Article: ГДБОП удари торент-тракър

Още един отлетя. :) Време е за следващия. Явно има хляб щом хората се бутат и нон стоп пускат отново и отново. Ама са дебели глави, все на мишини тук го правят. Не знам какво реално очакват, като го правиш по този начин. :)
 
Правят тракери защото е законно, а се твърди, че България е правова държава. Има наивници, които наистина смятат, че това е вярно, а всъщност е доста далеч от истината. Щом е бил хостван в България значи местоположението на тракера може да се установи само за няколко часа по IP-то. Ако наистина имаше незаконно съдържание в него първо щяха да докажат това в съда, а после да го спрат. Понеже е невъзможно да докажат такова нещо се използват стандартните методи за полицейски терор, които могат да се прилагат върху абсолютно всеки от нас. Не е случайно, че във всички класации ни определят като държава, в която цензурата е норма и свобода няма.
 
От: Article: ГДБОП удари торент-тракър

Правят тракери защото е законно, а се твърди, че България е правова държава. Има наивници, които наистина смятат, че това е вярно, а всъщност е доста далеч от истината. Щом е бил хостван в България значи местоположението на тракера може да се установи само за няколко часа по IP-то. Ако наистина имаше незаконно съдържание в него първо щяха да докажат това в съда, а после да го спрат. Понеже е невъзможно да докажат такова нещо се използват стандартните методи за полицейски терор, които могат да се прилагат върху абсолютно всеки от нас. Не е случайно, че във всички класации ни определят като държава, в която цензурата е норма и свобода няма.

Дано имаш предвид - да се отиде до IP, защото за няколко часа...

А като цял съм съгласен с теб, но все пак един хостинг в Холандия или на друго подобно място ще спести много мъки!
 
Аз пък напук си хоствам в България на dedicated. Знаят къде ми е сървъра. Знаят ме къде живея. Нека дойдат. В протокола за претърсване и изземване ще им опиша всичките нарушения, пък те нека го показват в съда да им се смеят.
След толкова наложени наказания без справедлив съдебен процес все някой ще успее да осъди държавата, което дава възможност тази милиционерска практика да се прекрати. Жалкото е, че тези дела се мотаят с години.
 
От: Article: ГДБОП удари торент-тракър

Проблемът е, че те едва ли ще имат намерение да стигат до съда. И без него разполагат с богат инструментариум да ти очернят живота по отвратителен начин. Защо им е да се занимават със съд в такъв случай? Просто такава е тукашната реалност.
 
Re: От: Article: ГДБОП удари торент-тракър

Проблемът е, че те едва ли ще имат намерение да стигат до съда. И без него разполагат с богат инструментариум да ти очернят живота по отвратителен начин. Защо им е да се занимават със съд в такъв случай? Просто такава е тукашната реалност.
Те могат да не искат, но до съд се стига и по искане от другата страна. Ако не тук, има си международни съдилища. Точно там делата се влачат поне 5 години. Този срок започва да тече след като се отървеш от тукашните (ако са по-изобретателни тукашните, може да те мотат до 10 години). Те може да взимат заплати за да ни тормозят, но дори с жертва на пари и нерви си струва да се постараеш да вгорчиш техния живот. Иначе само твоя остава вгорчен.
 
Само не се разбра кои е късметлията ?
Реално не се споменава. Явно е толкова малък, че са решили да не дават подробности. Мисля, че и в бъдеще ще има такива новини, защото реално по закон, не се занимаваш с разпространението, но си връзка между потребителите, които го правят. По закон шерването на файлове е ОК, но на такива - авторски, на които нямаш права си е според тях престъпление, нищо, че не го правиш ти.

Всички тук сме наясно как работят торект-тракерите и определено знаме, че са на ръба, да не кажа легални. Все пак сайта ти може да дава връзки към файлове на потребители, сами създали всичко в тях, но покрай тях все се намират (май в голяма степен, което прави този тип сайтове успешни) и авторски материали. И тук идва проблема, но реално потребителя предоставящ го е наказуем. :)
 

Горе