bazar vs prodavalnik

От: bazar vs prodavalnik

Да, точно този случай с твоите часовници скоро го разказвах някъде по форумите, ама не помня в коя тема беше. :D

А за това, че направиха разлика между магазинера и магазинчето просто няма да го коментирам. То само по себе си казва доста....

Другата класика при тях е, че не търпят неудобно мнения и въпроси. Когато някой им зададе конкретен въпрос или отговарят с някакви мъгливи глупости или си правят пас. Мнения пък поставящи ги в неизгодни позиции и доказващи техни грешки веднага се трият :D
 
Re: От: bazar vs prodavalnik

Някой знае ли максималния брой обяви в базар?
 
От: bazar vs prodavalnik

В olx са ми трили обяви без никакво обяснение, дори когато отговарят на условията. В базар е по-либерално отношението, но като че ли има по-малко потребители.
 
От: bazar vs prodavalnik

В bazar.bg не дават да си препубликуваш обявите... можеш.. но ако те хванат ти трият обявите :) С това нещо направо ги задрасках от списъка си..
А пък за VIP Обявите да не говоря ,че никой не ги гледа... имам 1 обява VIP .. гледана е 34 пъти за 7 дни.. същата обява VIP в OLX .. над 500 пъти :)
 
От: От: bazar vs prodavalnik

А пък за VIP Обявите да не говоря ,че никой не ги гледа... имам 1 обява VIP .. гледана е 34 пъти за 7 дни.. същата обява VIP в OLX .. над 500 пъти :)

Според казаното от теб явно Базар.бг има още много боб да яде до като стигне ОЛХ ;)
 
Re: От: bazar vs prodavalnik

В bazar.bg не дават да си препубликуваш обявите... можеш.. но ако те хванат ти трият обявите :) С това нещо направо ги задрасках от списъка си..
А пък за VIP Обявите да не говоря ,че никой не ги гледа... имам 1 обява VIP .. гледана е 34 пъти за 7 дни.. същата обява VIP в OLX .. над 500 пъти :)
Почти съм готов със скрипт, който препубликува обявите в базар. Не виждам как ще те хванат. Триеш старта и качваш отново. Е не ти, скрипта.
Пак не разбрах колко е макс броя обяви.
 
От: Re: От: bazar vs prodavalnik

Почти съм готов със скрипт, който препубликува обявите в базар. Не виждам как ще те хванат. Триеш старта и качваш отново. Е не ти, скрипта.
Пак не разбрах колко е макс броя обяви.

Колко би искал за такъв скрипт?
 
От: Re: bazar vs prodavalnik

Оборота ми расте от тези сайтове. Нека расте и набутването им в реклама :)

Промо обяви нема да видят - щото съм от Перник.
 
От: bazar vs prodavalnik

То е ясно скрипта... обаче хванат ли те един път ,че препубликуваш обявите... ще ти трият всяка обява.. ще видите :) Писах до съпорта им и казаха ,че е забранено в правилата!
Друг е въпроса да не те хванат... но ще Ви хванат , гарантирам. За това спрях да си публикувам обявите там и изобщо като сайт не влизам даже... как си избиват ТВ рекламите незнам.
 
От: bazar vs prodavalnik

Ръчната работа е най-правилна момчета. Скриптовете се усещат като пресолен боб.
 
От: bazar vs prodavalnik

Ръчната работа е най-правилна момчета. Скриптовете се усещат като пресолен боб.

Дам , аз лично отделям по 2 часа само за OLX на ден.
 
От: bazar vs prodavalnik

Аз пък в OLX - тествам стратегии - мачкам поведението на хората. Търся какво да приложа в истинският бизнес. Щото днес да ми се обадят 10 човека и да ги докарам на адреса - или да ми се обадят 50 човека.................

- СТИГА ГЛУПИСТОИ

В OLX - не се прави истински бизнес.................. просто се правят ЛЕСНИ пари.

Но аз давам възможност на бизнеса - да почувства първичната търговия. Вадите съответни изводи - виждате какво продава - ЕДИН ТЕЛЕФОН. Шибан телефон. Не сайт за 10 000 лв :)
 
Re: От: bazar vs prodavalnik

В OLX - не се прави истински бизнес.................. просто се правят ЛЕСНИ пари.

Там е за лайноблизци. Някой да си продаде аналните топчета или да си купи телефон тънкана, става. Ама за бизнес, не си е работа. Там е да си разтовариш някакви излишни неща. Но да тръгваш от там да правиш търговия си е много небизнес логика. За жалост има такива, които залагат на този канал като основен. :) Да са живи и здрави и много успехи. ;)

Колкото до това кой шитав сайт за обяви е по-голям......Who the fuck cares? :) И двата са смрадливи.
 
От: Re: От: bazar vs prodavalnik

Там е за лайноблизци. Някой да си продаде аналните топчета или да си купи телефон тънкана, става. Ама за бизнес, не си е работа. Там е да си разтовариш някакви излишни неща. Но да тръгваш от там да правиш търговия си е много небизнес логика. За жалост има такива, които залагат на този канал като основен. :) Да са живи и здрави и много успехи. ;)

Колкото до това кой шитав сайт за обяви е по-голям......Who the fuck cares? :) И двата са смрадливи.

Говоря от положението на човек който е :

С договор към еконт и спиди и още много други спедитори, извести и нечувани.

С няколко добре разработени логистични мрежи за няколко типа продукти.

С над 20 кампании в гугъл и социалки с минимален бюджет 2000 лева.

С реклама в olx за 200 лева за 1 месец докарвам 5000 лева печалба и най - важното разтоварване на застояла стока!
В базар благодарение на 40-то стотинки приблизително при подготвяна на пратка си докарвам по време на кампания в olx около 500 лева на месец чисти пари.

Малко математика: Вкарвам 200 лева за реклама в olx от там изкарвам квото съм изкарал, но само от подготвяне на пратките от реклама в olx докарвам 500 лева от базара, за следваща реклама в Olx. Да предположим, че стоката ми идва от Китай и в най - засегнатите браншове маржа е поне 50%, сам си прави сметка колко небизнес логика си е! Имайки предвид рекламните кампании и някои друга вътрешна информация, мога да ти кажа, че тези двете платформи ще бъдат стабилни поне следващите 10 години, защото още от сега са подсигурени поне (olx) с бюджет!

Ако обаче обърна медала, мога да излея много пумия върху olx-а!

Като започнем от шитавото им поле за писане на описание на обявата, което не ти дава възможност да напишеш хубаво описание и само ти вади нервите и стигнем до момента в който хора като мен са принудени да стимулират изкуствено рейтинга на профила си, понеже докато са в рекламна кампания не могат да приемат оферти, понеже така губят пари, защото едва 30% от изпратените оферти са сериозни. Мога да продължа с помията, но се надявам това да е маркетингов трик, а не неграмотност, за което също имам известни съмнения :D
 
От: Re: От: bazar vs prodavalnik

Говоря от положението на човек който е :

С договор към еконт и спиди и още много други спедитори, извести и нечувани.

С няколко добре разработени логистични мрежи за няколко типа продукти.

С над 20 кампании в гугъл и социалки с минимален бюджет 2000 лева.

С реклама в olx за 200 лева за 1 месец докарвам 5000 лева печалба и най - важното разтоварване на застояла стока!
В базар благодарение на 40-то стотинки приблизително при подготвяна на пратка си докарвам по време на кампания в olx около 500 лева на месец чисти пари.

Малко математика: Вкарвам 200 лева за реклама в olx от там изкарвам квото съм изкарал, но само от подготвяне на пратките от реклама в olx докарвам 500 лева от базара, за следваща реклама в Olx. Да предположим, че стоката ми идва от Китай и в най - засегнатите браншове маржа е поне 50%, сам си прави сметка колко небизнес логика си е! Имайки предвид рекламните кампании и някои друга вътрешна информация, мога да ти кажа, че тези двете платформи ще бъдат стабилни поне следващите 10 години, защото още от сега са подсигурени поне (olx) с бюджет!

Ако обаче обърна медала, мога да излея много пумия върху olx-а!

Като започнем от шитавото им поле за писане на описание на обявата, което не ти дава възможност да напишеш хубаво описание и само ти вади нервите и стигнем до момента в който хора като мен са принудени да стимулират изкуствено рейтинга на профила си, понеже докато са в рекламна кампания не могат да приемат оферти, понеже така губят пари, защото едва 30% от изпратените оферти са сериозни. Мога да продължа с помията, но се надявам това да е маркетингов трик, а не неграмотност, за което също имам известни съмнения :D

звучи добре :)
 
От: bazar vs prodavalnik

Hahovec интересно как от вчера до днес се менят нещата :) В темата за продажба ми обясняваш как ОЛХ продажбите не били показателни за даден бизнес, а тук се оказва обратното. :D Не се напъвай да ми отговаряш.
 
Re: От: Re: От: bazar vs prodavalnik

Колко би искал за такъв скрипт?
Още не е готов, но ще е на цена колкото продман, около 160 лв за най-скъпия вариант.
 
От: bazar vs prodavalnik

Аз не разбрах врътката за печалбата от пратки. Реклама в ОЛХ пък пратки от базар?
 

Горе