА НЕ е майка на мизерията, ако икономисваш от храна..., да. Имам два стари сименса лаптопи които са модел 2005-а и се доказаха в пъти с качеството си, въпреки че на тях и яйца можеш да си опечеш, все още работят безотказно, бях си купил лаптоп за 2000 лв., който не можа да се справи с това ск оеот те се справиха и накрая го продадох за без пари..... Aple, а около мен не съм чул ЕДИН от тия които познавам да не са имали проблеми ( софтуера е хубав но с огромен минус, няма много съвместими програми, особенои тези с които аз боравя и са ми нужни, не харесвам виртуалните машини за работа ).. И дори тогава не бяха скъпи, сега са около 100 лв втора употреба..., интересно и трудно се намират, защо ли ?! Може би защото икономията била майка на мизерията и на некачеството, защото са некачествени че никой не си ги дава ли ?! Имам и едни колонки, юсб, китайска му работа с вградена аудио карта, не помня дори кога ги купих, за 25 лв, вместо да давам за нещо скъпо, как бяха ония измислени простотии на Dr Dre :D :D :D :D Dj техниката ми в dj-ските ми години беше НАЙ-евтината, колега със Пайнъри за по 3 бона парчето се издъни на парти, аз нямах проблеми...... Колегата със скъпия миксер за 4000 лв с незнам си кви екстри срещу моя, на който и марката не музнаех ми каза, цитирам '' Колега от къде го вадиш тоя звук, много хубаво се чува'', а той е диджей от както аз съм бил пеленаче още! Майка на мизерията ?! Тая скапана техника де имах изкара ДО преди да я разпродам и ми изкара доста пари... Имах китайска колонка за 150 лв, чисто нова си я взех, активна.... Един ден се наложи да правя едно малко парти с нея във един хотел, трябваше да ми дадът служебна от хотела, те имаха JBL ENON, обаче не стана исе наложи да си позлвам моята, молиха ми се хората да намаля звука, даже аз не повярвах колко сила извади китайския гном :D :D :D В колата имам усилвателче което го взех за 35 лева и вади звук, като на един приятел пайнъра за 200 лв. Всичкото това което го казах има доказателства, много очевидци... Та я пак ?! Майка на мизерията ?! Балъци на тая планета МНОГО, разумни МАЛКО! И тук не е до икономията, аз живея на тоя смисъл, техниката не ми е по-важна от детето, жената, любовта и другарчето ми! Взимам това което ще ми върши работа, колкото изтрае изтрае.... Напоследък си мисля че живея сред откачалки.... И както на всички казвам, и милионер да съм, ще си купя евтина къщичка и ще си я направя, ще си карам старата трошка, предпочитам нещо свястно да направя с милионите си вместо да ги харча за глупости... Виж има само една глупост за кояот бих похарчил някой лев, малко обиколка из света и то не в луксозни хотели, дори с каравана ще ми е добре, само да видя местата..... Да осигуря бъдеще на детето си и да мога да помогна на който успея. Тези малки щастия ще са ми достатъчни, не хай тек технологии, не скъпа кола и палат, нито злата, и лаптопите ще си остая същите, даже ще си взема още 2-3 за части да има ил ирезерви... Какво не ти беше ясно ?
 
Последно редактирано:
Понеже са ултра мега яки всеки техен потребител носи и един андроид с него и у дома има поне 2 устройства с Windows. Apple са продукти за показност, а у нас да отсееш набързо позьорите.

Не че нещо колега, ама точно когато бях с андроид носих и по една стара слушалка, че на андроида все нещо не му работеше и не можеше да се разчита, а от как минах на епъл слушалката стои в шкафа.
 
Някои живеят под камък, ако им се струва че 500-600 лева за нов SE в момента е много в сравнение с андройд, който струва приблизителните 1000 за да е на същото ниво (разбира се, само за известно време преди да пусне охльов мода) :rolleyes:
 
Не че нещо колега, ама точно когато бях с андроид носих и по една стара слушалка, че на андроида все нещо не му работеше и не можеше да се разчита, а от как минах на епъл слушалката стои в шкафа.
Аз до сега не съм имал проблеми с Андроид, жена ми е с Huawei-че малкия мокри го, блъска го, удря го, няма и няма предаване ( да чукам на дърво :D ), моя същата работа, е не съм имал проблеми ;) Имам проблеми ако позлвам Самсунг, с Престижио и Huawei нямам проблеми, имах и Windows Phone също бях доволен, но като няма приложения за него си го махнах


Някои живеят под камък, ако им се струва че 500-600 лева за нов SE в момента е много в сравнение с андройд, който струва приблизителните 1000 за да е на същото ниво (разбира се, само за известно време преди да пусне охльов мода) :rolleyes:
Нещо бъркаш щатите ми се струва... 1000 лв за андроид ?! Купуват си същите тия които могат да си позволят и iPhone, аз не бих... :D :D :D На жена ми Huawei-а струва 350 лв... А тия Samsung-и за по иляду лева са друга история и не ги харесвам, въпреки че не съм чул лош отзив за тях, но като цяло марката не ми е любима. Колкото до SE ...моля ти се..... а колко струваше в началото,първата година ?! Освен това, официално този модел е вече спрян и не се предлага от Apple, т.е. останали бройки продават на безценица ( това говори и за истината, колко всъщност тсруват Iphone :D :D :D ) В тая логика, на жена ми модела е в момента 250 лв :D моя, вече не се продава ( той е старичък, на около 3-4 години :D ) и не смятам да ги сменям докато не измрът тотално :D :D :D
А официално най-евтиният им модел на ябулката мисля че им беше 400 долара.
Аз като обикновен потребител, не бих дал повече от 300 лв за телефон :D, но и заможен да бях..., пак нямаше да ги дам ;).. Пари на вятъра, като че ли живота ще ми измисли как да си подредя.....Вещ за употреба с функции: ало, здрасти, чао, смс, фейса чат пат или вайбър и край...


Весели празници!
 
Аз като човек, който ползва смартфона си само за разговори, мога да ви кажа, че Samsung Galaxy от 300лв. нов ми върши перфектна работа.

Като отида на кафе мога да си кажа две приказки с човека отсреща без да си гледам телефона, като отида на кафе с човек, който идва на кафето за да ми губи времето докато си разглежда телефона, мога да ползвам моя телефон от 300лв. за да си викна такси и да оставя човека с телефон за 1 500лв. да си джътка сам в кафенето и да се усети след половин час, че стои сам на сепарето.

Винаги ми е било чудно когато хората спорят за характеристиките на телефона си все едно са си взели къстъм билд компютър. От един момент нататък удобството и качеството не се качват правопорпоционално с цената и когато този момент дойде, това е моята граница на "Стига сте ми бъркали в джоба, дами и господа."

Брат ми работи в магазин на Apple - аз оставам с чувството, че главно се обслужват хора, които са готови да си платят за статус, а не за телефона/лаптопа и тяхната полезност в частност.

Евала на Ейпъл че могат да таксуват тройно за стоката си щом има кой да им се върже. Но когато опира и до хората, моето мнение е че всеки струва толкова, колкото би струвал, ако няма една стотинка в джоба. Т.е. уменията, опита и характера са това което определя стойността на човека. Ако приложим същата система на оценяване между Samsung Galaxy и iPhone - не мисля, че Айфона е три-четири пъти по-по-най спрямо конкурента си, че да държи толкова по-големи цени. Същото е и за Мак срещу всеки друг лаптоп на пазара.

В един момент на хората ще им писне да купуват лаптопи и смартфони под наем на 4 пъти по-високи цени отколкото марки като Samsung им продават продуктите си. Когато този момент дойде, Ейпъл ще се сринат, но в днешата култура на грозни маратонки по 700лв. и гъзарски телефони от 1 500лв. това едва ли ще е скоро, защото глезените принцове и принцеси не стават по-малко, а повече, със всяка изминала година.
 
Хора, вие правите ли разлика между премиум продукт и обикновен продукт.

Обикновения продукт върши работа, а премиум продукта ти доставя удоволствие да го ползваш.

На допир, дизайн, UX има разлика. Не вярвам да не можете да я усетите.


Като хвана нясой по-евтин телефон или таблет, просто се усеща, колко по-трудно се работи с него. Не хваща тъч-а, гаден е на до ир, бавен е.

На работа 2,5г бях със iMac, сега смених проекта и съм принуден да работя на windows. Компютъра със по-добри параметри - забива, много по-неудобна употреба, яко бъгове в тая смотана десятка. Елементарни неща не мога да настроя, защото са си прецакали менютата и най-важните настройки са ги навряли в на кучето ..., а ми оставили отпред някакви дебилни неща за таблети и т.н. Винаги съм бил и win юзър, ама по разни там причини не бях ползвал 10 до момента сериозно. Голяма мъка. И тъй като и личния ми лаптоп е за смяна, вече съм взел решение какво да си купя. Водя преговори и със началството, да си ми върнат mac-a, че голяма мъка с тоя win.
 
@Dafa Web , от всичко изписано единствено се съгласявам че за всеки е различно. Семеен съм, работил съм на две места докато вдигна проекта на крака.
Хора, вие правите ли разлика между премиум продукт и обикновен продукт.

Обикновения продукт върши работа, а премиум продукта ти доставя удоволствие да го ползваш.

На допир, дизайн, UX има разлика. Не вярвам да не можете да я усетите.


Като хвана нясой по-евтин телефон или таблет, просто се усеща, колко по-трудно се работи с него. Не хваща тъч-а, гаден е на до ир, бавен е.

На работа 2,5г бях със iMac, сега смених проекта и съм принуден да работя на windows. Компютъра със по-добри параметри - забива, много по-неудобна употреба, яко бъгове в тая смотана десятка. Елементарни неща не мога да настроя, защото са си прецакали менютата и най-важните настройки са ги навряли в на кучето ..., а ми оставили отпред някакви дебилни неща за таблети и т.н. Винаги съм бил и win юзър, ама по разни там причини не бях ползвал 10 до момента сериозно. Голяма мъка. И тъй като и личния ми лаптоп е за смяна, вече съм взел решение какво да си купя. Водя преговори и със началството, да си ми върнат mac-a, че голяма мъка с тоя win.
Хабиш се ! Много от писалите по-горе не правят разлика между премиум, скъпо и китайско. Те си харесват опела и не виждат по-далеч от това. Светла Коледа !
 
Хора, вие правите ли разлика между премиум продукт и обикновен продукт.

Обикновения продукт върши работа, а премиум продукта ти доставя удоволствие да го ползваш.

На допир, дизайн, UX има разлика. Не вярвам да не можете да я усетите.


Като хвана нясой по-евтин телефон или таблет, просто се усеща, колко по-трудно се работи с него. Не хваща тъч-а, гаден е на до ир, бавен е.

На работа 2,5г бях със iMac, сега смених проекта и съм принуден да работя на windows. Компютъра със по-добри параметри - забива, много по-неудобна употреба, яко бъгове в тая смотана десятка. Елементарни неща не мога да настроя, защото са си прецакали менютата и най-важните настройки са ги навряли в на кучето ..., а ми оставили отпред някакви дебилни неща за таблети и т.н. Винаги съм бил и win юзър, ама по разни там причини не бях ползвал 10 до момента сериозно. Голяма мъка. И тъй като и личния ми лаптоп е за смяна, вече съм взел решение какво да си купя. Водя преговори и със началството, да си ми върнат mac-a, че голяма мъка с тоя win.
За месец свалих 2 класа с хуавей и беше страшна мъка - тъча работи когато му е кеф, екрана ужасен..
Въобще в андроида само най-високия клас предоставя завършен продукт, останалото е залъгалка.
 
Този тип дискусии винаги са били смислени и интересни. Аз лично бях чел за някакво проучване от MIT, че средното IQ на клиентите на Apple е над 200. Няма как някакъв си необразован андроид сульо да разпознае истинското, премиум качество.
А следващият смартфон на Samsung щял да е с копчета, понеже така и не успяха за толкова години да си оправят тъча.
 
Не мога да разбера какъв е този спор, а и изобщо не е ползотворен. Който иска си купува айфон, който иска - андроид. Аз намирам по-голяма полза при вторите, затова и съм с такъв, а и за мен телефонът няма особено значение. Ползвам част от функциите му, така че реално погледнато и смартфон от 300 лв. ще ми свърши работа. Щом има хора, които са готови да платят повече пари, за да се наслаждават на мобилното устройство, нека го правят ... за мен е все едно.

Иначе има доста ползватели на Apple, поради високата му цена. Мислят си, че това ще ги издигне в обществото. Същата работа е и с колите. Лошото е, че го правят и много заблудени селяндури, които теглят високи заеми и се чудят после как да спестяват от заплатата. Познавам такива, които живеят в най-обикновени панелки, ама отдолу пред блока паркирани тузарското БМВ или AMG... за мен това са глупаци без реална оценка на обстоятелствата, които не умеят да разпределят финансите си.
 
@Kaloyan Hristov защо мислиш, че цената на ябълките е по-висока от на андроидите? Според мен гледаш различни класове. Виж флагманите на Apple, Samsung и Huawei и кажи толкова ли са скъпи Apple.
Весела Коледа!
 
@Kaloyan Hristov защо мислиш, че цената на ябълките е по-висока от на андроидите? Според мен гледаш различни класове. Виж флагманите на Apple, Samsung и Huawei и кажи толкова ли са скъпи Apple.
Весела Коледа!
Е, че са леко по-скъпи - СА! Да, вече новите модели на Самсунг и Huawei не са точно по стандартите на средностатистическия българин, но това е друг въпрос. Ама не върху това пада фокуса на поста ми. През оная работа ми е колко струва дадено нещо, ако ще ми спести време, ще ми достави удоволствие и ще го ползвам дълго.

P.S Не робувам на марки, но от Самсунг и Acer лошо не съм видял :)
 
Apple трудно ще умре, според мен имат най-добрата еко система от всички. Отделно това е първата компания за над 1 билион долара. Сами си правете сметката дали умира.

Off topic: Отново обърнахте темата на android vs apple телефони. Единствения иноватор който може да ги бутне в premium сегмента е Huawei. Друг е въпроса че samsung и apple правят големите печалби от друго, не от телефони
 
Този тип дискусии винаги са били смислени и интересни. Аз лично бях чел за някакво проучване от MIT, че средното IQ на клиентите на Apple е над 200. Няма как някакъв си необразован андроид сульо да разпознае истинското, премиум качество.
А следващият смартфон на Samsung щял да е с копчета, понеже така и не успяха за толкова години да си оправят тъча.

Имайки предвид, че в историята на човечеството я е имало - я не, пет човека с IQ над 200, ти направо ги строши епъл от пазарен дял.
 
Какво е това нещо апъл, аз си купих чисто нов смартфон без аб. план за 100 лв. Идеален е, очаквам да го ползвам 5 години поне :D
 
средното IQ на клиентите на Apple е над 200

Викаш само гении пълнят чалгарниците :) Всеки втори мангал е с ябълка а пък тъпите ми познати и приятели работещи в сериозни фирми дори извън БГ ползват андроиди и берита. Доста от тях и аз в това число минахме на телефони с бутони от 1-2 години насам.
 
Последно редактирано:
Аз като човек, който ползва смартфона си само за разговори, мога да ви кажа, че Samsung Galaxy от 300лв. нов ми върши перфектна работа.

Като отида на кафе мога да си кажа две приказки с човека отсреща без да си гледам телефона, като отида на кафе с човек, който идва на кафето за да ми губи времето докато си разглежда телефона, мога да ползвам моя телефон от 300лв. за да си викна такси и да оставя човека с телефон за 1 500лв. да си джътка сам в кафенето и да се усети след половин час, че стои сам на сепарето.

Винаги ми е било чудно когато хората спорят за характеристиките на телефона си все едно са си взели къстъм билд компютър. От един момент нататък удобството и качеството не се качват правопорпоционално с цената и когато този момент дойде, това е моята граница на "Стига сте ми бъркали в джоба, дами и господа."

Брат ми работи в магазин на Apple - аз оставам с чувството, че главно се обслужват хора, които са готови да си платят за статус, а не за телефона/лаптопа и тяхната полезност в частност.

Евала на Ейпъл че могат да таксуват тройно за стоката си щом има кой да им се върже. Но когато опира и до хората, моето мнение е че всеки струва толкова, колкото би струвал, ако няма една стотинка в джоба. Т.е. уменията, опита и характера са това което определя стойността на човека. Ако приложим същата система на оценяване между Samsung Galaxy и iPhone - не мисля, че Айфона е три-четири пъти по-по-най спрямо конкурента си, че да държи толкова по-големи цени. Същото е и за Мак срещу всеки друг лаптоп на пазара.

В един момент на хората ще им писне да купуват лаптопи и смартфони под наем на 4 пъти по-високи цени отколкото марки като Samsung им продават продуктите си. Когато този момент дойде, Ейпъл ще се сринат, но в днешата култура на грозни маратонки по 700лв. и гъзарски телефони от 1 500лв. това едва ли ще е скоро, защото глезените принцове и принцеси не стават по-малко, а повече, със всяка изминала година.

ЕВАЛА! ЕВАЛААААААААААААА!!!!!!!!!!!!!!!!

Викаш само гении пълнят чалгарниците :) Всеки втори мангал е с ябълка а пък тъпите ми познати и приятели работещи в сериозни фирми дори извън БГ ползват андроиди и берита. Доста от тях и аз в това число минахме на телефони с бутони от 1-2 години насам.
ЕВАЛА пак! Аз си купих стара моторола V3 за цели 30 лв. ( не сами се свидели, такава беше офертата, търсех чисто нов, чат пат изпадат от някъде в ибей и т.н. ), писна ми от всички идиотии, отиваш на кафе не можеш с икажеш две приказки, отсрещния е твърде зает да си гледа фейса.... Моторолката ми умря батерията и си търся и в момента съм с един Самсунг Смартфон, нямам нищо инсталирано на него, само ало и чао. Единствения по-скъп телефон у нас е на жена ми, слага образуватели игри на малкия, чат пат той гледа на него или на лаптопа, тя си гледа сериали докато готви или шета нещо и принципно си е качествен за парите си въпреки че вече се води стар модел ( 3 годишен )


Този тип дискусии винаги са били смислени и интересни. Аз лично бях чел за някакво проучване от MIT, че средното IQ на клиентите на Apple е над 200. Няма как някакъв си необразован андроид сульо да разпознае истинското, премиум качество.
А следващият смартфон на Samsung щял да е с копчета, понеже така и не успяха за толкова години да си оправят тъча.
Необразован ?! Познавам хора които имат айфони и макове и средното им IQ е 10 ................... Ако казваш че съм необразован, това е директна обида и Сульо, защото имам андроид ?! Не ми се иска да ти казвам, какво ми минава през акъла, като по-ТЪП ( знаеш какво се казва в поговорките, кои отстъпват ), ще се направя че съм по-тъп и ен разбирам,................................... Едно е да си рационален, друго необразован! Ако на това се крепи светът и чалга певиците ивсичките черни братя които масата от тях са с айфони майфони и т.н. и другите идиоти които познавам ТОЧНО с такава тхеника, се оценява IQ-то на човек светът е отишъл ПОДЯВОЛИТЕ! Премиум качество ?! Какво по.... ?! Плозвайте си премиум качеството си и се имайте за ''умни'', щом си мислите така. Същата работа, като с обувките Адидас, Найк майк, ферарита, мерарита, ролекси молекси и не знам си какво ( видях ролекс и като го отворих вътре... е механизма му не беше различен от този автоматичен механичен часовник, който имах за 100 лв....., само дето беше златен... И к'во ?! ).

Да ти кажа ли, учи се да се радваш на най-малкото...., а не на най-скъпото и многото ( не казвам че аз съм се научил, опитвам ).
Радвам се на скапания си грозен уродлив, раждясал вмирисан, пърдящ със скъсани кожи стар 26 годишен тъп мерцедес. Удобен ми е , харесва ми! Иска ми се да имам някой лев отгоре да си го стегна и да си го карам ако е рекъл шефа горе, още няколко десетилетия! Харесвам си тъпата моторола, черна със цели 3 МБ памет, на която 5 снимки и пълнят паметта и нищо не се вижда на тях, но ме кефи и и се радвам. Харесвма си скапаните евтини обувки, имат визия и издържаха повече от едни ''премиум'' качество, които си бях купил и струваха 300 и се скъсаха първата година, а ги бях сложил 5 пъти и бяха кожени ( е признавам кожата поне им беше истинска :D :D :D )

Харесвам си двата 15 годишни грозни загряващи с малко рам но вършещи ми работа, миндилски Fujistsu Siemens Amilo LA 1703. НЕ му върви десетката от я старо и смотано видеото ама и тЕй ми аресува!.

Харесвам си мишката за 3 лв, която имам и другата безжична за 10 лв, кяото си купих, Вършат ми идеална работа и имам още няколко за резерви... Ави таковам премиум качеството. Харесвам си малката китайска пералня, скапаната печка и всичко останао ( дори и това което не е мое :D но съм взел за временно позлване :D :D :D ).......

Купувайте си айфоните, фераритата, бентлита, найкове, новите мерцедеси и беемвета, адидаси с премЕум качеството и се оправяйте. Ще дойде ден в който все някога ще разберете истината.... Аз съм реалист. Не е само до икономията, за мен е безмислено всичко това!
ИМа смисъл да осигуря дом на семейството си, да си ремонтирам малко бараката, да има за детето, да го изуча, да обичам ( тука са доста подточки обобщавам с една дума ) и още едно нещо което си е моя тайна и не е материално. Бонус, ще е ако успея да осигуря втори дом за детето и за нас да има, и да обиколя някое друго екзотично лятно място, не заради традицията, принципно съм морски и съм фен на летните места с палми ( и в Турцияи Гърция ми харесват някои курорти :D ), без значение. Друг бонус, може би единственото, което не е евтино в листа ми е малък 4 местен едномоторен самолет, най-евитните варианти, които съм намирал са между 40 и 100 000 долара ( в крайна сметка мога за в пъти по-малко и сам да си направя, стига да имам мвреме )

Весели празници и със здраве.
 
Последно редактирано:

Горе