Bitcoin / Биткойн

Maни тия големите картинки!
Малко четох за Етериум. Не разбрах дали решава проблема с постоянно растящата до безкрайност блокчейн верига. При бибиткойн колко гигабайта станаха в един файл, минаха ли 30? И трябва да го издърпаш тоя файл, ако искаш да имаш собствен портфейл. Простотия!

Ето какво намерих по тоиз въпрос:
ТУК и ТУК

За Етереум Блоксайза:

Ethereum has a gas limit rather than a block size. The gas limit is a cap on both processing and storage/bandwidth because the cost of a transaction/function is fixed in units of gas for each type of instruction.
The gas limit is voted up or down by each miner and each miner determines what gas price it is willing to accept which is like bitcoin transaction fees but on a per gas basis rather than a per transaction basis.
Here is a chart of some gas related data
To figure out how many transactions can fit in a block you dont need to know what the price of gas is. You just need to know how much gas a transaction uses and divide the gas limit by that.
If the network receives a load of spam transactions that start filling up blocks then miners have 2 choices. They can vote up the gas limit to fit in more transactions or they can start increasing the gas price and reject transactions that pay too low a fee. Like with bitcoin a transaction with a low fee might still get through but it would have to wait until a miner that accepts a lower fee (lower gas price) is willing to let it in.
With a sustained spam attack it would just getprogressively more costly to do transactions until either the spammer runs out of money or the miners make so much money that they start expanding the network capacity...


Аз лично излязох от биткойн и мигрирам към другите криптота (като Етереум и Монерото)
 
Всяка борса е самостоятелна. Няма такова нещо като официална цена.
 
Без да искам взех за 1000лв HTML5 COIN натиснах като мислех, че купувам друга валута, 5 минути след това се получи някаква атака сринаха цената и затвориха транзакциите.... Ако успея да продам днес е с 300лв загуба та се чудя дали да не го задържа.. bleutrade много ковти платформа много се чака за продажба, а как лаги не ми се говори и колко бави на моменти.
 
Какво мислите за Ripple, DigiByte и Bytecoin? Мислите ли, че тези валути ще повишат цената си?
закъснял си с около 2 месеца
за рипъла казах като беше 5 цента, за дигибайт-а когато беше 1 цент, а байткойна беше изобщо без пари ;)
 
закъснял си с около 2 месеца
за рипъла казах като беше 5 цента, за дигибайт-а когато беше 1 цент, а байткойна беше изобщо без пари ;)
Следя ги от скоро. Би ли препоръчал някаква валута за инвестиране? Става въпрос за малки суми :D
 
Имам един въпрос- през xchange . bg за колко време ще получа биткойн? Имам в предвид току що платих :D след колко време ще ги получа?

Пич, ти като поръчваш нещо от някъде, не гледаш ли първо ТАМ какво пише по въпроса? Как така търгувате без да знаете условията, главата не ми го побира!?
 
Пич, ти като поръчваш нещо от някъде, не гледаш ли първо ТАМ какво пише по въпроса? Как така търгувате без да знаете условията, главата не ми го побира!?
Това съм го прочел. Получих имейл за потвърждение, но мина около 30-40 минути и още нямам сумата в портфейла. Разбира се, че преди да закупя нещо чета, но все още не съм ги получил.
 
Това съм го прочел. Получих имейл за потвърждение, но мина около 30-40 минути и още нямам сумата в портфейла. Разбира се, че преди да закупя нещо чета, но все още не съм ги получил.
Може да се забави часове до ден, не се коси след това им пиши.
А тези които купиха MoonCoin днес добри пари паднаха за сведение 1 милион преди 8-10 дена за 21 долара сега се продават за към 500лв
 
Последно редактирано:
Ето какво намерих по тоиз въпрос:
ТУК и ТУК

За Етереум Блоксайза:




Аз лично излязох от биткойн и мигрирам към другите криптота (като Етереум и Монерото)

ъхъ, а стигна ли до турския сериал "the DAO hacked", май не...
 
Здравейте, Колеги! Къде на друго место мога да си направя портфейл, в който да могат да се спират транзакциите? Имам в блокчейна, но вече 13 ден транзакцията ми седи висяща... а до кога ли?!
 

Горе