Article: Google: Всъщност Meta Tag-овете имат значение

Имат значение, но не и до класирането. Както по-горе е споменато, имат значение за това какъв CTR ще имаш, без значение на каква позиция се намираш в търсачката. Едно качествено описание, може да ти докара няколко процента повече посещения за определена ключова дума.

В момента съм малко в експериментална фаза но съм по пътя да премахна от всичките ми сайтове автоматичните мета описания, които се постигат с all in one seo pack и останалите производни. Все още не съм решил обаче дали да набивам ръчно описания за всяка статия или описание да има само на главната страница, а на останалите да оставя бота сам да си реши какъв да е снипета.

Вашите мнения и предложения?
 
Мда, май това са искали да кажат като основно във видеото. На мен на това ми прилича да е фокуса на казаното за всичко около мета таговете. Виждал съм как обикновен юзър жена, клика на трети резултат. Като я попитах "защо?", тя ми каза, това описание най-добре отговаряше на това, което търсех. Другите са нек'ви неясни и накъсани и определено не видях това, което имах на предвид. Евалата кака, това е аргумент. И реално това май се опитват и да ни го набият тук. :)

Еми аз лично препоръчвам на всяка да си сложиш, прочете какво ми каза момичето. Иначе бота ще ти изгенериране някой шит, който даже и да си на челни места няма да ти подсигури хубав CTR, както ти би могъл. Повече занимавка е, но предполагам ще се отплати. :)
 
От: Article: Google: Всъщност Meta Tag-овете имат значение

Това си се знаеше, много пясък в очите се хвърли на конкуренцията от "доброжелатели" ;)
 
От: Article: Google: Всъщност Meta Tag-овете имат значение

В момента съм малко в експериментална фаза но съм по пътя да премахна от всичките ми сайтове автоматичните мета описания, които се постигат с all in one seo pack и останалите производни. Все още не съм решил обаче дали да набивам ръчно описания за всяка статия или описание да има само на главната страница, а на останалите да оставя бота сам да си реши какъв да е снипета.

Вашите мнения и предложения?

В момента ботът е още глупавичък и се влияе от странични фактори. Правя експеримент с две вътрешни страници. Нямат мета описание, реших гугъл да определи снипета. И двете страници имат прилично описание ~200 думи, релевантно на основното им съдържание. Първата страница е разхвърляна из социалките, втората не е популяризирана въобще.
Резултатът:
Страницата популяризирана социално получи снипет, релевантен на главния сайт, без гугъл да се съобрази с текста в нея.
Втората страница получи прекрасен снипет, базиран на описателния текст.
Извод: ботът е все още недоразвит, трябва да се пишат ръчно описанията за страници, които ще се популяризират, а за по-незначителните - по преценка - може и да се пропуска.
 
От: Article: Google: Всъщност Meta Tag-овете имат значение

Моя опит: сайт без мети след написване на мети се класира по-добре
сайт с дълги спамни мети получи промяна на тайтъла и снипета в резултатите на гугъл, но след пренаписване на всички мети по стандарт - титле 70символа и дискрипшън 155 започна да се класира по-добре и да показва адекватни снипети в резултатите.
Аз пък имах сайт, който се класираше много добре, но не носеше никакъв трафик, което малко ме учуди. Сайтът нямаше мета тагове и Google си гепише произволни фрази и изречения, което правеше описанието му ужасно. След като сложиш хубави описателни мета тагове, CTR-а се покачи. Така освен, че му дадох думичката, която искаше и си я вадеше от текста с други сегменти, дадох и нещо добре подредено и написано под силния тайтъл.

Забелязал съм, че при блоговете слага и този гаден сегмент датата, което е малко пит. ;)
 
Последно редактирано от модератор:

Горе