bg домайн - откъде най-зигодно?

naskobg

Well-Known Member
Тези дни ще правя сайт за авточасти.Някои да знае откъде може да се вземе наи изгодно .bg домайн и сайта да приема плащане с paypal?
 
От: bg домайн - откъде най-зигодно?

До колкото знам има само 2 регистратора на .BG домейни и това са register.bg и registrator.bg.
При първият ти е 70.40 лв. за година.
При вторият ти е 240 лв. за година.
Изборът си е изцяло твой. ( ime-bg.com )
 
От: bg домайн - откъде най-зигодно?

хймм.значи нямам голям избор..то по добре да е .com май като се за мисля.
българите са големи рекетьори за тиа bg домайни.
 
От: Re: bg домайн - откъде най-зигодно?

става дума за корейски и японски авточасти..ама не върви корейски домейни или .jp
маи наи вероятно ще е ком.

монопол бате :( неприятно но факт... като всичко остнало тук ... ако няма ком може .еу или .де ако става дума за немски авточати...
 
От: bg домайн - откъде най-зигодно?

взех .com домайн..няма смисъл от 70 или 250 лв за година.
ето и саитчето www.pusan-bg.com .което не е завършено и има още доста работа по него
това за 2 дни работа..мисля че е добре.
какво ще кажете вие?
 
От: bg домайн - откъде най-зигодно?

.bg не струва.... зимай .ком и не му мисли ;)

Много по-добро решение е бг домейн за сайт предназначен за българи от колкото каквото и да е друго разширение. Потребителя какво би запомнил по-лесно "vafla-bg.com" или "vafla.bg" :) Има значение и за google и то тежестта хич не е малка. Има един брой на списание .net - там има дискусия за бг домейните и е добре да се прочете от сеотата :))
 
минимална е бате тая пшреднина ама много минимална цялата шумотевица за това тръгна защото Г му беше трудно да различи кои сайтове на англииски са за сащ и кои сайтове на англииски са за ук и от там най-логичното => .ко.ук с бонус за ук но да забележим че тук става на въпрос за сайтове на български дори да е .ком на Г му е ясно за коя държава е сайта. Това дотук е достатъчно . Отделно вече в уебмастър тулса може да бъде зададено за ко страна ти е саита и като е посочена българия няма значение къде хостваш и какъв ти е домеина ранкваш се по общия алгоритъм за Бългрария....

така те критикувам защото от твоето изказване звучи едвали не че сеото за .бг е невъзможно без .бг а то не е така .... Накратко ако някои е опрял до бонуса от домейн да си прави сеото за бг го е закъсал много като сео...
 
От: bg домайн - откъде най-зигодно?

дамм..значи не съм сгрешил като съм купил домайна - pusan-bg.com
 
От: Re: bg домайн - откъде най-зигодно?

така те критикувам защото от твоето изказване звучи едвали не че сеото за .бг е невъзможно без .бг

Не това съм имал в предвид.

И определено има тежест, колко точно е голяма - само от гугъл знаят :)
 
:) Аз пък исках да наблегна на на това че като му зададеш за коя страна оптимизираш би трбвало да се губи бонуса от локалният домеин. В краина сметка Г иска да покаже в локалния сърч най-добрите резултати за това което конкретно търсиш на локалният ти език а не най-добрите резултати за локалният домеин. Домеина има смисъл като не успява да определи за къде си...

Експеримента може да го направиш с www.veselin.us като му зададеш в уебмастър тулса България стига да имаш желание ;)
 
От: bg домайн - откъде най-зигодно?

Не забравяйте, че Гугъл не работят само заради СЕлО оптимизацията и оптимизаторите. Напротив! Ние сме 0.0001% от Интернет потребителите.
Кво искам да кажа, го оставам за домашно на някой, който случайно му се разсъждава.. въпреки, че съм говорил за това преди.

просто напомням... Гугъл работи за потребителите, като целта е да предпази качествените си резултати от хора като нас :)
тва е.. :)
 
мдам :) а другата версия е че ние сме там да помогнем на Г да намери правилните резултати ;) (поне тези които проповядваме хубавие статии и уникланит контент по дадена тема копи пеист историите не ги броиме) всички си спомняме 2006 колко точно се справяше и къде сме сега в локалният сърч :)
 

Горе