Bank Wire за афилиейт

yMladenov

Member
е най-добрия избор. Отварям тази тема, защото съм забелязал, че повечето хора в този форум разчитат на чекове или paypal. Мисля, че всеки е наясно с плюсовете и минусите на чековете и пейпал. За това нека дадем малко светлина по въпроса с BankWire:

1) Банковия превод му трябват не повече от 12 часа (в най-лошия случай) за да стигне до вас.
2) Може да използвате банкова сметка в каквато и да е валута.
3) Да е комбинирана (разплащателната не става!) или към дебитна карта.
4) Обикновенно таксата е от порядъка на 10-20лв, т.е. колкото чек.
5) Да не забравяме, че получавате парите си в банковата сметка, което според мен е най-сигурния вариант.
6) Банките няма да ви занимават с глупости (=paypal) няма да ви прее*ат при обмена на валутата (=paypal) и няма да ви бавят (=чек).

Аз работя с ПроКредит банк. Там работят много земни хора и няма как да се почувствате неудобно или нещо от сорта. Противно на впечатленията ми от Райфайзен..
В ПроКредит банкова сметка с Visa Electron е напълно безплатна за лица от 18 до 28 години. Комбинираната е с такса 1 евро на месец.

Всичко, което ви трябва за да започнете да получавате пари на банковата ви сметка е:
1) Откривате банкова сметка по ваш избор.
2) Въвеждате в афф. акаунта си последните 8 цифри от IBAN кода, SWIFT и BIC кодовете. // Или изпращате мейл на админа със същите данни (както е в markethealth.com)

!!Като си правите сметката активирайте интернет банкиране, което е направо безценно в този бизнес.

Успех ;)

п.п. Информация за IBAN
 
От: Bank Wire за афилиейт

dobra statiq , no specialno za genbucks - ako polzvate wire transfer e 50 USD taksata. no kato cqlo bankovite prevodi ve4e navlizat dosta stabilno.

p.s. sorry za latinicata - pi6a ot universiteta
 
От: Bank Wire за афилиейт

dobra statiq , no specialno za genbucks - ako polzvate wire transfer e 50 USD taksata. no kato cqlo bankovite prevodi ve4e navlizat dosta stabilno.

p.s. sorry za latinicata - pi6a ot universiteta

10x,
Ами за ГБ не знам честно казано. Все още съм на етап Proactol и Aloeride. ;)

п.п. банковите преводи винаги си ги е имало, до колкото знам още от когато БНБ е била собственост на държавата. Просто само бизнесмените са се възползвали от тази услуга първоначално.
 
Последно редактирано:
От: Bank Wire за афилиейт

Имам въпрос по темата - безопасно ли е използването на wire трансфер от гледна точка на данъчни проверки и съответно над каква сума може да бъдат предизвикани такива?
 
От: Bank Wire за афилиейт

Не е безопасно. И с чекове не е безопасно. И с PayPal не е безопасно (ако решиш да си прехвърляш парите в картовата сметка; иначе само ако ги харчиш директно не вярвам да имаш проблеми). Не знам над какви суми е най-опасно, но не ми е известен случай да са хванали някого (вероятно защото никой не иска да се "хвали" с такива неща).
 
От: Bank Wire за афилиейт

Има си определена сума, която се декларира задължително, мисля че беше 5000 лв равностойност.
Иначе винаги могат да те гепят данъчните.
 
От: Bank Wire за афилиейт

Доколкото знам декларира се всяка една сума, която е извън дохода на база на който се осигуряваш и ти се плащат данъците (заплата например), а по другия въпрос - банките са длъжни да предоставят информация за всяка сметка с над 10 000 лв. в нея при поискване от данъчните.

Не съм на 100% сигурен в тези факти. Не ги приемайте за чиста монета. Информацията ми може да е остаряла.

Май най на далавера си остават предплатените карти от Пионер например, каквито издават повечето афилиейт програми и е-Паспорт. Там шанса за засичане клони към нула, понеже картата ти се захранва от чужди банки, теглиш парите директно от банкомат, а и да не забравяме, че не е съвсем задължително да ползваш истинските си данни. :)
 
От: Bank Wire за афилиейт

Данъчните могат да проверяват банкови сметки независимо от сумата - даже и празна да е банковата сметка - пак могат да я проверят!

Не съм убеден, че банковите карти, издадени от чужди банки са напълно сигурни, защото се ползват на български банкомати в България и информацията за транзакцията може да се запише (и се записва! няма начин да не се записва - би било глупаво от страна на разработчиците да не записват транзакциите - нали някак си трябва да правят ревизия на парите в банкомата). Друг е въпроса дали тази информация съдържа друго освен номер на сметка, сума и дата (т.е. дали информацията съдържа името, изписано върху картата; но дори и тази информация да липсва в електронен вид, е много лесно да се вземе чрез камера - камера може да има и вътре в банкомата за да заснеме външния вид на картата, и името изписано на нея; камерата отвън може да заснеме как изглежда човека - после е сравнително лесно този човек да се издири и да се изясни самоличността му).

не е съвсем задължително да ползваш истинските си данни. :)

За малки суми от порядъка на няколкостотин долара не е задължително, но ако сумата е по-сериозна задължително ти блокират акаунта и чакат да им пратиш доказателства (това се прави във всички случаи когато сумата надхвърли някакъв праг). Обикновено искат сканирана лична карта и нещо, което си получил в пощенската си кутия на адреса, където живееш - сметка за ток, телефон, парно и т.н. Понякога искат и сканирана банкова карта - ако картата е празна или е блокирана (напр. обявена е за открадната) или не представиш такива доказателства си присвояват парите ти (т.е. открадват ти ги, но съвсем законно - после нямаш право да ги съдиш! Нещо повече - те имат право да те съдят). Обърни внимание, че картата, която сканираш, трябва да е издадена от българска банка (българските банки ти искат лична карта!) - не става с друга карта Payoneer/ePassporte.

Не е един случаят при който собствениците на фирми като PayPal, Epassporte, Payoneer забогатяват за сметка на хора, въвели неточни/неверни/заблуждаващи данни при регистрациите си.
 
Последно редактирано:
От: Bank Wire за афилиейт

Има си определена сума, която се декларира задължително, мисля че беше 5000 лв равностойност.

Тази сума я декларираш за нуждите на статистиката (5000 лв /месец мисля, че беше прага). По закон тези декларации нямат право да се ползват от данъчните. На практика не виждам причина данъчните да ги ползват неофициално и после с тази информация да извършват организирана престъпна дейност (да изнудват хората с укрити доходи да им дават подкуп за да си затварят очите).
 

Горе