Article: Yahoo иска да купи Tumblr за над 1 млрд. долара.

От: Article: Yahoo иска да купи Tumblr за над 1 млрд. долара.

Има и новост... Tumblr нещо се цупят че сумата била малка...
 
Явно първоначалната цена, която си заложиха, тя е било. Аз четох, че след приключването на сделката от Tumblr нещо не или доволни от цената. :)

Да, Yahoo доста изостанаха от новата идея на интернет - социалния елемент. На мнение съм, че след някоя друга година ще дойде друга вълна - на по-реалистичното усещане. Потребителя да е максимално в реална среда, когато използва каквото и да било в интернет. Социалните мрежи са доказателство, че натам вървят нещата - реалистичност. :)
 
От: Article: Yahoo иска да купи Tumblr за над 1 млрд. долара.

Аз до колкото четох, май трябва да са повече от доволни от цената. Тъй като всичко се е крепяло на странични инвеститори, които са щели да започнат да инвестират все по-малко и заради това са се принудили да го продадат. Сега всички са на печалба и си карат работата :)
 
Основателят на tumblr дори не е завършил училище, доста добър пример за предприемач :) А доколко Yahoo са платили повече от необходимото - "не е луд този който яде баницата, а този който му я дава"
 
От: Article: Yahoo иска да купи Tumblr за над 1 млрд. долара.

Айде и сега напред към HULU!

Повечето от тукашните не знаят за него... обаче услугата е трепач!
 
От: Article: Yahoo иска да купи Tumblr за над 1 млрд. долара.

Иронично е как гигант като Yahoo, който е установен на пазара от години насам, всъщност трябва да купува по-нови, по-разклатени продукти, за да остане печеливш. Но все пак Гугъл го правят от години насам, така че според мен от Yahoo определено са направили умна сделка без значение от цената. :)
 

Горе