arthackers.net - да го продавам ли?

ReminD

Well-Known Member
Имам оферта от един швед да го вземе за малко над 1000$ , чудя се наистина, това ми е един от първите сайтове, още като се учих, доста пъти съм му сменял бг-/ен контент, и т.н.., работено е много по него ( за брандинг също) , имам време до към 1ви да му кажа дали съм съгласен, много се двоумя, тия пари наистина които ми предлага, не е изкарвал, но от адсенс имам близо 300 долара само от него, брандинг има, от скрапбокс преди като предлагах services от него, имам към 200-300 долара сигурно, не мога да кажа точно, но определено повечето оферти от там идваха и т.н.., трафика е добър : ) , а и има страници с по над 10к views и попринцип каквото кача като title веднага се качва нагоре, точно затова ще ми е най-криво, че ранквам всичко супер добре откъм post-title.


Помагайте с решението, попринцип парите не са ми нужни, въпроса е дали да го дам или да си го държа.
 
От: arthackers.net - да го продавам ли?

Ако парите не ти трябват не го продавай.
 
От: arthackers.net - да го продавам ли?

По начина, който пишеш за сайта ти си мисля, че той има сантиментална стойност за теб абстрахирам се от спечелните пари, трафика и т.н. Според мен трябва да запазиш сайта 1000$ не са малко пари но пък вероятно ако си го поддържаш и му отделяш внимание един ден ще ти го платят много по-добре.
 
От: arthackers.net - да го продавам ли?

С каква цел мислиш да го използваш занапред. Ако не мислиш да го развиваш или използваш за предлагане на дадени услуги и само да разчиташ на адсенса, според мен няма смисъл да го държиш. С тези пари, които ти ги предлага ще можеш да стартираш нещо ново, което би носило по-добри парички.
 
От: arthackers.net - да го продавам ли?

Ако виждаш начин тези средства да ги инвестираш в нещо, което би ти довело повече дивиденти от сегашните действай. В противен случай да се разделиш с актив заради някакви кинти, които към момента дори не са ти нужни е глупаво (поне това е моето мнение).
 
От: arthackers.net - да го продавам ли?

Колко изкарва, че да не искаш да го даваш? Ако има сантиментална стойност за теб, даже няма и да коментирам. ;)

Аз лично не бих, ако не съм го закъсал, пък и да съм. Сигурен съм, че повече струва. :)
 
От: arthackers.net - да го продавам ли?

Не го продавай не само, защото си го харесвам и чета:) но защото долавям, че за теб наистина има по-особена стойност. Щом е и брандиран, няма за какво да го продаваш. Как Alanfort без arthackers и обратното, no way:)
 
От: arthackers.net - да го продавам ли?

Клиент с пари не се връща, защото после е на карък - продавай и забравяй
 
И аз съм на мнение ако не ти трябват пари който да вложиш в нещо друго изкарващо ги НЕ продавай

щото брандиран бизнес се гради дълго време а готови $1000 се харчат лесно...
 
От: arthackers.net - да го продавам ли?

Руснаците казват - като ти предлагат добри пари, вземи ги...
 
От: arthackers.net - да го продавам ли?

Браво бе Алане. :) Ако искаш да имаш такъв сайт не продавай, но ако няма да се занимаваш много, продавай. :)
 
От: arthackers.net - да го продавам ли?

Предвид че имам някаква идея относно склонноста ти да зарязваш неща и да почваш нови :) ,
бих предложил да НЕ продаваш сайта.

Но ако имаш някакво супер или не толкова суперприложение (като новогодише подарък примерно) за тия 1000 кинта - може и да продадеш...
 
От: arthackers.net - да го продавам ли?

Продавай.. 1000$ си е цифра.. може да ги инвестираш в друг блог и да го избиеш в пъти.. или в друг проект и т.н..
Направи си новогодишен подарък ;)

Сайта е готин и аз го чета от време на време, даже има моя статия вътре ;p

успех! :)
 
От: arthackers.net - да го продавам ли?

Горд съм, че отказах да си продам сайта за тия пари.
 
  • Like
Реакции: Brad
От: arthackers.net - да го продавам ли?

Пиши му, че му искаш минимум двойно, пък топката да си седи в неговото поле, може да клъвне по натам:)
 
От: arthackers.net - да го продавам ли?

Сантиментите са хубаво нещо, особено към първите проекти.
Ако бях новобранец, щях веднага да ти кажа да го продаваш и да си направиш с взетите пари още 10 сайта....
В твоя случай не виждам смисъл да продаваш нещо, което ползваш и има приходи.
Сумата не е толкова голяма, че да бъде основен фактор в решението ти!

Успех!
 
От: arthackers.net - да го продавам ли?

Аз имам такъв случай. С мен се свърза човек, които искаше да купи един от сайтовете ми, аз му обявих месечната печалба по 15. Той ме обяви за луд:) След 2 месеца пак се свърза, като предложи веднага да ми преведе исканата сума. Аз обаче му обявих същата сума по 5. Сега мисли...
 

Горе