Article: Мултирама затваря врати

От: Article: Мултирама затваря врати

Е пак изкараха доста повече от фламинго :wink:

Веком тУ БеГе :)
 
Мултирама затваря врати

Ето интересно инфо, за ел. пазара в БГ

Продадоха ”Техномаркет” в Лихтенщайн
Това е интересна новина. Дано да не е заради нещо друго, освен заради разкешване. Като бях в една компютърна фирма (ще и сместя името), там шефа на маркетинга спомена, че в момента пазара е не само свит, но и е доста голяма рядкост някоя компютърна (подчертавам компютърна, не магазин за техника) да държи голяма наличност, да не говорим за складове с техника. Преди няколко дни даже си харесах лаптоп, а реално отидох да гледам за друго, и продавач-консултата на въпросната фирма ми каза, че до макс седмица ще го имам, ако го поръчам днес, което ми направи впечатление, че идва момента на препродаване, което едно време се изразяваше в "ела, виж и вземи". Сега моделът е друг.

Но наскоро бях в Плесио за адаптор, и там цените са не само добри, видях тяхна сглобка на ултбук за по малко от 1000 кинта, което беше доста добре, но и имаха доста голяма наличност. Този над пл. Славейков. Но пък го нямат и момента с някакви промоцийки както е на други места, да не говорим за готината схема на Мултирама за изплащане, без оскъпяване. :)
 
От: Article: Мултирама затваря врати

Време им беше ,знаеше се, не може 1 слушалки LG например в метро да са 20 лв. там 40.... еднакви
 
От: Article: Мултирама затваря врати

Блинки тая първата фирма дето си я написал в предния ти пост работи точно по тази схема - Голям офис направиха в Люлин и на една витрина едни мостри и като поръчаш нещата в най добрият случай следобед можеш да си ги вземеш.

Компютърният бранш в БГ е един от най неблагодарните за работа там надценките са по ниски дори и от тези на хранителните стоки- Зверска конкуренция и всичко яко изпилено. Големите в бранша са се овълчили и гонят от продажби на едро до дребният клиент и не остава никакъв мегдан за работа на дребните фирми.

А фалитите на фирми дето продават техника тепърва ще предстоят влезне ли Амазон на БГ пазара и продължи тенденцията да се повишават онлайн продажбите - Старите динозаври които не могат да се приспособят ще изчезнат.

Пред очите ми тук фалира мощна такава фирма Комет - На пазара остана само една голяма фирма от този род Кърис и три четири големи вериги за хранителни стоки тип Метро
 
От: Article: Мултирама затваря врати

Не ми е ясно, но реално малко бяха ми нереални с тези велики реклами по телевизията и толкова славно потъване. Не искам да злорадствам, но пръскането им на пари по много неясни и нелогични маркетинг методи беше до последно с фирмата. :)

Неблагодарни са почти всички браншове. Това не е оправдание. Така и в рекламата и в продажбата на коли втора ръка и къде ли не. :) Много си прав за този бранш. Преди време като пазарувах компютри от Джар Компютъра, офисите им бяха къде ли не. Питай ме сега как са им офисите и дали не чакаш за лаптоп преди няколко години, което означава, че не поддържат вече толкова голяма складова наличност. За това съм и много за навлизането на чужди фирми. Вече е факт. ;) И само да кажа, последния лаптоп не си го взех от където си пазарувах преди време, а от сравнително нов играч на пазара с онлайн магазин и по-добри цени. ;)

Ако пита някой, да скоро ще гледам да се обзаведа с тел. и от чуждестранен сайт, защото тук нещо не ми харесва как го правят и този бизнес. ;)
 

Горе