Bing/Yahoo ОБЕДИНЯВАТ SERPS ОТ СЕПТЕМВРИ

anri

New Member
Дългоочакваното сливане ще се случи през следващите няколко седмици до края на лятото.
Според мен тези от вас който са на добра позиция в Бинг могат само да се радват.:)

Това сливане на serps ще даде на Бинг пазарен дял около 25%-27%, но няма да се плашите това е доста под пазарния дял на Google:)

:arrow: тук може да изгледате подробно как смятат да направят сливането

Някой ако може да нахвърля няколко съвета как да оптимизираме за Bing?
 
Последно редактирано:
Хубава новина това взаимно лицензиране на алгоритми и приблизително 30% пазарен дял звучи достатъчнос сериозно за да може да се усети като повече бизнес за всички които имат нещо ранктано там а като гледах презентацията те стабилно се готвят за есенния сезон с рекламите :)
 
От: Bing/Yahoo ОБЕДИНЯВАТ SERPS ОТ СЕПТЕМВРИ

Супер, сега пак ще има монополист, но поне няма да се трпери пред него по същия начин. Всеки оптимизира за Гугъл, айде дойде време и да се спами и за другите 2 търсачки. :)

Новината е определено добра, но не и за големия брат. :)
 
От: Bing/Yahoo ОБЕДИНЯВАТ SERPS ОТ СЕПТЕМВРИ

Новината определено не е добра. Доводи:
1) За гугъл има доста ясно изградена методология по какъв начин да избуташ даден сайт напред, за Бинг/Йаху не.
2) Методите за оценка на качеството на съдържанието при гугъл е едно, при Бинг/Йаху - друго.
Струва ми се, че линк маркета ще бъде доста променен в следващите месеци, а ако наистина "коалицията" успее да постигне по-сериозен пазарен дял, ще обърка тотално системата на повечето хора. Аз съм леко консервативен и за да бъда честен не обичам новостите като тази. Сигурен съм, че ще наблюдаваме доста "трусове" както от страна на трафика, така и на позиционирането.
Дано мисля грешно!
 
От: Bing/Yahoo ОБЕДИНЯВАТ SERPS ОТ СЕПТЕМВРИ

Дано това да доведе най-накрая и до дългоочакваната истинска алтернатива на Адсенс :)
 
От: Bing/Yahoo ОБЕДИНЯВАТ SERPS ОТ СЕПТЕМВРИ

Хмм, някак имам чувството че нищо няма да се промени :d
 
От: Bing/Yahoo ОБЕДИНЯВАТ SERPS ОТ СЕПТЕМВРИ

Хмм, някак имам чувството че нищо няма да се промени

Няма нищо да се промени и Гугулци ще извадят някои скрит коз имат тази сила или да ги мотивират още :) а и друго може кой казва че това обединение ще има успех може да има обратния ефект , да друпнат назад от към пари и на бързо да развалят "ортакламата "
 
От: Bing/Yahoo ОБЕДИНЯВАТ SERPS ОТ СЕПТЕМВРИ

Може и да има някаква промяна. Не ми се вярва да се случи нещо толкова голямо, като сливане на № 2 и 3 търсачки и да няма някакво сътресение по веригата. А ако няма, значи ще трябва да се бръкнат за по силна популяризация. Това сливане може да им бъде като критерии колко са известни и колко им пука на хората за тях. аз като скрит коз мога да им предложа на Google да вземат да се обединят с ASK. Хахаха, то си е на Google, само да вдигнат малко шум. :)

Аз лично като занимаващ се в тази област си мисля, че ще е повече + отколкото -. Все пак не е хубаво дамо един да е има над 70% от пазара, а другите да си делката. Защото ако не си там, тотално си го издухал, а знаем, че Г пречинява вреди от време на време, ако си го няуми някой там. И ако двете обединяващи се търсачки решат да стъпят на Google на връта, то тогава и те да пуснат регламентирани правила, по които да се оптимизира за по-добри резултати. Това е, за да станат симпатични за нас, а за потребителите, сори майка, но се вадят големите бюджети. :) Не ботиш магазина за семки на Гошо все пак.
 
От: Bing/Yahoo ОБЕДИНЯВАТ SERPS ОТ СЕПТЕМВРИ

Сливането на SERPs е вече доста непирятен факт поне за мен. Всичките сайтове които бяха на челни позиции в Уахоо вече не са :(
Няма значение дали търсите в Уахоо или Бинг показва едни и същи резултати. Има ли схема или тема за бързо издигане в Бинг :)
Линкове ще помогнат ли или генерирането на съдържание е по-добре?
 
От: Bing/Yahoo ОБЕДИНЯВАТ SERPS ОТ СЕПТЕМВРИ

Новината определено не е добра. Доводи:
1) За гугъл има доста ясно изградена методология по какъв начин да избуташ даден сайт напред, за Бинг/Йаху не.
2) Методите за оценка на качеството на съдържанието при гугъл е едно, при Бинг/Йаху - друго.
Струва ми се, че линк маркета ще бъде доста променен в следващите месеци, а ако наистина "коалицията" успее да постигне по-сериозен пазарен дял, ще обърка тотално системата на повечето хора. Аз съм леко консервативен и за да бъда честен не обичам новостите като тази. Сигурен съм, че ще наблюдаваме доста "трусове" както от страна на трафика, така и на позиционирането.
Дано мисля грешно!
Съгласен напълно.
 
От: Bing/Yahoo ОБЕДИНЯВАТ SERPS ОТ СЕПТЕМВРИ

Следващата стъпка ще е сливане с Google :)
Аз засега не знам какво да мисля. Определено ще има промени, ама не знам дали ще са големи. Съмнявам се да се набутат от майкрософт. Те са такива хиени че тази операция сигурно е планирана от години. То наистина от доста време се канеха да купуват яху, накрая се сляха. Ако се набутат, да се набутат наполовина. :)
Като за под 30% аз не бих се трввожил, ама минат ли 40% вече Г няма да могат да си налагат стандартите в СЕО-то и т.н.
 

Горе