Automatic 301 redirects permalink changes при Wordpress?

bormanbg

Active Member
Здравейте,

Налага ми се да сменя пермалинковете във Wordpress сайт от дефаулт на френдли...в сайта имам малко линкове (около 120 страници и постове и към 100-120 снимки).
Сайта ми се класира добре (доста добре) в нета по доста трудни ключови думи, допреди 20-тина дни (преди животното на Г към 11-12 януари) - беше на първо място по много от гонените от мен думи (година, година и нещо), но падна с по 3-4-7 позиции след по-горната дата.
Идеята ми (някой ден ще споделя дали работи) е, освен другите "лекове" които съм предприел, е и да променя пермалинковете ми, които са в момента "default" на "post name".
Два дни чета из нета, когато имам време, но накрая взех да се оплитам :)

Та въпроса ми е:

Има ли такова нещо (плъгин), което като го инсталирам и после променя пермалинковете на "post name", то автоматично да направи всички 301 редиректи, а и после да мога да ги коригирам някои, че примерно страница която е била "page_id=xxx" след редиректа ще стане "/тинтири-минтири/" на кирилица, а аз да я променя на "/tintiri-mintiri/" на латиница и да коригирам съответно в 301 редиректа промяната. А тези, които не коригирам - да си се редиректват както са си направени автоматично...

Плъгина "redirection" - инсталирвах го на пробен сайт, там може да си слагаш редирект 301, но трябва ръчно на всичко, а за целта трябва да съм си свалил всички линкове мои (от sitemap да кажем примерно), и да ги знам по имена, че после като слагам ръчно в плъгина редиректите, да знам коя страница какво е била като default.

Плъгин "Wordpress SEO by Yoast" - там на всяка страница може да си сложиш към коя да ходи след 301, но за целта трябва да създам нова страница, да копирам същото идентично съдържание (не е проблем - rel links), и после да пренасоча към нея...но пак се опира до това, че искам новата страница да е с име "post-name", а такова име при създаването на новата страница не мога да дам, защото съм на "default" и....пак се връщаме в изходна позиция.

ТУК пише, че плъгина на Yoast "Permalink Redirect" е интегриран в новата им версия на "Wordpress SEO" 1.4.24 и май автоматично прави 301 редирект като промениш пермалинка, инсталирах го на пробен сайт, но нещо не виждам да прави автоматично това (или поне не знам как да видя)...

*сега май видях, че "redirect manager"-а на Yoast е интегриран, но на "Wordpress SEO Premium" - на платената версия на плъгина, но пък ТУК никъде не пише дали може автоматично да прави редиректа...

Та, ако може някой да препоръча такъв плъгин, или да сподели за Wordpress SEO-то на Yoast....

Дано съм описал правилно какво искам всъщност :)
 
Последно редактирано:
От: Automatic 301 redirects permalink changes при Wordpress?

Уви ще трябва да смъкнеш всички линкове на ръка със някакъв инструмент. След което да направиш новите редиректи със настройките и тогава да качиш вече готов и редактиран .htaccess файл на сървъра.

Не вярвай много на плъгини за WP. Винаги нещо осират в един момент.
 
От: Automatic 301 redirects permalink changes при Wordpress?

Сега погледнах (пак на пробен сайт), че като смених пермалинка, дори и преименувах една страница нарочно, та видях в CPanel-а, че като пейстна да отворя линк от стария default тип "mysite.com/?page_id=333", ми дава "Статус 301" и после че е прехвърлено на новата страница "mysite/nova-stranica/" със статус "200 ОК" - тоест Wordpress 3.8.1. да не би да си прави пренасочванията автоматично сам вече?
 
От: Automatic 301 redirects permalink changes при Wordpress?

Това е отдавна така. Въпроса е че трябва да направиш 301 пренасочване mysite/old-page/ -> mysite/new-page/

Всъщност ако старите страници са ти mysite/?page_id=333 то няма какво да се безпокоиш
 
От: Automatic 301 redirects permalink changes при Wordpress?

Това е отдавна така. Въпроса е че трябва да направиш 301 пренасочване mysite/old-page/ -> mysite/new-page/

Всъщност ако старите страници са ти mysite/?page_id=333 то няма какво да се безпокоиш


Да, старите страници са ми mysite/?page_id=333 . В този случай не трябва да ползвам никакви плъгини, никакви пренасочвания във .htaccess и т.н.? Правилно ли съм разбрал?

*без ангажимент от Ваша страна със отговорности при отговора де, ако експериментирам така, на моя глава си е :)
 
От: От: Automatic 301 redirects permalink changes при Wordpress?

Да, старите страници са ми mysite/?page_id=333 . В този случай не трябва да ползвам никакви плъгини, никакви пренасочвания във .htaccess и т.н.? Правилно ли съм разбрал?

Точно така! Във WP всяка страница има 2 URL-a - short и permalink. Това е описано тук - http://codex.wordpress.org/Using_Permalinks

Сега - ти винаги можеш да смениш типа на пермалинка, обаче късия начин на изписването НЕ МОЖЕШ да го промениш лесно. Те затова му казват и ugly.

Аз си мислех че имаш далеч по-сложен сценарий когато сменяш от един тип на permalink към друг. Тогава вече 301 и .htaccess играят.
 
От: Automatic 301 redirects permalink changes при Wordpress?

Мерси много!

Дано темата помогне и на някой друг!

Хубав ден ти желая!
 
От: Automatic 301 redirects permalink changes при Wordpress?

И аз ти желая весел ден! Аз съм минавал по този път, но със други CMS-и и цирка е пълен.
 

Горе